skip to Main Content

جاروبرقی خوب چی بخرم؟ این سؤال یکی از سوالات بسیار مهم می باشد که اگر در شرف خرید جاروبرقی هستید، به احتمال زیاد برای شما پیش خواهد آمد. از این رو جاروبرقی ایرانی بهتر است یا خارجی؟ اگر هزینه بیشتری برای جاروبرقی بپردازیم، کمتر خراب خواهد شد؟ چگونه بتوانیم گزینه مناسبی برای خرید جاروبرقی انتخاب کنیم؟ این سوالات نیز یکی دیگر از سوالاتی می باشند که به همراه سؤال اول برای شما پیش می آیند و در طی پرس و جویی که با اطرافیانتان خواهید کرد، قطعا به پاسخ مناسب و مطلوبی نخواهید رسید.

به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات جاروبرقی، ما قصد داریم به پاسخ این سؤال بپردازیم تا بتوانید هم گزینه مناسبی را انتخاب و خریداری کنید و هم اینکه تا چندین سال برای شما بدون هر گونه خرابی کار کند. اما در ابتدا بهتر است یک باور نادرست و اشتباه در خصوص خرید جاروبرقی را بررسی کنیم و آن هم این است که اگر هر چه هزینه بیشتری بپردازید، به همان اندازه نیز جاروبرقی شما بیشتر طول عمر خواهد داشت!

دوستان عزیز در خصوص این باور اشتباه باید به اطلاع شما برسانیم که طول عمر مفید جاروبرقی بستگی به استفاده شما از این دستگاه دارد و اگر شما به‌صورت صحیح از این دستگاه استفاده نکنید، مطمئنا این دستگاه آسیب خواهد دید و نمی توانید از آن به‌صورت اصولی استفاده کنید؛ هر چند 2 میلیون تومان بابت خرید آن پرداخت کرده اید و یا حتی 20 میلیون تومان!

از این رو این باور اشتباه را کنار بگذارید و با واقعیت ها اقدام به خرید جاروبرقی نمایید و به هیچ وجه اجازه ندهید چنین باور اشتباهی برای شما ایجاد شود. از این رو در ادامه قصد داریم معیارهای اصلی در خرید جاروبرقی را برای شما نام ببریم که عبارتند از:

معیارهای خرید جاروبرقی خوب

معیار های برای اینکه جاروبرقی خوب چی بخریم؟ وجود دارد که در این بخش قصد داریم به بررسی هریک از آنها بپردازیم. برای آنکه بتوانید خرید مناسب و مطلوبی داشته باشید، باید یکسری معیارها را در نظر داشته باشید تا با استفاده از این معیارها بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به خرید جاروبرقی نمائید. بنابراین دو حالت کلی برای خرید جاروبرقی وجود دارد که حالت اول این است با چشمان بسته و بدون بررسی دستگاه اقدام به خرید آن نمایید و حالت دوم هم این است که پیش از خرید جاروبرقی اقدام به مطالعه کلیات در این خصوص نمایید و سپس اقدام به خرید این دستگاه کنید.

معیارهای خرید جاروبرقی خوب

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حالت دوم را برای خرید جاروبرقی در نظر داشته باشید تا بتوانید خرید منطقی و معقولانه را رقم بزنید. در ادامه معیارهای مهم در خصوص خرید جاروبرقی را نام برده ایم که می توانند شما را در این مسیر همراه کنند.

1. بودجه مالی

اول از همه پیش از آنکه به هر معیاری بپردازید، توصیه می کنیم بودجه مالی خود را مشخص کنید. برای مشخص کردن بودجه مالی، به هیچ وجه یک عدد را در نظر نگیرید! به عبارتی مثلا نگویید که 8 میلیون تومان بابت خرید جاروبرقی مایل به پردخت هزینه هستید!! بهتر است این گونه بگویید که برای خرید جاروبرقی براساس سایر معیارها مایل به پرداخت هزینه از 6 الی 8 میلیون تومان هستید. اینگونه می توانید گزینه های مختلف را مشاهده کنید و شاید دستگاه ارزان قیمتی را پیدا کردید که تمام معیارهای شما را داشت.

از این رو توصیه می کنیم برای بودجه مالی خرید جاروبرقی، بازه قیمتی در نظر بگیرید تا بتوانید گزینه های بیشتری را مشاهده و بررسی نمایید.

2. کاربرد مدنظر

کاربردی که شما از جاروبرقی خواهید داشت، چه نوع کاربردی است؟ آیا دستگاهی که مایل به خرید آن هستید، باید در بازه زمانی طولانی روشن باشد؟ یا در بازه زمانی کوتاه می تواند مشکل شما را بر طرف کند؟ دومین معیار برای خرید جاروبرقی مناسب این است که کاربرد خود را از جاروبرقی مشخص نمایید تا از این طریق بتوانید مشکل را ریشه یابی و بر طرف کنید. با این وجود توصیه ما به شما این است که یک برگه بردارید و کاربرد خود را از جاروبرقی یادداشت نمایید و معیار سوم را مطالعه کنید.

3. قابلیت های مدنظر

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در ساخت جاروبرقی، شاهد این هستیم که قابلیت های متعددی برای ساخت جاروبرقی اضافه شده اند. برای مثال در برخی از مدل های جدید جاروبرقی قابلیت هایی جدیدی اعم از موارد ذیل اضافه شده است:

  • میزان صدای کم.
  • وجود نازل های مختلف برای تمیز کردن محیط های مختلف.
  • نمایشگر روی بدنه دستگاه.
  • دکمه های مختلف برای مدیریت جاروبرقی بر روی دسته دستگاه.

این قابلیت ها صرفا یکی از قابلیت هایی می باشند که می توانید در حین خرید جاروبرقی به آنها توجه کنید و با اعتما به نفس بیشتری اقدام به خرید جاروبرقی دلخواه خود نمایید.

مقالات مرتبط: چگونه دسته جاروبرقی را باز کنیم؟

4. ابعاد جاروبرقی

جاروبرقی های نسل جدید نسبت به جاروبرقی های قدیمی از ابعاد و وزن کمتری برخوردار هستند که برای زندگی در آپارتمان ها به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن است.

ابعاد جاروبرقی

از این رو توصیه می کنیم محیطی که قصد دارید جاروبرقی را پس از خرید در آن قرار دهید را متر کنید و براساس ابعاد مشخص شده اقدام به خرید جاروبرقی با ابعاد مناسب نمایید تا ایجاد مزاحمت نکند.

5. کیسه جاروبرقی

یکی دیگر از معیارهای مهم در خرید جاروبرقی این است که کیسه جاروبرقی شما از چه جنسی است؟ لازم به ذکر است که امروزه 5 نوع کیسه جاروبرقی داریم که پیش از خرید جاروبرقی بهتر است این سوال را از فروشنده انجام دهید و سپس از روی جعبه دستگاه نوع کیسه را مطلع شوید.

6. برند جاروبرقی

برخللاف باور و عقیده شما عزیزان، اولین معیار برای خرید جاروبرقی، برند آن نیست! برند جاروبرقی باید آخرین معیار شما برای خرید جاروبرقی باشد؛ چرا که در ابتدا شما باید نیاز خود را از جاروبرقی مشخص کنید و سپس به سراغ بررسی دستگاه های مختلف براساس برند نمایید. از این رو توصیه می کنیم در ابتدا معیارهای مذکور را مورد بررسی قرار دهید و سپس برند دلخواه خود را انتخاب کنید تا بتوانید گزینه مناسب و مطلوبی را در این زمینه انتخاب و خریداری کنید.

با این وجود بهتر است شاخصه مهم برند جاروبرقی را در انتهای چک لیست خود قرار دهید تا بتوانید انتخاب بهترین داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214