skip to Main Content

مایکروفر دوو در میان سایر برندهایی که در بازار کشور موجود هستند، به دلیل کیفیت و قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارند، در مدل‌های متنوعی وارد بازار شدند و توانستند مورد استقبال گسترده قرار بگیرند. با این وجود برای استفاده از این دستگاه لازم است یکسری نکات را رعایت کنید تا دچار خرابی نشود و نیازی به تعمیرات ماکروفر دوو نداشته باشید! یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، مشکل جرقه زدن مایکروفر می‌باشد که در این گزارش از آریابهکار با علت جرقه زدن مایکروفر دوو آشنا خواهید شد.

هشدار: جرقه زدن مایکروفر دوو زمانیکه رخ می‌دهد، می‌تواند با صدای مهیب ظاهر شود و باعث وحشت شما شود. با این وجود توصیه می‌شود در صورت بروز چنین مشکلی، آرامش خودتان را حفظ کنید و ماکروفر را با استفاده از دکمه Stop متوقف کنید و گزارش ذیل را مطالعه کنید.

1. استفاده از ظروف فلزی

ابتدایی‌ترین علت جرقه زدن مایکروفر دوو، بدون شک استفاده از ظروف فلزی درون دستگاه می‌باشد! اما به چه علت ظروف فلزی باعث چنین مسائلی می‌شوند؟ ماهیت جنسی ظروف فلزی بدین گونه می‌باشد که امواج تولید شده درون ماکروفر را از خود عبور نمی‌دهند و بلکه آنها را به سمت بدنه ماکروفر منعکس می‌کنند و در نتیجه باعث جرقه زدن مایکروویو می‌شوند! با این وجود توصیه اکید می‌شود که صرفا از ظرف مناسب مایکروفر دوو استفاده کنید تا با این مشکل مواجه نشوید.

اما اگر به این موضوع مهم توجه نکنید و از ظروف فلزی درون مایکروفر استفاده کنید، طبیعتا نه تنها مشکل جرقه زدن بیشتر خواهد شد بلکه به سایر قطعات مایکروفر شما نیز آسیب شدیدی ممکن است وارد شود.

ظروف مناسب مایکروفر دوو

اما اگر ظروف فلزی برای ماکروفرها قابل استفاده نیستند، پس باید از چه ظروف جایگزینی استفاده کنیم؟ در ادامه این بخش با ظروف مناسب مایکروفر دوو آشنا خواهید شد:

 1. ظروف سرامیکی.
 2. ظرف شیشه‌ای.
 3. ظرف‌های پلاستیکی مناسب مایکروویو دوو.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

2. خرابی کاور میکا مایکروفر دوو

با باز کردن ماکروفر دوو و نگاهی به قاب داخلی آن، متوجه یک قطعه مستطیلی شکل درون محفظه داخلی خواهید شد که این قطعه مستطیلی همان کاور میکا مایکروفر دوو می‌باشد که محل قرار گیری این قطعه، دقیقا در بالای مگنترون است. با این حال، وظیفه این قطعه هدایت و کنترل امواج تولید شده توسط مگنترون به تمام نقاط غذا می‌باشد. همچنین وظیفه مهم دیگری که برعهده دارد این است که مانع پرتاب شدن ذرات غذا به سمت مگنترون می‌شود.

با این وجود این قطعه نیز باید در بازه زمانی استفاده از ماکروفر تمیز شود چرا که اگر ذرات غذا بر روی این قطعه وجود داشته باشند، با هر بار روشن کردن ماکروفر متوجه جرقه زدن مایکروفر دوو خواهید شد. بنابراین این قطعه را در حین تمیز کردن ماکروفر در اولویت قرار دهید.

آسیب دیدن کاور میکا مایکروفر دوو

3. کثیف یودن داخل ماکروفر

معمولا به دلیل عدم توجه کافی یا کوتاهی در حفظ و نگهداری از مایکروفر دوو، امکان دارد پس از استفاده ماکروفر به شدت کثیف شده باشد و به جای آنکه در صورت دیدن این ذرات ریز اقدام به تمیز کردن دستگاه نماییم، آنرا پشت گوش می‌اندازیم و حتی پس از گذشت یک هفته باز هم فراموش می‌کنیم که باید این ذرات تمیز شوند! از این رو پیشنهاد می‌شود پس از هر بار استفاده از دستگاه، محفظه داخلی را با دقت تمیز کنید تا مشکل جرقه زدن مایکروفر دوو برای شما رخ ندهد.

تذکر: عدم تمیز کردن محفظه داخلی مایکروفر نه تنها باعث جرقه می‌شود، بلکه می‌تواند هم عمر مفید دستگاه را کاهش دهد و هم مشکلات دیگری مانند نچرخیدن سینی مایکروفر و بلند شدن دود از مایکروفر ناشی از ذرات ریز روغن شود.

همچنین بخوانید: تعمیر سولاردام سامسونگ

4. فرسوده شدن طبقه فلزی ماکروفر

اکثر ماکروفرهای نسل جدید موجود در بازار کشورمان دارای طبقه فلزی یا همان 3 پایه فلزی هستند که در پخت و پز غذا می‌توانند نقش بسزایی بگذارند و در صورتی که ماکروفر شما این 3 پایه را ندارد، می‌توانید به مرکز تعمیر ماکروفر دوو مراجعه کنید و درخواست 3 پایه فلزی کنید.

از این رو این سه‌پایه فلزی نیز همانند سایر قطعات مایکروفر شما دارای عمر مفید می‌باشد و اگر عمر مفید آن بگذرد، پوسیده می‌شود و تبدیل به یک شی فلزی درون مایکروفر شما خواهد شد؛ در نتیجه با قرار دادن آن با جرقه زدن مایکروفر دوو روبرو می‌شوید.

از این رو اگر چند سالی است که از این سه‌پایه فلزی استفاده می‌کنید و یا حتی در طی استفاده‌های اخیر باعث شدید تا پوشش داخلی آن دچار خط و خش شود، توصیه می‌کنیم دیگر این 3 پایه را استفاده نکنید و صرفا یکی دیگر را خریداری کنید.

5. خالی روشن کردن ماکروفر

از مهم ترین و اصولی ترین نکاتی که باید در حین استفاده از ماکروفر دوو آنرا رعایت کنید، این است که به هیچ عنوان نباید ماکروفر را به صورت خالی روشن نمایید؛ چرا که این کار سبب می‌شود که امواج درون ماکروفر به بدنه داخلی منعکس شو و همین موضوع سبب آسیب رساندن به سایر اجزای دستگاه و همچنین جرقه زدن مایکروفر دوو خواهد شد. از این رو پیشنهاد می‌شود به هیچ عنوان ماکروفر دوو را خالی روشن نکنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

6. خرابی مگنترون مایکروفر دوو

مگنترون از مهم ترین و ضروری ترین قطعات موجود در ماکروفر دوو است که وجود آن از الزامات است؛ چرا که مگنترون به وسیله ولتاژ کافی ناشی از دیود و ترانس، گرمای لازم و کافی را برای گرم کردن غذای موجود در ماکروفر را ایجاد می‌کند. از این رو گرمای موجود در ماکروفر توسط این قطعه تولید و تامین می‌شود! با این وجود اگر این قطعه خرابی شود، طبیعتا مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد که یکی از این مشکلات، جرقه زدن مایکروفر دوو می‌باشد.

خرابی مگنترون مایکروفر دوو

اما چگونه متوجه خرابی یا نیم سوز شدن مگنترون مایکروفر شویم؟ کار ندارد! غذا را درون ماکروفر به مدت 2 الی 3 دقیقه قرار دهید و پس از اتمام زمان مشخص شده، غذا را لمس کنید و در صورت سرد بودن غذا می‌توانید متوجه خرابی مگنترون شوید که در صورت امکان توسط تکنسین‌های تعمیراتی قابل تعمیر می‌باشد. در صورت عدم امکان تعمیر این قطعه نیز باید آنرا تعویض کنید.

7. سوختن ترانس

وظیفه ترانس ماکروفر دوو، تنظیم جریان برق ورودی دستگاه می‌باشد و در صورت بروز خرابی برای این قطعه، دیگر کنترلی بر جریان برق ورودی وجود نخواهد داشت و ولتاژ به شدت بالا و پایین می‌شود. همچنین در صورت نیم سوز شدن یا سوختن این قطعه، آسیب‌های متعددی به سایر اجزای دستگاه نیز وارد خواهد شد که مهم ترین آنها جرقه زدن مایکروفر است. بنابراین اگر احساس کردید ترانس دستگاه معیوب شده است، با مراجعه به نمایندگی تعمیر مایکروفر دوو اقدام به رفع این خرابی کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوتان

8. خرابی دیود

دیود جزء مهم ترین قطعات موجود در مایکروویو دوو است که در هنگام خرابی آن، مشکلات متعددی برای دستگاه شما رخ خواهد داد که یکی از این مشکلات، جرقه زدن مایکروفر دوو می‌باشد. به‌طور کلی وظیفه دیود این است که از طریق خازن و ترانس، ولتاژ مورد نیاز مگنترون را تامین نماید و مگنترون نیز با دریافت این ولتاژ، شروع به کار و تولید گرما خواهد کرد. در نتیجه کاربرد و نقش این قطعه بسیار مهم می‌باشد و توصیه می‌کنیم درصورت مواجه شدن با این خرابی، به مرکز تعمیرات مایکروویو دوو مراجعه کنید.

تعمیرگاه تخصصی تعمیر ماکروفر دوو

آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر مایکروویو دوو با بیش از 30 سال سابقه درخشان و تیم تکنسین مجرب آماده تعمیر تمام خرابی‌های دستگاه شما با گارانتی 90 روزه با استفاده از قطعات کاملا وارداتی می‌باشد. از این رو اگر تاکنون مشکل جرقه زدن مایکروفر دوو (Daewoo) شما برطرف نشده است و نیاز به تعمیرات دارید، می‌توانید با کارشناسان ما از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید یا به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید که در ادامه آدرس شعب را درج نموده ایم:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول
4.8/5 - (6 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام، ماکروفر من دود میکنه، جرقه نزده ولی موقع استفاده از برنامه گریل دود میکنه، قبلا اینطوری نبود، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. باسلام

   پخت و پز و گرم کردن غذاهای چرب باعث سوختن غذا و دود کردن ماکروفر می شود.

   همچنین ممکن است قطعاتی چون ترموستات، رله برد و یا ترانس ولتاژ بالا دچار مشکل شده باشند.

   برای درخواست خدمات تعمیر می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  1. باسلام

   دوست عزیز پیشنهاد میکنیم تا مطلب ” ۷ علت باز نشدن درب ماکروفر ” را بخوانید.

   برای درخواست خدمات تعمیر می توانید با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر ماکروفر موجود در وب سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران ما بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214