skip to Main Content

نحوه جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال به چه صورت است؟ با استفاده روزانه از چای ساز شیشه ای تفال، بدون شک این دستگاه دچار جرم گرفتگی و سایر مشکلاتی خواهد شد که می توانند در ظاهر و همچنین بو و مزه چای تاثیرگذار واقع شوند.

اما جرم گرفتن چای ساز شیشه ای تفال و سایر مدل های چای ساز تفال، یک مشکل عادی می باشد و اگر برای شما نیز رخ داد، به معنای این است که باید این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید؛ در غیر اینصورت حتی این خرابی می تواند منجر به خرابی گسترده در دستگاه شما عزیزان شود.

از این رو تنها توصیه ای که در این زمینه برای شما عزیزان داریم این می باشد که نباید هر راه حل خانگی را که در شبکه های اجتماعی مطالعه می کنید را بصورت چشم بسته مطالعه و اجرا کنید؛ چرا که نه تنها مشکل را برطرف نمی کنند بلکه احتمال اینکه مشکلات بیشتری برای شما ایجاد کنند، بیشتر است.

از این رو توصیه می کنیم هر روشی که مایل به اجرای آن هستید را در ابتدا با استفاده از منطق خود بررسی کنید و سپس اگر منطق شما در این خصوص نتیجه را مثبت اعلام کرد، آنرا اجرا نمایید.

برای مثال در شبکه های مجازی روش های نامتعارفی همانند جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال از طریق اسید، خمیر دندان، شعله زیاد و… وجود دارند که وقتی شما این روش های نامتعارف را انجام می دهید باید از این موضوع مطلع باشید که جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال صورت نخواهد گرفت و باید اقدام به خرید چای ساز تفال جدید نمایید.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال را جدی بگیرید و براساس روش های اصولی که در این زمینه وجود دارند اقدام به رسوب زدایی چای ساز شیشه ای تفال نمایید تا آسیبی به چای ساز تفال شما وارد نشود و بتوانید همانند قبل از آن استفاده کنید.

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر چای ساز تفال آریابهکار با شیوه صحیح و اصولی جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال بصورت قدم به قدم آشنا خواهید شد.

علت ایجاد جرم در چای ساز شیشه ای تفال

اگر شما عزیزان چای ساز تفال خریداری کرده اید و از آب شهری برای پر کردن آن استفاده می کنید، لازم به ذکر است که دلایل متعددی برای جرم گرفتن چای ساز شیشه ای تفال وجود دارند و اما مهم ترین دلیلی که می توانیم برای آن نام ببریم، استفاده از آب شهری در چای ساز شیشه ای تفال می باشد؛ چرا که آب شهری دارای املاح متعددی است و استفاده از آن می تواند منجر به رسوب بستن چای ساز شیشه ای تفال شما عزیزان شود.

علت ایجاد جرم در چای ساز شیشه ای تفال

با این وجود توصیه می کنیم این نکته را لحاظ کنید و تا جاییکه می توانید از آب شهری برای پر کردن چای ساز شیشه ای تفال استفاده نکنید و بهتر است از آب تصفیه شده استفاده نمایید. از این طریق شما می توانید مشکل جرم گرفتن چای ساز شیشه ای تفال را برطرف کنید.

روش جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال

برای جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال روش های مختلفی وجود دارند که شما عزیزان می توانید با استفاده از این روش ها اقدام به جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال خود نمایید و همانند روز اول از آن استفاده کنید. با این وجود در ادامه این مقاله آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با روشی آشنا سازیم که می توانید از طریق این روش اقدام به جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال خود کنید. همراه ما باشید.

کاربر گرامی: جهت بالابردن آگاهی خود درباره جرم گیری چای ساز و آشنایی با روش های آن مقاله تمیز کردن جرم چای ساز را به شما پیشنهاد میکنیم.

جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال با جوش شیرین

بدون شک زمانیکه حرف از جرم گیری و رسوب زدایی می شود، استفاده از جوش شیرین، سرکه، آبلیمو و… به فکر شما خواهد رسید که یک روش ساده و آسان برای جرم گیری هستند و شما می توانید با استفاده از این مواد اولیه اقدام به جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال نمایید. اما در این بخش ما قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال با جوش شیرین آشنا سازیم تا بتوانید ساده ترین و سخت ترین جرم های موجود بر روی چای ساز شیشه ای تفال را از بین ببرید. از این رو توصیه می کنیم طبق مراحله ذیل پیش بروید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال با جوش شیرین

 1. چای ساز شیشه ای تفال را تا نصف آن پر از آب کنید و سپس یک قاشق جوش شیرین را درون آن بریزید.
 2. چای ساز تفال را روشن نمایید و با فشردن دکمه Power اجازه دهید تا آب درون چای ساز شیشه ای تفال جوش بیاید.
 3. پس از جوش آمدن چای ساز تفال، اجازه دهید تا به مدت 40 دقیقه محلول آب و جوش شیرینی درون چای ساز تفال استراحت کند.
 4. اینک می توانید آب درون چای ساز تفال را تخلیه کنید.
 5. با استفاده از یک اسکاچ نیز می توانید اقدام به تخلیه رسوب و جرم چای ساز شیشه ای تفال نمایید.
 6. اینک پروسه جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال با استفاده از جوش شیرین به اتمام رسیده است.

نکات جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال

همانگونه که در ابتدا گفته شد، شما عزیزان باید نکات متعددی را در پروسه جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال رعایت و اجرایی کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود و به دلیل یک اشتباه نیازی به خرید چای ساز تفال جدید نداشته باشید. از این رو در ادامه این گزارش قصد داریم تا برخی نکات کلیدی و بسیار مهم را در این زمینه برای شما شرح دهیم تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. این نکات کلیدی و مهم عبارتند از:

نکات جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال

 1. تحت هیچ شرایطی نباید اقدام به جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال براساس روش های نامتعارف مانند ریختن اسید، استفاده از خمیر دندان و… نمایید که هیچ پایه و اساس علمی و تجربی ندارند.
 2. به دلیل شیشه ای بودن جنس چای ساز تفال شما، توصیه می شود هر روشی را استفاده نکنید.
 3. برای تمیز کردن شیشه چای ساز شیشه ای تفال از اسکاچ استفاده نکنید و بهتر است از دستمال نرم استفاده نمایید.
 4. از پارچه های نرم برای خشک کردن چای ساز شیشه ای تفال استفاده کنید.
 5. در صورت تمایل به شستشوی چای ساز شیشه ای تفال در ماشین ظرفشویی، باید آنرا در طبقه بالایی دستگاه قرار دهید.
 6. برای شستن لکه های چای ساز شیشه ای تفال، می توانید از طریق مواد شوینده و آب گرم اقدام نمایید.

کاربر عزیز: برای اطلاعات بیشتر در رابطه با چای ساز تفال میتوانید مقاله چای ساز تفال خوبه؟ را مطالعه کنید.

کلام آخر

چای ساز تفال یکی از بهترین چای سازهای موجود در کشور است و مدل شیشه ای این دستگاه از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما متاسفانه این مدل چای ساز تفال به مرور زمان، در اثر استفاده زیاد و کیفیت نامناسب آب شهری جرم میگیرد و حتی ممکن است لایه ای از جرم روی دیواره داخلی دستگاه بوجود آید و باعث پایین آمدن کیفیت چایی نیز بشود.

در این مقاله از آریابهکار به بررسی علت جرم گیری چای ساز شیشه ای تفال و نحوه جرم گیری و برطرف کردن این مشکل رایج در چای سازهای شیشه ای میپردازیم.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214