skip to Main Content

درب یخچال یکی از مهم ترین قطعاتی می باشد که بر روی یخچال شما نصب شده است و این در حالی می باشد شاید با تماشای درب یخچال متوجه این شوید که این قطعه یک بخش ساده از یخچال می باشد و بودن و نبودن آن تفاوتی در این دستگاه ایجاد نخواهد کرد. اما اینگونه نیست! با این وجود در طول زمان ممکن است مشکلاتی برای درب یخچال شما عزیزان ایجاد شود که یکی از این مشکلات جیر جیر درب یخچال است یک مشکل غیر عادی می باشد و نباید چنین مشکلی وجود داشته باشد.

نکته ای که باید به آن پیش از توضیح این خرابی اشاره کنیم این است که شما تصور کنید گران قیمت ترین یخچال دنیا را برای خانه خود خریداری کرده اید که گران قیمت ترین قطعات موتوری بر روی این دستگاه پیاده شده است. اما اگر درب یخچال شما آسیب دیده باشد و یا بدرستی بسته نشود، عملا شما دستگاهی به نام یخچال نخواهید داشت! از این رو اگر درب یخچال به خوبی بسته نشود، سرمای تولیدی از یخچال به بیرون نفوذ خواهد کرد و در نتیجه هم مواد غذایی فاسد خواهند شد و هم اینکه به سیستم خنک کننده یخچال فشار وارد خواهد شد.

اما علت جیر جیر درب یخچال چیست؟ آیا این مشکل قابل تعمیر می باشد؟ علت جیر جیر درب یخچال ناشی از موارد مختلفی است و می تواند بنابر دلایل متعددی ایجاد شود. همچنین در خصوص تعمیر شدن این خرابی باید بگوییم که بستگی به علت جیر جیر دارد! اگر این مشکل به دلیل ساده و عادی رخ داده باشد، مطمئن باشید که به سادگی قابل تعمیر است و اما اگر علت این صدا ناشی از آسیب جدی باشد، تعمیر آن 50-50 است! با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر یخچال در تهران دلایل رایج جیر جیر درب یخچال را نام برده ایم و توضیح داده ایم. همراه ما باشید.

1. اتمام طول عمر مفید درب یخچال

اولین عاملی که می توانیم برای جیر جیر درب یخچال نام ببریم این است که طول عمر مفید یخچال شما به اتمام رسیده و شما نمی توانید از این دستگاه همانند سابق استفاده کنید.

اتمام طول عمر مفید درب یخچال

با این وجود اگر چندین سال است که اقدام به خرید یخچال کرده اید و اینک با خرابی آن روبرو شده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که صدای جیر جیر درب یخچال ناشی از اتمام طول عمر مفید آن می باشد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که درب یخچال توسط تکنسین با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد.

در خصوص تعمیر شدن و نشدن این مشکل نیز تکنسین تعمیرکار باید تصمیم بگیرد که متقابلا به شما اطلاع رسانی خواهد نمود.

2. فرسوده شدن لولای درب یخچال

دومین دلیلی که می تواند در طول زمان منجر به جیر جیر درب یخچال شما عزیزان شود، فرسوده شدن لولای درب یخچال است که به مرور زمان می تواند مشکلات گسترده ای برای شما ایجاد کند. با این وجود آیا این لولا قابل تعمیر است؟ بله. اما چگونه؟ برای اینکه مشکل لولای درب یخچال شما بر طرف شود در ابتدا تکنسین تعمیرکار باید اقدام به بررسی سلامت لولای درب یخچال نماید تا تشخیص دهد که قابل تعمیر است یا باید تعویض شود؟! پس از عیب یابی تخصصی به شما نتیجه نهایی ارائه خواهد شد.

3. عدم قرار گیری صحیح طبقات یخچال

گاهی اوقات ممکن است طبقات درب یخچال را با فشار بیش از حدی چیده باشید و با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال متوجه صدای جیر جیر درب یخچال خواهید شد. با این وجود توصیه می کنیم درب یخچال را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که طبقات درب یخچال بدرستی و بدون هر گونه فشاری در جای خود قرار دارند یا خیر. در نتیجه اگر این مشکل را بر طرف کردید، مطمئن باشید که مشکل شما از این طریق برطرف خواهد شد و نیازی به تعمیرکار یخچال نخواهید داشت.

4. وارد شدن ضربه به درب یخچال

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به صدای جیر جیر درب یخچال شما عزیزان شود، این است که ضربه شدیدی به درب یخچال وارد شده! به عبارتی اگر چنین ضربه ای به درب یخچال وارد شود، مطمئن باشید که نه تنها درب بلکه تمام قطعات این دستگاه آسیب خواهند دید و آسیب اصلی را پس از گذشت چند روز متوجه خواهید شد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است حتما مشکل را توسط تکنسین تعمیرکار یخچال مورد عیب یابی و سپس تعمیرات تخصصی قرار دهید تا از این طریق بر طرف شود.

مقالات مرتبط: چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

5. آویزان کردن اجسام از درب یخچال

آخرین عاملی که می تواند در طول زمان منجر به صدای جیر جیر درب یخچال شما عزیزان شود این است که شما با هر بار باز کردن درب یخچال بصورت خواسته و ناخواسته به درب دستگاه تکیه می دهید و به همین دلیل تاثیر این تکیه دادن ها ممکن است پس از گذشت چندین ماه و یا حتی چندین سال مشاهده خواهید کرد.

آویزان کردن اجسام از درب یخچال

جیر جیر درب یخچال به چه خاطر است

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است به هیچ وجه چنین اشتباهی انجام ندهید و از آویزان کردن اجسام سنگین از درب یخچال نیز خودداری کنید. با این وجود اگر با چنین خرابی روبرو شدید، بهتر است تکنسین تعمیرکار یخچال مشکل را بررسی کند و راهکار ارائه دهد.

تعمیر صدای جیر جیر درب یخچال

آیا صدای جیر جیر درب یخچال قابل تعمیر است؟ بله! در صورتی که درب یخچال توسط تکنسین مجرب و متخصص نمایندگی تعمیر یخچال مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد مطمئن باشید که نه تنها این خرابی بلکه تمام خرابی هایی که حتی فکر تعمیرات آنرا نمی کنید، تعمیر خواهند شد. با این وجود توصیه ما به شما این است که این مشکل را از طریق تعمیرات تخصصی بر طرف کنید تا نیازی به تعویض درب یخچال نداشته باشید.

برای اعزام تعمیرکار یخچال می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را انجام دهید تا تکنسین تعمیرکار در اسرع زمان در محل شما حاضر شود و مشکل را به بهترین شکل ممکن تعمیر کند. لازم به ذکر است که تکنسین های تعمیرکار یخچال در اسرع زمان در محل شما حاضر خواهند شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214