skip to Main Content

مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات رایج و متداول در ماشین ظرفشویی می باشد و رخ دادن آن ممکن است در همان ابتدا باعث شوکه شدن شما ناشی از خرابی دستگاه شود! اما باید بگوییم که علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی همیشه خرابی قطعات فنی دستگاه نیست و می تواند بنابر دلایل مختلف دیگری نیز رخ دهد که شما این دسته از خرابی ها را می توانید تعمیر نمایید. از این رو با مشاهده این مشکل نگران نشوید و صرفا این گزارش از آریابهکار را بخوانید تا مشکل شما عزیزان رفع گردد.

6 علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

برای آنکه ظروف شما در ماشین ظرفشویی به‌صورت اصولی شسته شوند و رضایت کافی داشته باشید، باید از قرص مخصوص استفاده کنید که با استفاده از محتویات داخلی این قرص ها و ترکیب آنها با آب موجود، تمامی ظروف شما شسته خواهند شد. اما تصور کنید طبق معمول تعدادی ظرف را درون ظرفشوزیی قرار می دهید و پس از گذشت بازه زمانی شستشو متوجه این می شوید که قرص درون ماشین ظرفشویی حل نشده است! قطعا این مشکل نشان دهنده عدم شستشوی صحیح ظروف می باشد.

با این وجود دلیل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟ چگونه مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی را رفع کنیم؟ در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا نکاتی را مبنی بر این خرابی برای شما عزیزان شرح دهیم که می توانند این مشکل را بدون نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی برطرف کنند. لازم به ذکر است که این موارد توسط تعمیرکاران و کارشناسان آریابهکار تائید شده اند و با خیالی آسوده می توانید از طریق این موارد مشکل پیش آمده را ریشه یابی کنید.

1. خرید قرص ماشین ظرفشویی بی کیفیت

چرا قرص ماشین ظرفشویی حل نمی شود؟

اولین دلیل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی که رایج ترین علت هم در این موضوع می باشد، خرید قرص ماشین ظرفشویی بی کیفیت و یا فیک از فروشگاه های غیرمجاز است. متأسفانه این قرص های بی کیفیت به نحوی تولید شده اند که تشخیص آنها نسبت به قرص اصلی کار بسیار دشواری می باشد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما و حتما قرص ماشین ظرفشویی را از فروشگاه ها و نمایندگی مجاز خریداری کنید! این در حالی است که شاید تفاوت قیمتی قرص ماشین ظرفشویی اصلی و اورجینال 10-20 هزار تومان باشد.

اما اگر این موضوع را یک موضوع ساده تلقی کنید، نه تنها با مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد، بلکه ظروف شما هم به‌درستی شسته نخواهند شد.

2. مسدودی مخزن ماشین ظرفشویی

اگر مدت زمان طولانی از قرص های بی کیفیت در ماشین ظرفشویی استفاده کنید، می توانند مسیر عبور قرص به سمت مخزن ماشین ظرفشویی را ناشی از رسوبات ایجاد شده، مسدود کنند. در نتیجه با مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد! با این وجود توصیه می کنیم با جستجویی ساده، فروشگاه مجاز را در اطراف محل سکونت خود پیدا کنید و قرص معتبر خریداری کنید.

همچنین لازم به ذکر است که برای رفع این مشکل می توانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در آریابهکار استفاده کنید.

3. خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی

دیسپنسر یکی از قابلیت های ماشین ظرفشویی های جدید در بازار می باشد که با قرار دادن قرص در ماشین ظرفشویی و روشن کردن آن، دیسپنسر در بازه زمانی مناسب وارد عمل می شود و شروع به حل کردن قرص ماشین ظرفشویی و سپس شستشوی ظروف می کند. اما گاهی اوقات ممکن است برای دیسپنسر مشکلی پیش بیاید و نتوانید به‌صورت اصولی از آن استفاده کنید. در نتیجه منجر به دلیل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی شما عزیزان خواهد شد.

برای رفع این مشکل توصیه می کنیم دستگاه را در ابتدا متوقف و سپس خاموش کنید و در ادامه قرص را مجددا درون دیسپنسر تنظیم نمایید و با روشن کردن ماشین ظرفشویی منتظر بمانید که آیا این مشکل رفع می شود یا خیر؟ اگر رفع نشد با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهکار مناسبی به شما عزیزان ارائه گردد.

4. نامناسب بودن دمای ماشین ظرفشویی

عدم تنظیم صحیح ماشین ظرفشویی می تواند علت حل نشدن کامل قرص ماشین ظرفشویی شود! با این وجود یکی دیگر از دلایل این مشکل، دمای نامناسب است که یکی از دلایل رایج در این خرابی است و شاید حتی به فکر آن نیافتاده باشید. برای تنظیم دمای ماشین ظرفشویی می توانید از طریق پنل دستگاه اقدام کنید؛ اما اگر آب به میزان کافی گرم نشود، قرص درون ماشین ظرفشویی به دلیل دمای پایین آب حل نخواهد شد.

توجه: در ماشین ظرفشویی ها قطعه ای به نام ترموستات جهت کنترل دما وجود دارد که اگر این قطعه خرابی شود، کنترلی در ماشین ظرفشویی وجود نخواهد داشت و در نتیجه با مشکل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد.

5. خرید قرص ماشین ظرفشویی تاریخ گذشته

قرص ماشین ظرفشویی دارای تاریخ انقضا می باشد و هیچ فرق ندارد که آیا تولید داخل است یا وارداتی؟! از این رو اگر در حین خرید قرص ماشین ظرفشویی به تاریخ آن توجه نکنید، می تواند تبدیل به علت حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی شود! در این مواقع جای نگرانی در خصوص سلامت دستگاه وجود ندارد؛ چرا که با خرید و استفاده از قرص مناسب این مشکل برای شما پیش نخواهد آمد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اعتبار و انقضای قرص را بررسی کنید.

6. چیدمان نادرست ظروف

یکی دیگر از دلایل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی، چیدمان نادرست ظروف درون ماشین ظرفشویی می باشد چرا که وقتی شما ظروف را به‌درستی درون دستگاه نچینید، می تواند منجر به باز نشدن جاقرصی دستگاه شود که نتیجه آن هم عدم ورود و حل شدن قرص درون دستگاه می باشد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است حتما ظروف را به‌صورت اوصلی بچینید تا امکان باز شدن جاقرصی وجود داشته باشد و منجر به علت کامل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی نشود!

3 راهکار حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

تا این قسمت از این گزارش با تمام دلایل باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی آشنا شدید و ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که رفع این خرابی بستگی به ماهیت آن دارد! برای مثال اگر مشکل از قرص می باشد، شما می توانید با هزینه نسبتا بیشتر اقدام خرید قرص جدید کنید؛ اما اگر مشکل ناشی از خرابی قطعات ماشین ظرفشویی می باشد، باید توسط تعمیرکار و تکنسین رفع گردد.

در ادامه قصد داریم شما را با راهکار حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1. خرید قرص ماشین ظرفشویی از فروشگاه معتبر

اولین و ساده‌ترین راهکاری که ما می توانیم به شما عزیزان پیشنهاد کنیم این است که حتما از فروشگاه مجاز و معتبر در سطح شهر خود اقدام به خرید قرص ماشین ظرفشویی بااصالت نمایید. با این وجود هر چند هزینه نسبی بیشتری نسبت به خرید قبلی خود پرداخت خواهید نمود، اما مطمئن خواهید شد که مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی مجددا رخ نخواهد داد و ظروف شما به‌صورت کامل شسته می شوند.

2. چیدن صحیح ظروف در ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای یک حجم مشخص است و زمانیکه شما در حال چیدن ظروف درون ماشین ظرفشویی هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت چیدن نادرست ظروف هم به ماشین ظرفشویی فشار وارد می شود و هم اینکه ظروف منجر به باز نشدن جاقرصی خواهند شد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است حتما در چینش ظروف دقت کنید و از حجم گنجایش ماشین ظرفشویی خود عبور نکنید!

3. سرویس ماشین ظرفشویی

اما اگر مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شما فنی است و با انجام روش ها و تکنیک های مختلف موفق به رفع این خرابی نشدید، بدون شک باید توسط تکنسین مجرب مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرد! لازم به ذکر است که ماشین ظرفشویی از بازه قیمتی حداقل 15 میلیون تومان آغاز می شود و انجام هر گونه تعمیرات نادرست در این دستگاه، می تواند عمر مفید را به خطر بیندازد و دیگر نتوانید از آن استفاده کنید.

بنابراین توصیه می کنیم در صورت بروز چنین خرابی با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت این مشکل رفع گردد و نیازی به پرداخت هزینه های نامتعارف نداشته باشید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214