skip to Main Content

خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک بدون شک یکی از بدترین اتفاق‌هایی است که می‌تواند برای دستگاه شما به هر دلیلی رخ دهد؛ چرا که غذای شما در حال پخت است و با خاموش شدن مایکروفر، هم غذای شما آماده نخواهد شد و هم اینکه باید هزینه‌ای را صرف تعمیرات مایکروویو نمایید. اما خاموش شدن مایکروفر پاناسونیک به معنی خرابی همیشگی آن نیست و می‌توانید از طریق تعمیرات مایکروفر پاناسونیک اقدام به رفع این مشکل کنید. در ادامه این گزارش از آریابهکار به ریشه یابی این مشکل پرداخته ایم.

توصیه ابتدایی که در این زمینه می توانیم به شما داشته باشیم این است که در صورت امکان، راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک را مطالعه کنید و براساس یک چارچوب اقدام به استفاده از این دستگاه نمایید.

1. خرابی برد ماکروفر پاناسونیک

برد الکترونیکی در تمامی دستگاه‌ها نه تنها ماکروفر پاناسونیک جزء مهم ترین و کلیدی ترین قطعات به حساب می‌آید که از آن به عنوان مغز متفکر ماکروفر پاناسونیک نیز یاد می‌شود؛ در واقع وظیفه برد ماکروفر پاناسونیک ارسال تمامی دستورات صادر شده شما به سایر بخش‌های دستگاه می‌باشد و هر گونه اختلال در عملکرد آن به طور کلی کارایی ماکروفر را مختل می‌کند. بنابراین خرابی برد می‌تواند یکی از دلایل اصلی خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک باشد که هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.

تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک

هشدار مهم: از آنجاییکه برد یک قطعه بسیار حساس می‌باشد، صرفا باید توسط تکنسین‌های مجرب عیب یابی و تعمیر شود. با این وجود حتما به مراکز مجاز تعمیر ماکروفر پاناسونیک مراجعه کنید تا با نهایت دقت این خرابی بررسی گردد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

2. نوسان برق

اگر ساکن کلانشهرها هستید، باید از این موضوع مطلع باشید که برق شهری دارای نوسان می‌باشد و این نوسان می‌تواند در شرایط مختلف باعث خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک شما شود! چرا که برای روشن شدن و شروع به کار ماکروفر و تمامی دستگاه ها، نیاز به ولتاژ کافی دارید که اگر این ولتاژ کافی به‌صورت اتفاقی کاهش پیدا کند، دستگاه خاموش می‌شود! به همین دلیل است که توصیه می‌شود حتما حین استفاده از ماکروفرها، از محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا آسیبی به قطعات ماکروفر وارد نشود.

همچنین اگر دوشاخه ماکروفر پاناسونیک شما دچار قطع و وصلی و پارگی شده است، از آن استفاده نکنید و در اسرع وقت به مرکز تعمیر مایکروفر پاناسونیک مراجعه نمایید تا این مشکل برطرف گردد.

3. انسداد هواکش ماکروفر

هواکش ماکروفر پاناسونیک امکان دارد با گذر زمان و عدم تمیز کردن به موقع، دچار کثیفی و آلودگی شود! بدین معنا که به مرور زمان به دلیل گرم شدن و یا طبخ غذای مورد نظر شما، تکه‌های غذا به سمت هواکش پرتاب خواهد شد و به همین دلیل هواکش دچار انسداد می‌شود و زمانی هم این قطعه از ماکروفر دچار انسداد شود، فشار قابل توجهی به ماکروفر وارد می‌شود که می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک نیز شود.

علت خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک

از این رو اولین راهکاری که برای شما می‌توانیم ارائه دهیم این است که با استفاده از یک دستمال مناسب اقدام به تمیز کردن هواکش مایکروفر نمایید. اگر از این طریق مشکل شما برطرف نشد، باید به مرکز تعمیرات مایکروفر پاناسونیک مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین‌ها شناسایی و برطرف شود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر ناسیونال

4. خرابی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی ماکروفر پاناسونیک یک قطعه جهت حفظ ایمنی دستگاه شما می‌باشد که درون محفظه داخلی دستگاه و در نزدیکی مگنترون قرار گرفته است و وظیفه آن جلوگیری از بالا رفتن بیش از اندازه دمای داخلی ماکروفر می‌باشد که در صورت بالا رفتن دما ماکروفر، فورا دستور خاموش شدن ماکروفر را صادر می‌کند و در نتیجه باعث خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک می‌شود. از این رو فیوز حرارتی یک قطعه مهم و کلیدی می‌باشد که در صورت خرابی آن باید توسط تکنسین‌های مجرب عیب یابی و تعویض شود.

5. خرابی پنل ماکروفر

پنل ماکروفر پاناسونیک از جمله قطعاتی می‌باشد که به وسیله وجود این قطعه، شما می‌توانید دستورات لازم را به ماکروفر جهت پخت و طبخ غذاهای مدنظر خود صادر کنید. از این رو پنل دارای نقش مهم و کلیدی در مایکروفر را برعهده دارد و معمولا به دلیل ضربه‌های شدید و همچنین لمس آن با دست‌های خیس دچار خرابی این قطعه خواهد شد. بنابراین اگر پنل ماکروفر آسیب دیده است و با مشکل خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک روبرو شده اید، قطعا مشکل از پنل می‌باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.

تعمیر پنل ماکروفر پاناسونیک

توجه: اگر پنل ماکروفر نیم سوز شده است، به هیچ وجه نباید از ماکروفر استفاده کنید چرا که می‌تواند باعث بروز خرابی در سایر قطعات ماکروفر پاناسونیک شود.

6. خرابی ترانس ماکروفر پاناسونیک

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک، خرابی ترانس ولتاژ ماکروفر پاناسونیک می‌باشد! به‌طور کل وظیفه ترانس تامین انرژی لازم مگنترون ماکروفر پاناسونیک می‌باشد که به دلیل نوسان برق، استفاده‌های مداوم، اتمام عمر مفید و… نیم سوز شود یا کلا از کار بیافتد. از این رو عیب یابی ترانس یکی از اصلی ترین فاکتورهای چک لیست تکنسین تعمیر کننده مایکروفر شما است که باید به آن دقت کافی کنید.

همچنین بخوانید: علت جرقه زدن مایکروفر دوو

7. معیوب بودن میکروسوئیچ

اکثر ماکروفرها دارای 3 الی 4 میکروسوئیچ هستند که در صورت بستن کامل درب، میکروسوئیچ‌ها تاییدیه نهایی را جهت روشن شدن ماکروفر را صادر می‌کنند. از این رو اگر میکروسوئیچ ماکروفر پاناسونیک آسیب دیده باشد، قطعا با مشکل خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد؛ چرا که این قطعه مهم و کلیدی مانع ارسال پیغام بسته شدن درب به برد خواهد شد و در نتیجه دستگاه روشن نخواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که به آرامی درب ماکروفر را باز و بسته کنید تا میکروسوئیچ‌ها آسیبی نبینند.

تعویض میکروسوئیچ ماکروفر پاناسونیک

8. خرابی فن ماکروفر پاناسونیک

پس از روشن شدن ماکروفر مگنترون وظیفه دارد امواج تولید شده از سوی خازن و ترانس را درون محفظه داخلی ساطع کند تا مواد غذایی موجود در دستگاه، به‌صورت کامل گرم یا پخته شود و در این میان فن ماکروفر پاناسونیک وظیفه دارد تا مانع داغ شدن بیش از اندازه مگنترون شود و با کارکردی که دارد، هوای گرم را از دستگاه خارج می‌کند. از این رو اگر این قطعه خراب شود مگنترون بیش از اندازه داغ کرده و سپس با مشکل خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک روبرو می‌شوید و این خاموش شدن هم به‌صورت خودکار و ناگهانی خواهد بود.

در صورت خراب شدن این قطعه، نباید به هیچ وجه از ماکروفر پاناسونیک استفاده کنید و صرفا باید به مرکز تعمیرات مایکروفر مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین‌های تعمیرات عیب یابی و تعمیر شود.

تعمیرگاه تخصصی تعمیر ماکروفر پاناسونیک

مجموعه آریابهکار به عنوان مرکز تخصص تعمیر ماکروفر پاناسونیک، آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر شما توسط تکنسین ها و قطعات وارداتی برند پاناسونیک با 90 روز گارانتی رسمی شرکتی و یک هفته تست رایگان می باشد. از این رو اگر با مشکل خاموش شدن ماکروفر روبرو شده اید و با انجام چندین راهکار موفق به رفع این مشکل نشده اید، ما آماده بازبینی ماکروفر شما به‌صورت رایگان هستیم تا مشکل را در حضور شما ریشه یابی کنیم. همچنین می توانید به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید تا دستگاه در حضور شما عیب یابی شود.

  • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.
  • شماره تماس مرکزی: 02145437
  • شماره تلگرام، ایتا و واتساپ: 09190111214
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214