skip to Main Content

داغ شدن دسته بخارشوی به عنوان یکی از مشکلات جدی بخارشوی شناخته می شود که اگر به آن بی توجهی کنید، می تواند به‌صورت کامل باعث از کار افتادن بخارشوی شما شود. اما با داغ شدن بخارشوی ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا این اتفاق رخ داده است؟ در ابتدا بدون اشاره به هر نکته ای باید بگوییم که این مشکل اساسا بنابر استفاده نادرست به وجود می آید؛ چرا که حتی ما یکبار هم تلاش به مطالعه و اجرای نکات موجود در دفترچه راهنمای بخارشوی نمی کنیم.

با این وجود داغ شدن دسته بخارشوی گاهی اوقات می تواند بنابر دلایل ساده ای رخ دهد که نیازی به تعمیرات بخارشوی نداشته باشید و صرفا با انجام کارهای ساده بتوانید این مشکل را برطرف کنید. از این رو با مطالعه عناوین و موارد ذیل، می توانید این مشکل را شناسایی کنید و در صورت ساده بودن مشکل، یقینا می توانید بدون نیاز به تعمیرکار تعمیرات بخارشور، این مشکل را در اسرع وقت در خانه رفع نمایید. همراه ما باشید.

رسوب گرفتن بخارشوی؛ داغ شدن بخارشوی

رایج ترین مشکلی که ممکن است برای بخارشوی ها رخ دهد و به عنوان عاملی برای آغاز خرابی های جدید واقع شود، رسوب گرفتن بخارشوی می باشد که معمولا به دلیل استفاده نادرست و عدم استفاده از آب مقطر رخ به وجود می آید و به مرور نیز می تواند تمام عملکرد بخارشوی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. با این وجود هر چند که ما مطلع هستیم آب شهری و آب تصفیه شده برای بخارشوی مناسب نیست، باز هم از این دو نوع آب استفاده می کنیم!

با این وجود توصیه ای که ما برای شما عزیزان داریم این است که حتما و حتما از آب مقطر برای حفظ سلامت بخارشوی خود استفاده کنید تا به مرور آسیبی به آن وارد نشود. در ضمن اگر مشکل داغ شدن دسته بخارشوی ناشی از رسوب گرفتن دستگاه است، باید اقدام به رسوب زدایی بخارشوی نمایید.

علل داغ شدن دسته بخارشوی

توجه: اگر بخارشوی دلونگی و یا بخارشوی های دو بویلره دارید، توصیه می کنیم در صورت نداشتن تجربه قبلی این فرآیند را انجام ندهید؛ چرا که باعث از کار افتادن دستگاه خوهید شد. از این رو بهتر است در مراکز تخصصی توسط تکنسین مجرب صورت گیرد که ما این خدمات را به شما عزیزان ارائه می کنیم.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی دلونگی در تهران

استفاده نادرست و طولانی مدت

طبیعتا از هر دستگاه الکتریکی و برقی برای مدت طولانی و بدون هر گونه استراحت استفاده کنید، با مشکل داغ شدن آن روبرو خواهید شد. این موضوع برای بخارشوی ها نیز صدق می کند و اگر از این دستگاه برای مدت طولانی و بدون هر گونه استراحتی استفاده نمایید، قطعا با مشکل داغ شدن دسته بخارشوی روبرو می شوید. اما از کجا بفهمیم؟ اگر بخارشوی شما در طی 1 دقیقه با داغ شدن بیش از حد روبرو شد، نشان دهنده خرابی اساسی دستگاه است و حتما باید توسط تکنسین مجرب مورد عیب یابی قرار گیرد.

اما اگر پس از گذشت 10 دقیقه با داغ شدن بخارشوی مواجهه شدید، نشان دهنده خرابی نیست و صرفا با یک استراحت چند دقیقه ای این مشکل برطرف خواهد شد و نیازی به تکنسین ندارید. بنابراین دستگاه را در ابتدا خاموش کنید و سپس از برق بکشید و اجازه دهید تا 15 دقیقه الی 20 دقیقه استراحت کند تا این مشکل برطرف گردد.

بخوانید: دلایل بخار ندادن بخارشوی

تنظیمات نادرست

بخارشوی های امروزی برخلاف بخارشوی های نسل اول و قدیمی، دارای قابلیت و امکانات متعددی هستند که می توانید از این قابلیت ها برای رسیدن به یک نتیجه قابل قبول استفاده کنید. یکی از این قابلیت ها تغییر دما، افزایش/کاهش بخار و تعیین جنس قسمتی که می خواهید از بخارشوی استفاده کنید می باشد. با این وجود در حین استفاده از بخارشوی باید براساس محیط، تنظیمات مشخصی را انتخاب کنید تا از طریق این تنظیمات بتوانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید.

اما اگر این تنظیمات چه توسط شما و چه توسط کودکتان به هر دلیلی تغییر یابد، ممکن است با داغ شدن دسته بخارشوی روبرو می شوید که صرفا با تغییر تنظیمات به حالت ابتدایی، این مشکل رفع خواهد شد و نیازی به تکنسین های مجرب جهت تعمیر آن نخواهید داشت. جهت اعمال تنظیمات مناسب، توصیه می کنیم دفترچه راهنمای استفاده از بخارشوی را صرفا به مدت 2 الی 5 دقیقه وقت بگذارید و بخوانید.

عدم استفاده از تنظیمات صحیح

خرابی قطعات داخلی؛ داغ شدن دسته بخارشوی

بخارشوی از قطعات مختلفی تولید و طراحی شده است که این قطعات به مرور زمان می توانند عملکرد و قابلیت های خود را بنابر استفاده نادرست و اعمال فشار قابل توجه به دستگاه، از دست دهند. برای جلوگیری از خرابی قطعات داخلی بخارشوی، توصیه می کنیم که در بازه های زمانی معین اقدام به سرویس بخارشوی در تعمیرگاه های تخصصی نمایید تا اگر خرابی قرار است برای دستگاه به وجود آید، فورا جلوی آن گرفته شود و با مشکلاتی اعم از داغ شدن دسته بخارشوی روبرو نشوید.

با این وجود اگر جدیدا احساس می کنید که دستگاه ایراداتی پیدا کرده است و نمی توانید از آن همانند گذشته استفاده کنید، نشان دهنده خرابی قطعات داخلی می باشد که حتما باید توسط تکنسین مجرب مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد تا بدون نیاز به تعویض قطعه و صرف تعمیرات تخصصی، نیازی به هزینه های هنگفت نداشته باشید.

بخوانید: هزینه تعمیر بخارشوی در تهران

نشت بخار از مخزن؛ علت داغ شدن دسته بخارشوی

برای استفاده از بخارشوی باید طبیعتا مخزن آنرا که به عنوان یک بخش اصلی در دستگاه شما می باشد را به‌صورت دقیق بررسی کنید! برای مثال اگر عجله دارید و منتظر میهمان هستید، طبیعتا به دلیل هواس پرتی ممکن است مخزن را به درستی به بخارشوی چفت نکنید و کاملا شل باشد. در نتیجه با مشکل داغ شدن دسته بخارشوی و عدم خروج بخار از دستگاه شوید که طبیعتا نشان دهنده یک خرابی می باشد و باید مورد بازبینی قرار گیرد تا پیش از آنکه دستگاه به‌صورت کامل از کار بیافتد، تعمیر شود.

اما علت نشتی بخار از مخزن، می تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد که از شایع ترین آنان می توان به سوراخ بودن مخزن، عدم چفت شدگی کامل و محکم نبودن مخزن اشاره نمود که حتما باید مورد بازبینی قرار گیرد.

بخوانید: زمان تعویض فیلتر بخارشوی

عدم استفاده از محافظ برق؛ داغ شدن بخارشوی

اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، باید از این واقعیت مطلع باشید که روزانه چندین بار ممکن است محل سکونت شما با نوسان برق روبرو شود! با این وجود زمانیکه شما در حال استفاده از بخارشوی هستید و به‌صورت ناگهانی چندین بار نوسان برق به محل سکونت شما وارد می شود، طبیعتا فشار قابل توجهی متوجه دستگاه بخارشوی شما خواهد شد که این نوسان برق می تواند باعث اختلال در عملکرد و سپس داغ شدن دسته بخارشوی شما شود.

عدم استفاده از محافظ برق

به همین دلیل از نظر تکنسین ها و متخصصانی که در مجموعه آریابهکار فعالیت می کنند، بهتر است حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا جلوی نوسان برق گرفته شود. توجه داشته باشید که حتما و حتما محافظ برق استاندارد خریداری کنید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر بخارشوی کارشر

جلوگیری از داغ شدن دسته بخارشوی

با وجود تمام نکاتی که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم، اگر آنها را رعایت کنید مشکل بخصوصی برای دستگاه شما رخ نخواهد داد. اما در ادامه این بخش نیز قصد داریم تا یکسری نکات را به‌صورت مختصر به شما عزیزان معرفی کنیم که با رعایت آنها، مشکل داغ شدن دسته ببخارشوی به وجود نیاید. این نکات عبارتند از:

 1. در ابتدا دفترچه راهنمای استفاده از بخارشوی را به‌صورت کامل و دقیق بخوانید.
 2. از محافظ برق استاندارد و برندی اصیل استفاده کنید.
 3. در استفاده های طولانی مدت، به دستگاه استراحت دهید.
 4. فشار زیادی به دستگاه وارد نکنید.
 5. تنظیمات دستگاه را برحسب خواسته خود تنظیم کنید.
 6. پیش از روشن کردن دستگاه، مخزن را با آب مقطر برحسب نیاز پر کنید.
 7. در حین استفاده از بخارشوی مخزن را چک کنید.
 8. در صورت رسوب گرفتن بخارشوی، آنرا رسوب زدایی کنید.
 9. به هیچ وجه از آب شهری و تصفیه برای پر کردن مخزن استفاده نکنید.
 10. ایرادات و خرابی های بخارشوی را جدی بگیرید.
 11. اگر دانش فنی تعمیرات ندارید، بهتر است حتما به نمایندگی و مراکز تخصصی مجاز مراجعه کنید.

بخوانید: دلیل روشن نشدن بخارشوی

تعمیرگاه تخصصی تعمیر بخارشوی

آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر بخارشوی دلونگی، کارچر، کنوود، فیشر و… با بیش از 30 سابقه درخشان آماده ارائه خدمات تعمیر بخارشوی شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه با استفاده از کادری مجرب و کار آزموده می باشد. از این رو اولویت تکنسین های مهر مجموعه ما تعمیر قطعات آسیب دیده به‌جای تعویض آنها می باشد و به همین دلیل با هزینه منصفانه ای مشکل دستگاه رفع خواهد شد و نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت تعویض قطعات نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که تمام هزینه های اعلامی آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می باشد و هیچ هزینه غیرمتعارفی از شما جهت تعمیرات دریافت نخواهد شد. همچنین تمام خدمات ما شامل 90 روز گارانتی و یک هفته مهلت تست رایگان می شود تا با خیالی راحت و آسوده دستگاه خود را به ما بسپارید.

نمایندگی تعمیرات بخارشوی در تهران

دلایل داغ شدن دسته بخارشوی در یک نگاه

در این بخش نیز قصد داریم تا دلایل داغ شدن دسته بخارشوی را به‌صورت مختصر برای شما عزیزان شرح دهیم تا در سریعترین حالت ممکن به پاسخ سؤال خود برسید. همچنین راهکارهایی را ارائه داده ایم که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند.

دلایل داغ شدن دسته بخارشویراهکارهای جلوگیری
رسوب گرفتن بخارشوی
 • صرفا از آب مقطر به‌جای آب لوله کشی و آب تصفیه استفاده کنید.
استفاده نادرست و طولانی مدت
 • از دستگاه در بازه زمانی کوتاه استفاده کنید.
 • فشار زیادی به بخارشوی وارد نکنید.
 • در حین استفاده از دستگاه، استراحت کافی به آن بدهید.
تنظیمات نادرست
 • پیش از استفاده از دستگاه، تنظیمات را چک کنید.
 • اگر اطلاعی در خصوص تنظیمات ندارید، دفترچه راهنما را مطالعه نمایید.
خرابی قطعات داخلی
 • اتمام طول عمر مفید قطعات.
 • داغ شدن بیش از حد قطعات.
 • عدم سرویس به موقع.
نشت بخار از مخزن بخارشوی
 • سوراخ بودن مخزن را بررسی کنید.
 • چفت شدن مخزن را بررسی نمایید.
عدم استفاده از محافظ برق
 • جهت جلوگیری از نوسان برق توصیه می کنیم حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.

سوالات متداول

مدت زمان داغ شدن بخارشو چقدر است؟

مدت زمان داغ شدن بخارشو براساس مدل و برند تولید کننده متفاوت است و نمی توانیم عدد بخصوصی را برای آن تعیین کنیم. اما معمولا بین 7 الی 14 دقیقه طول خواهد کشید.

علت داغ شدن دسته بخارشوی ویداس چیست؟

علل و عوامل متعددی برای این خرابی وجود دارند که رایج ترین علت هم رسوب گرفتن بخارشوی می باشد و حتما باید توسط تکنسین تعمیر شود.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام واقعا ممنونم از محتوای کامل و جامع شما. مشکل من تنظیمات دستگاه بود که با تغییرش تونستم مشکل رو برطرف کنم
  دمتون گرم واقعا

  1. سلام آقای درخشی عزیز.
   خواهش میکنم. امیدواریم که هیچ مشکلی برای دستگاه شما اتفاق نیوفته. اگر هر سؤال و مشکلی داشتید، می تونید با مشاوران ما در آریابهکار تماس بگیرید.

 2. سلام من بخار شوی رو همین الان باز کردم و داشتم استفاده میکردم ک دو دقیقه نشد دستش داغ شد و ازش اب میاد بیرون بخارشوی ویداس هستش علتش چیه

  1. با سلام. موضوعی که مطرح کرده اید عموما به سبب خرابی قطعات داخلی دستگاه می باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا منشا اختلال تشخیص داده شود و در نهایت برطرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214