skip to Main Content

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی و بررسی دلایل آن موضوع مورد بررسی در این مقاله است.

ماشین ظرفشویی یکی از بهترین وسایل آشپزخانه می باشد. علاوه بر سهولت در شستشوی ظروف و لوازم آشپزخانه، تا اندازه زیادی نسبت به شستشوی ظروف با دست، آب کمتری را مصرف می کند. بهتر است برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از تعمیرکار ظرفشویی متخصص استفاده کنید اگر خود تجربه لازم را ندارید دست به کار نشوید.

بررسی دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

♦پمپ انتقال آب

پمپ انتقال آب، متشکل از یک پروانه و یک موتور است. که آب را از طریق بازوها به قفسه ها هدایت می کند. اگر این پمپ معیوب باشد آب با فشار لازم به ظروف برخورد نمی کند و در نتیجه موجب تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می شود. در اولین قدم چک کنید که موتور روشن و سپس چک کنید که پروانه آن به درستی می چرخد و آشغال نگرفته است. اگر پمپ به درستی کار نمی کند، زمان تعمیر ظرفشویی شما فرا رسیده است. پمپ شما توسط یک تعمیرکار ظرفشویی باید تعویض گردد.

♦تسمه پمپ

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می تواند از جرم گرفتگی و یا پاره شدن تسمه پمپ آب باشد. تسمه پمپ آب در پنل پایینی و در زیر موتور قرار دارد. اگر تسمه پاره یا جرم گرفته باشد از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی بخواهید آن را برای شما تعویض کند. البته در تعدادی از مدل های ماشین ظرفشویی این تسمه وجود دارد.

♦دریچه آب

کار دریچه ورودی آب انتقال میزان آب مشخص به داخل ماشین ظرفشویی است . اگر در این دریچه اختلال وجود داشته باشد،ماشین ظرفشویی به میزان کافی آب نمی گیرد و همین باعث تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می شود. در صورت بروز این مشکل، به یک مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی معتبر مراجعه کنید.

♦بازو های آب پاش

دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

دستگاه ظرفشویی متشکل از سه بازوی آب پاش بالایی، مرکزی و پایینی است. وظیفه بازوی آب پاش مرکزی هدایت آب به ظروف مرکزی ماشین ظرفشویی است، آب پاش بالایی وظیفه انتقال آب به ظروف قفسه بالا را دارد و آب پاش پایینی آب را به ظروف قفسه پایینی پخش می کند. اگر این بازو طی گذشت زمان دچار رسوب گرفتگی شود و یا ذرات غذا داخل آن گیر کند، نمی تواند به درستی آب را انتقال دهد و باعث تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می شود. اول از همه چک کنید که بازو با لوله انتقال آب چفت شده باشد. و در قدم بعد بازوی مرکزی را از جایش خارج کنید و سوراخ های آن را تمیز کنید و اگر باز هم تاثیری در فشار پخش آب نداشت بازوی آن را تعویض کنید.

♦پروانه همزن

دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی پروانه همزن است.پروانه پمپ یه تیغه پلاستیکی است که با چرخش و انتقال قدرت، آب را از طریق بازوها بر روی ظروف پخش میکند . اگر یکی از بال های این پروانه شکسته باشد موجب کاهش عملکرد آن شده و دیگر نمیتواند آب را با قدرت به بازو ها هدایت کند.در بیش تر مدل ها این پروانه به صورت مجزا از پمپ جدا می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214