skip to Main Content

از کجا بفهمیم شیر برقی ماشین ظرفشویی خراب شده است؟ دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی کدام اند؟ تشخیص اینکه شیر برقی ماشین ظرفشویی خراب شده است یا خیر، معمولا کار ساده ای می باشد و این در حالی است که گاهی اوقات هم به سختی می توان تشخیص داد که این قطعه خراب شده که در این مواقع باید این قطعه توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این قطعه از ماشین ظرفشویی به بهترین شکل ممکن مورد عیب یابی و بررسی قرار گیرد تا مشکل بر طرف شود.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ظرفشویی با رایج ترین دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد و توصیه ابتدایی که برای شما داریم این است که حتما در صورت نداشتن دانش فنی تعمیرات به هیچ وجه اقدام به عیب یابی و تعمیر این قطعه از ماشین ظرفشویی نکنید.

شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟

پیش از آنکه در خصوص دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی صحبت کنیم، بهتر است در ابتدا با شیر برقی ماشین ظرفشویی آشنا شوید و به این درک برسیم که اصلا شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟ شیر برقی ماشین ظرفشویی یا همان آکواستاپ ماشین ظرفشویی می باشد که در اکثر مدل های عرضه شده ماشین ظرفشویی وجود دارد و تنها وظیفه آن هم مدیریت آب ورودی به درون ماشین ظرفشویی می باشد! به عبارتی اگر مشکلی مانند نشتی آب در ماشین ظرفشویی رخ دهد، شیر برقی فورا اقدام به بستن آب ورودی ماشین ظرفشویی می کند.

شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست

از این رو شیر برقی بیشتر یک قطعه امنیتی می باشد که در این دستگاه تعبیه شده است و نقش قابل توجهی هم دارد. با این وجود اگر شیر برقی ماشین ظرفشویی شما عزیزان به هر دلیلی خراب شود، مطمئن باشید که نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید و در صورت بروز هر گونه نشتی در ماشین ظرفشویی، هیچ مانعی در مقابل آن وجود نخواهد داشت و ممکن است خانه شما پر از آب شود.

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز هر گونه خرابی در شیر برقی ماشین ظرفشویی اقدامات لازم و کافی را در زمینه عیب یابی و تعمیرات شیر برقی ماشین ظرفشویی انجام دهید تا مشکل این قطعه به بهترین شکل ممکن بر طرف شود. بنابراین مهم ترین وظیفه شیر برقی باز و بسته کردن آب ورودی ماشین ظرفشویی است که به دستور برد اقدام به باز و بستن جریان ورودی آب ماشین ظرفشویی می کند.

دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟ خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی ممکن است بنابر دلایل مختلفی رخ دهد و هر یک از این دلایل می توانند به نحوی منجر به خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی شما عزیزان شود.

دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

با این وجود اگر با هر گونه خرابی در این قطعه روبرو شده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که از طریق شماره مرکزی 02145437 با نمایندگی عیب یابی ماشین ظرفشویی در تهران تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم و کافی در این زمینه صورت گیرد و بتوانید از این دستگاه همانند روز اول و بدون هر گونه خرابی استفاده کنید.

با این وجود در ادامه با برخی از مهم ترین دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد که عبارتند از:

1. بی کیفیت بودن شیر برقی ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی را از فروشگاه های غیر مجاز خریداری کرده اید و یا اگر شیر برقی ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و آنرا توسط تعمیرگاه های غیر مجاز تعویض کرده اید، مطمئن باشید که به دلیل کیفیت نامناسب این قطعه، باز هم خراب شده است و به همین دلیل نمی توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. با این وجود توصیه می کنیم حتما پروسه عیب یابی و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی را توسط تکنسین های مجرب و متخصص سپری کنید تا مشکل بر طرف شود و نیازی به تعمیرات مجدد این قطعه نداشته باشید.

مقالات مرتبط:چرا پودر ماشین ظرفشویی حل نمیشه؟

2. عدم استفاده از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی

در صورتی که از ماشین ظرفشویی به مدت طولانی استفاده نکنید، مطمئن باشید که دستگاه شما آسیب خواهد دید و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این می باشد که اگر ماشین ظرفشویی خریداری کرده اید، حتما از آن استفاده کنید تا قطعات آن آسیب نبیند.

3. فشار کم آب در محل سکونت شما

یکی دیگر از عوامل و دلایلی که می تواند در طول زمان منجر به خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی شما عزیزان شود، فشار کم آب در محل سکونت شما می باشد که این مشکل می تواند در طول زمان باعث از کار افتادن کامل ماشین ظرفشویی شود. با این وجود راهکار چیست؟ راهکاری که در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم این است که حتما از پمپ آب در محل سکونت خود استفاده کنید تا آب لازم و کافی وارد ماشین ظرفشویی گردد و چنین مشکلی ایجاد نشود.

4. نوسانات جریان برق

در صورتی که در محل سکونت شما عزیزان نوسان برق وجود داشته باشد، نه تنها ماشین ظرفشویی بلکه تمام دستگاه های برقی شما آسیب خواهند دید و یا حتی برای همیشه کارایی خود را از دست خواهند داد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما از محافظ برق استاندارد سر راه ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا مشکل دستگاه شما بر طرف شود. همچنین اگر نوسان برق در ماشین ظرفشویی ایجاد شود، یکی از قطعاتی که آسیب خواهد دید شیر برقی ماشین ظرفشویی است که باید مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد.

5. سخت بودن آب محل سکونت

اگر آب محل سکونت شما از نوع آب سخت به همراه املاح بالا می باشد، این آب می تواند در طول زمان منجر به آسیب در ماشین ظرفشویی شود. یکی از قطعاتی که تحت تاثیر این خرابی قرار خواهد گرفت، شیر برقی ماشین ظرفشویی می باشد.

6. بستن شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی

در صورتی که شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی بسته باشد و در همین حین اقدام به روشن کردن ماشین ظرفشویی کنید، باعث خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی خواهید شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214