skip to Main Content

اگرچه سامسونگ یکی از بهترین تولید کنندگان ماشین ظرفشویی است، اما این ماشین ها، مشکلات خاص خود را نیز دارند. در ادامه به دلایل خرابی و مواردی که به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز است می پردازیم

دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که خللی در ماشین ظرفشویی ایجاد شود، باید بتوانید مشکل را شناسایی و آن را برطرف کنید تا ماشین ظرفشویی شما دوباره بتواند به وظیفه اصلی خود یعنی شستن ظرف ها ادامه دهد.

1- ظرف ها به خوبی تمیز نمی شود

از رایج ترین دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ، تمیز نشدن ظرف ها به خصوص در طبقه بالایی است. اولین چیزی که باید بررسی کنید، بازوهای اسپری است. بعضی مواقع ممکن است باقی مانده های غذای ظروف، روی روزنه های کوچک اسپری چسبیده و باعث گرفتگی آن شود. در صورت مشاهده هر گونه آلودگی، آن را تمیز کنید و برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، ظروف خود را قبل از قرار دادن در ماشین ظرف شویی از وجود زباله ها پاک کنید.

2- آب به خوبی تخلیه نمی شود

از دیگر مشکلات رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ، عدم تخلیه آب است. پنج دلیل اصلی وجود دارد که تخلیه آب به درستی صورت نمی گیرد:

1. شیلنگ تخلیه: بررسی کنید شیلنگ تخلیه دچار پیچ خوردگی نباشد. ممکن است مسیر شیلنگ به وسیله زباله دچار گرفتگی شده باشد که باید آن را باز کنید.

2. فیلتر تخلیه: این قطعه نیز می تواند از دلایل خرابی ماشین ظرفشویی باشد. بررسی کنید که فیلتر تخلیه به وسیله زباله مسدود نشده باشد.

3. پمپ تخلیه: رطوبت و آب روی فیلتر را خشک کنید. سپس پوشش روی پمپ را برداشته و پروانه آن را با دست بچرخانید و مطمئن شوید سفت نشده باشد. پمپ را تمیز کرده و در صورت امکان به وسیله یک مولتی متر از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

4. شیر برقی تخلیه: اگر فکر می کنید شیر برقی خراب شده، ابتدا ماشین را از برق بکشید، سپس قاب پشتی را برداشته و پس از مشاهده شیر برقی، آن را با مولتی متر تست و بررسی کنید.

5. خروجی فاضلاب: راه خروجی آب به فاضلاب را بررسی کنید و در صورتی که دچار گرفتگی شده، آن را برطرف نمایید.

دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

3- مشکل برق و کار نکردن صفحه نمایش

یکی دیگر از دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ، روشن نشدن صفحه نمایش آن است. در صورتی که دستگاه به برق است و صفحه نمایش روشن نمی شود، این احتمال وجود دارد که برد کنترل آن دچار آسیب شده است.

ممکن است با یک بار جدا کردن دستگاه از برق و وصل مجدد آن، مشکل به طور موقت حل شود. اما این احتمال وجود دارد که دوباره دستگاه به مشکل بخورد.

در چنین مواقعی حتما از یک تکنسین کمک بگیرید و در صورتی که مطمئن شدید پنل کنترل دستگاه خراب شده، آن را تعویض کنید.

4- ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی شود

یکی دیگر از دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ، روشن نشدن آن است. این مشکل معمولا به دو دلیل رخ می دهد:

کد خطای PE: نمایش این خطا نشان دهنده ایراد در برد شما است. از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. در صورتی که ایراد در سیم ها نباشد، باید برد معیوب را با برد جدید تعویض کنید.

مکانیسم قفل درب: در صورتی که درب ماشین ظرفشویی به طور کامل بسته نشود، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد یا اگر در حین کار درب را باز کنید به سرعت خاموش خواهد شد. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود و هیچ خطایی دریافت نمی کنید، به احتمال زیاد قفل درب خراب شده است. این قطعه را می توانید خودتان تعویض کنید ولی بهتر است از فردی متخصص کمک بگیرید.

5- ظرف ها به خوبی خشک نمی شود

آخرین دلیل از دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ، خشک نشدن ظرف ها است. عملکرد خشک شدن ظرف ها به کمک سیستم گرمایشی و تهویه ماشین ظرفشویی صورت می گیرد.

برای بسیاری از مصرف کنندگان، این مشکل ناشی از ایراد در سیستم تهویه دستگاه است. این در حالی است که مدار گرمایشی به خوبی کار خود را انجام می دهد.

وظیفه سیستم تهویه، خارج کردن بخار از داخل ماشین ظرفشویی است و این کار توسط فن و هواکش صورت می گیرد. اگر این مجموعه به خوبی کار نکند، بخار از ماشین ظرفشویی خارج نمی شود و پس از اتمام کار، ظروف شما نه تنها خشک نشده، بلکه کاملا مرطوب هستند. لذا باید اقدام به تعویض آن نمایید.

آریابهکار کلیه خدمات خود را با گارانتی ۹۰ روزه به مشتریان ارائه می دهد.

تسویه حساب با ارائه فاکتور رسمی انجام می‌شود، لذا نگرانی از بابت هزینه های غیرمنصفانه وجود ندارد.

برای تحویل دستگاه معیوب خود به آریابهکار نیازی به مراجعه حضوری نیست. زیرا این کار توسط سرویسکار ما در محل شما انجام می شود.

اگر نیاز به تعمیر فوری ماشین ظرفشویی خود دارید، می توانید از سرویس ویژه تعمیر 7 روزه استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وبسایت تماس بگیرید.

همچنین می توانید فرم درخواست خدمات موجود در سایت را پر کنید تا کارشناسان واحد پذیرش در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214