skip to Main Content

مشکل سوختن غذا در ماکروفر دوو یک مشکل رایج است که معمولاً نباید رخ دهد و رخ دادن آن نشان دهنده یک مشکل می باشد. این در حالی می باشد ماکروفر دوو سالم باید غذا را به طور یکنواخت و بدون سوختن مواد غذایی درون آن پخت کند.

از این رو اگر این مشکل در مایکروفر شما رخ داده است، به این معنی است که مشکلی در عملکرد آن وجود دارد و باید علل آن را شناسایی کرده و مشکل را برطرف کنید تا مجددا این مشکل رخ ندهد؛ لازم به ذکر است که سوختن غذا در ماکروفر دوو در صورتی که توسط تکنسین متخصص عیب یابی شود، قابل تعمیر و رفع می باشد.

از این رو سوختن غذا در ماکروفر دوو ممکن است به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد و به همین دلیل نمی توانیم صرفا یک عامل را در این خصوص نام ببریم و بگوییم این مشکل صرفا بخاطر این یک دلیل رخ می دهد!

به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماکروفر دوو آریابهکار قصد داریم این مشکل را بصورت تخصصی و گام به گام مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا بتوانید علت این خرابی را تشخیص دهید. همراه ما باشید.

1. خشک بودن غذا

اولین عامل مبنی بر سوختن غذا در ماکروفر دوو، خشک بودن غذا می باشد که می تواند یک مشکل اساسی باشد و با بررسی و رفع آن، این مشکل رفع گردد و نیازی به تعمیرات نداشته باشید.

خشک بودن غذا

از این رو اگر غذای مدنظر شما خشک است و می خواهید آنرا درون ماکروفر دوو گرم کنید، مطمئن باشید که به احتمال زیاد غذای شما یا خشک خواهد شد یا خواهد سوخت! به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت خشک بودن غذا، چند قطره آب در بخش های مختلف غذا بریزید و با استفاده از دو قاشق، غذای درون ظرف را هم بزنید تا تمام قسمت آن مرطوب شود.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ماشین لباسشویی دوو مقاله راهنمای جامع استفاده از ماکروفر دوو را به شما معرفی میکنیم.

2. تنظیم زمان نادرست

دومین علتی که می خواهیم برای شما در خصوص سوختن غذا در ماکروفر دوو نام ببریم، تنظیم زمان نادرست برای پخت غذا می باشد؛ چرا که اگر پروسه پخت غذای شما هر چقدر طول بکشد، به همان اندازه غذای شما می سوزد و اگر این بازه زمانی طولانی شود، مطمئنا با مشکلات بیشتری روبرو خواهید شد که جبران پذیر نیست!

از این رو اگر سرتان به میزان کافی شلوغ هست و نمی توانید 2 دقیقه وقت بگذارید تا در حین گرم شدن غذا در ماکروفر دوو بالای دستگاه باشید، توصیه می کنیم غذا را در این دستگاه به حال خود رها نکنید و صرفا زمانیکه وقت کافی دارید تا در حین گرم شدن غذا ناظر بر آن باشید، غذا را درون دستگاه قرار دهید.

در غیر اینصورت با مشکل سوختن غذا در ماکروفر دوو روبرو خواهید شد.

3. استفاده از ظرف نامناسب

یکسری ظرف ها وجود دارند که تحت هیچ شرایطی نمی توان در مایکروفرها استفاده کرد؛ مانند ظروف آلومینیومی، فلزی، مسی و…! از این رو اگر شما عزیزان غذای خود را بر روی این ظروف بریزید و اقدام به پخت آنها نمایید، بدون شک مطمئن باشید که علیرغم ایجاد صدای وحشتناک و جرقه بیش از حد درون ماکروفر دوو، با مشکل سوختن غذا در این دستگاه روبرو خواهید شد که برای شما مناسب نخواهد بود.

استفاده از ظرف نامناسب

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که صرفا غذای خود را درون ظروف مناسب ماکروفر بریزید تا به میزان کافی گرم شوند و آسیبی به دستگاه وارد نکنند.

4. برنامه پخت نادرست

نسل های جدید ماکروفر دوو که مجهز به فناوری و قابلیت های روز دنیای پخت غذا هستند، دارای برنامه های پخت مختلف و متفاوتی هستند که شما می توانید با استفاده از این برنامه های پخت اقدام به طبخ غذاهای لذیذ مانند پیتزا، لازانیا و… نمایید.

اما یک توصیه بسیار مهم در این زمینه وجود دارد که شما باید از آن مطلع شوید؛ اگر بازه زمان تخمینی پخت غذای مدنظر شما 30 دقیقه است، نیازی نیست که در 20 دقیقه ابتدایی ناظر به پخت باشید و پس از اتمام بیست دقیقه بهتر است سراغ دستگاه بیایید تا در صورت پخت و طبخ کافی غذا، اقدام به متوقف کردن برنامه پخت نمایید.

از این رو شاید غذای شما در دقیقه 25 به میزان کافی و مطلوبی پخته شده باشد و نیازی به 5 دقیقه آخر نباشد. به همین دلیل اگر به این موضوع بی تفاوت باشید، بدون شک با مشکل سوختن غذا در ماکروفر دوو روبرو خواهید شد. با این وجود توصیه می کنیم این موضوع را به خاطر بسپارید تا در طول زمان چنین اشتباهی صورت نگیرد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو در تهران

اگر با انجام روش های بالا مشکل سوختن غذا در ماکروفر دوو شما عزیزان برطرف نشد، جای نگرانی نیست؛ چرا که می توانید درخواست عیب یابی و تعمیر این دستگاه را در مجموعه ما ثبت کنید تا این مشکل توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو در تهران

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر دانش فنی تعمیرات ندارید، سعی بر باز کردن و تعمیر این دستگاه نکنید؛ چرا که احتمال بروز خرابی بیشتر به دلیل باز کردن و جابجایی برخی قطعات وجود دارد. به همین دلیل آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو در تهران آماده ارائه خدمات تعمیر این دستگاه می باشد تا بتوانید همانند روز اول از آن استفاده کنید.

با این وجود لازم به ذکر است خدمات عیب یابی ماکروفر دوو در آریابهکار بصورت رایگان توسط تکنسین های مجرب و متخصص با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما انجام می شود تا مشکل این دستگاه بصورت دقیق شناسایی شود و بدون نیاز به تعویض قطعات گران قیمت بتوانید مشکل این دستگاه را برطرف کنید.

همچنین باید بگوییم که ما در آریابهکار قطعات معیوب دستگاه شما را به دلیل همکاری با تکنسین های مجرب، بصورت تخصصی تعمیر می کنیم تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و صرفا با یک هزینه کاملا جزئی، مشکل شما رفع گردد و همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید.

توجه: تمام خدمات تعمیر ماکروفر دوو در آریابهکار به همراه 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی انجام می شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214