skip to Main Content

برای آنکه بتوانید از ماشین لباسشویی کندی استفاده کنید و با استفاده از آن تمام البسه خود را به بهترین شکل ممکن بشوئید، باید تمام قطعات این دستگاه به بهترین شکل ممکن کار کنند و این گونه نیست که ماشین لباسشویی کندی با یک یا چند قطعه معیوب همانند روز اول کارایی خود را حفظ کند. با این وجود مشکلی که در این مقاله از آریابهکار قصد داریم آنرا مورد نقد و بررسی قرار دهیم، خشک نکردن ماشین لباسشویی کندی می باشد که یک مشکل اساسی چه در ماشین لباسشویی کندی و چه در هر برند دیگری است.

با این وجود اگر با مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی کندی روبرو شده اید و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی کندی عواملی را برای شما مطرح کرده ایم که باید توسط شما و تکنسین های تعمیرکار مجرب و متخصص مورد بررسی قرار گیرند.

1. پر کردن بیش از حد مخزن ماشین لباسشویی کندی

وقتی لباس ها به اندازه بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی کندی پر شوند، فضای کافی برای گردش هوا درون دستگاه فراهم نمی شود و این موضوع باعث می شود که رطوبت لباس ها به طور کامل بخار شده و لباس ها به طور کامل خشک نشوند. از این رو بهتر است همواره متناسب با ظرفیت ماشین لباسشویی کندی، تعداد لباس مناسبی را درون دستگاه قرار دهیم و از اضافه کردن لباس به مقدار بیشتر از ظرفیت آن خودداری کنیم.

پر کردن بیش از حد مخزن ماشین لباسشویی کندی

همچنین با مطالعه و رعایت دفترچه راهنمای دستگاه، می توانیم مقدار مناسبی از لباس را برای شستشو در ماشین لباسشویی کندی قرار دهیم. با این وجود این عمل ممکن است علاوه بر تأثیرات منفی بر عملکرد خشک کن، باعث تأثیرات غیرمطلوبی بر روی قطعات دیگر دستگاه شود و باعث اختلال در عملکرد آن ها شود. به همین ترتیب باید توجه داشت که ظرفیت ماشین لباسشویی کندی معمولاً بر اساس وزن (کیلوگرم) تعیین می شود.

2. بروز نوسانات برقی در ماشین لباسشویی کندی

گاهی اوقات عدم خشک شدن لباس های شسته شده ممکن است به دلیل نوسانات برقی در ساختمان ایجاد شده باشد. این موضوع می تواند باعث ناتوانی المنت خشک کن در دستیابی به دمای لازم برای خشک کردن لباس ها شود و در نتیجه لباس ها به طور کامل خشک نمی شوند. علاوه بر این نوسانات برق ممکن است باعث آسیب دیدن قطعات داخلی ماشین لباسشویی کندی شده و باعث اختلال در عملکرد خشک کن ماشین لباسشویی کندی گردد.

از این رو واضح است که نوسانات برق در لباسشویی کندی می تواند به اختلال در عملکرد خشک کن منجر شود. به عبارت دیگر در صورتی که آمپر یا ولتاژ برق به مقدار زیر 200 ولت در لباسشویی کندی باشد، ممکن است عملکرد دستگاه تحت تأثیر قرار گیرد.

3. خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کندی

یکی از علل اصلی عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی کندی، انسداد و گرفتگی در پمپ تخلیه است! پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی کندی مسئولیت خالی کردن آب کثیف از دستگاه را بر عهده دارد و این قطعه یکی از اجزای حیاتی در داخل ماشین لباسشویی کندی است که اگر آن خراب شود، ممکن است باعث عدم عملکرد صحیح دور خشک کن ماشین لباسشویی کندی شود.

از این رو به طور معمول، پرزهای لباس یا اشیاء باقی مانده در لباس ها ممکن است در پمپ گیر کرده و باعث انسداد آن شوند. به این ترتیب پمپ تخلیه نمی تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و لباس های شما همچنان به طور ناقص خشک خواهند ماند. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کندی را در بازه های زمانی مختلف از طریق سرویس دوره ای ماشین لباسشویی کندی تمیز کنید تا چنین مشکلی در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کندی رخ ندهد.

4. مسدودی شدن فیلتر و شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی کندی

هر گونه انسداد یا گرفتگی در خرطومی پمپ، فیلتر پمپ تخلیه، شیلنگ خروجی یا مسدودی در دریچه فاضلاب متصل به دستگاه می تواند باعث مشکل در خروج و تخلیه آب از ماشین لباسشویی کندی شود. با این وجود از آن جایی که عدم تخلیه آب به هر دلیلی، می تواند باعث این شود که لباس ها به طور کامل خشک نشوند، وقوع این اتفاق می تواند باعث ایجاد مشکلات در فرآیند خشک کنی لباس ها گردد.

مسدودی شدن فیلتر و شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی کندی

لازم به ذکر است که عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی کندی باعث می شود که آب هایی که باید از داخل دستگاه خارج شوند، درون آن باقی مانده و این موضوع باعث عدم خشک شدن لباس ها درون ماشین لباسشویی کندی خواهد شد. به همین ترتیب برای رفع این مشکل، می توانید فیلتر کف را باز کرده و سپس خود فیلتر و پوسته داخلی آن را به طور کامل تمیز کنید.

5. خرابی موتور ماشین لباسشویی کندی

یکی دیگر از عواملی که می تواند مستقیما منجر به خشک نکردن ماشین لباسشویی کندی شما عزیزان شود، خرابی موتور ماشین لباسشویی کندی می باشد که در این مواقع به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید و عملا با مشکلات متعددی در این دستگاه روبرو خواهید شد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر متوجه خرابی موتور ماشین لباسشویی کندی شده اید، حتما پروسه عیب یابی و تعمیرات آنرا به تکنسین مجرب و متخصص بسپارید تا از این طریق مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

6. آسیب دیدن برد ماشین لباسشویی کندی

برد ماشین لباسشویی کندی یک قطعه کلیدی و البته شاخص در این دستگاه می باشد که ممکن است این قطعه در طول زمان به دلیل استفاده نادرست و اشتباه کارایی خود را از دست دهد. اما کاربرد برد ماشین لباسشویی کندی چیست؟ مهم ترین و اصلی ترین کاربرد این قطعه این است که تمام قطعاتی که در این دستگاه وجود دارند را مدیریت و کنترل می کند و اجازه نمی دهد تا قطعه ای خارج از محدوده خود فعال و غیر فعال شود. با این وجود اگر برد ماشین لباسشویی کندی شما خراب شده است و نمی توانید از آن استفاده کنید، نیاز به تعمیرات دارد!

اما این در حالی می باشد که معمولا اکثر افرادی که مدعی تعمیرات تخصصی این قطعه هستند، اقدام به تعویض آن می کنند. از این رو برای تعمیر برد ماشین لباسشویی کندی می توانید به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کندی در تهران مراجعه کنید تا این پروسه با دقت لازم و کافی صورت گیرد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214