skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷-۰۲۱

۹۰ روز گارانتی - حمل رایگان - عیب یابی رایگان

اگر به تازگی یخچال دوو خریداری کرده اید، برای آنکه بتوانید بصورت اصولی از این دستگاه استفاده کنید نیاز به یک چارچوب معین و مشخصی دارید تا بتوانید از این دستگاه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

از این رو برای اطلاع از این چارچوب معین و مشخص می توانید به دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دوو مراجعه کنید که این دفترچه دقیقا در جعبه دستگاه وجود دارد؛ این دفترچه حاوی نکاتی می باشد که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است و با رعایت کردن این نکات می توانید چندین سال بدون هر گونه خرابی از یخچال دوو استفاده کنید.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر یخچال دوو از آریابهکار قصد داریم تا راهنمای استفاده از یخچال دوو را برای شما توضیح دهیم تا به سوالات خود در این خصوص دسترسی پیدا کنید. همراه ما باشید.

آموزش نصب یخچال دوو

اولین گام برای استفاده از یخچال دوو، جعبه گشایی و نصب این دستگاه می باشد که این پروسه معمولا توسط نمایندگی یخچال دوو صورت می گیرد. از این رو اگر به تازگی اقدام به خرید یخچال دوو کرده اید، باید صبر پیشه کنید تا پروسه نصب این دستگاه توسط نماینده گارانتی یخچال دوو در محل شما صورت گیرد. از این رو اگر مایل به نصب یخچال دوو هستید، می توانید از طریق شماره 02145437 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا پروسه نصب این دستگاه توسط تکنسین های مجموعه آریابهکار برای شما صورت گیرد.

آموزش نصب یخچال دوو

نکته: نصب یخچال دوو یک پروسه بسیار مهم می باشد که حتما باید توسط تکنسین مجرب و متخصص صورت گیرد و اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم اقدام به نصب یخچال دوو نکنید.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی برد یخچال دوو و تعویض آن میتوانید مقاله تعمیر و تعویض برد یخچال دوو را مطالعه فرمایید.

نحوه تراز کردن یخچال دوو

نسل های جدید یخچال دوو خوشبختانه دارای کمترین میزان صدای ممکن در صورت کار کردن موتور هستند که این صدا بقدری می باشد که حتی متوجه روشن بودن یخچال نخواهید بود. از این رو اگر احساس می کنید صدای یخچال شما زیاد می باشد، باید بگوییم که این مشکل می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که یکی از دلایل آن هم می تواند تراز نبودن یخچال دوو باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم در این مواقع اقدام به تراز کردن یخچال دوو نمایید. اما چگونه؟ در ادامه توضیح داده ایم:

  1. با استفاده از تراز سنج اقدام به بررسی تراز بودن و نبودن یخچال دوو نمایید.
  2. سپس با استفاده از پیچ گوشتی می توانید پایه سمت چپ یا راست را با چرخاندن پیچ پایه تنظیم نمایید.

تنظیم دمای یخچال دوو

برای استفاده از یخچال دوو شما می توانید دمای کلی یخچال را براساس مواد غذایی که درون آن قرار داده اید کم و زیاد کنید. لازم به ذکر است که دمای یخچال و دمای فریزر بصورت جداگانه تنظیم می شود. از این رو برای اعمال دمای مدنظر خود می توانید از طریق پنل این دستگاه اقدام کنید. اما چگونه؟

برای آموزش این پروسه توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید تا براساس مدل دستگاه، بتوانید اقدام به تنظیم دمای یخچال دوو کنید. در ادامه با نحوه تنظیم دمای یخچال دوو آشنا خواهید شد.

تنظیم دمای یخچال دوو

  1. بر روی پنل یخچال دوو، تعدادی دکمه در سمت راست و مشابه همین دکمه ها هم در سمت چپ پنل وجود دارد که دکمه های سمت راست برای یخچال و دکمه سمت چپ مخصوص فریزر است.
  2. از این رو برای تنظیم دمای یخچال باید دکمه های سمت راست را بررسی کنید.
  3. اینک باید گزینه Temp یا Refrigrator Set را انتخاب کنید.
  4. با استفاده از آیکون + و – می توانید دمای یخچال را کم و زیاد نمایید.
  5. از این رو شما می توانید از این طریق اقدام به تنظیم دمای یخچال دوو کنید.

بهترین دمای مناسب یخچال فریز دوو

بهترین دمای ممکن برای یخچال فریزر دوو براساس فصل انتخابی، متفاوت می باشد و این بدین معناست که شما می توانید برحسب فصل، دمای مناسبی را برای یخچال انتخاب نمایید. در ادامه با دمای مناسب یخچال فریزر دوو آشنا خواهید شد:

  • دمای مناسب 6 ماه ابتدایی سال برای یخچال فریزر دوو، 18- الی 20- می باشد.
  • دمای مناسب 6 ماه دوم سال برای یخچال دوو، 15- الی 18- می باشد.

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دوو مراجعه کنید.

دکمه های یخچال دوو

مدلهای جدید و بروز یخچال دوو دارای دکمه های مختلفی هستند که با استفاده از این دکمه ها می توانید از قابلیت های مندرج در یخچال دوو استفاده کنید. اما معنا و مفهوم این دکمه ها چیست؟ در ادامه با دکمه های یخچال دوو آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که ما سعی کرده ایم تمام دکمه ها را برای شما نام ببریم. اما اگر دکمه ای در این لیست وجود ندارد، توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دوو مراجعه کنید.

دکمه های یخچال دووکاربرد دکمه ها
REFRIGERATOR SETتنظیم دمای یخچال دوو.
FREEZER SETتنظیم دمای یخچال فریزر دوو.
CHILD LOCKفعال کردن قفل کودک یخچال دوو.
RESETریست کردن تنظیمات یخچال دوو به تنظیمات کارخانه.
ALARMهشدار باز ماندن درب یخچال دوو.
ICE/WATERتنظیم آبسردکن و یخساز یخچال دوو.
ON/OFFخاموش و روشن کردن کردن دستی یخچال دوو.
ECOفعال کردن مصرف بهینه انرژی در یخچال دوو.

ارورهای یخچال دوو

در طول زمان با استفاده از یخچال دوو ممکن است یکسری اشتباهات را انجام دهید که این اشتباهات با استفاده از یکسری ارورها و کدهای خطا به شما نمایش داده خواهد شد. از این رو ارورها نشان دهنده بروز یک مشکل در یخچال دوو هستند که ممکن است در طول زمان برای شما نمایش داده شوند.

ارورهای یخچال دوو

به همین دلیل اگر ارور خاصی در یخچال دوو رخ داد، توصیه می کنیم برای یافتن علت این خرابی، به دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دوو مراجعه کنید تا با این مشکل آشنا شوید.

با این وجود ما در ادامه قصد داریم برخی از مهم ترین ارورهای یخچال دوو را برای شما نام ببریم. این کدهای خطا عبارتند از:

ارور یخچال دووعلت ارور یخچال دوو
d1وجود خرابی سنسور D در یخچال دوو.
d2دیفراست A/S در یخچال دوو.
drخرابی میکروسوئیچ درب یخچال دوو.
dFخرابی میکروسوئیچ درب فریزر یخچال دوو.
dHمشکل میکروسوئیچ درب یخچال دوو.
rtخرابی سنسور RT یخچال دوو.
Ftمشکل در سنسور SW یخچال دوو.
F1خرابی سنسور فریزر یخچال دوو.
F3درب یخچال دوو برای مدت بیش از یک دقیقه باز مانده است.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214