skip to Main Content

روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک از مشکلات متداول و رایجی است که در صورت استفاده غیراصولی و نادرست برای شما رخ خواهد داد! بدون شک با رخ دادن چنین خرابی، ماکروفر شما غیر فعال خواهد شد و می‌تواند روال زندگی عادی شما را برای مدتی تغییر دهد. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که این مشکل را در همان روزهای ابتدایی خرابی، با مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک تعمیر کنید. در این گزارش از آریابهکار با دلایل متداول روشن نشدن مایکروفر پاناسونیک آشنا خواهید شد.

هشدار: در صورت عدم آشنایی با تعمیرات ماکروفر، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه اقدام به تعمیر مایکروفر پاناسونیک نکنید؛ چرا که نه تنها مشکل را برطرف نخواهید کرد و بلکه می‌توانید خرابی‌های بیشتری را به بار بیاورید.

1. خرابی فیوز حرارتی

درون ماکروفر پاناسونیک، یک یا چند برش حرارتی وجود دارد که بعضا به آن فیوز حرارتی ماکروفر پاناسونیک گفته می‌شود که محل قرار گیری آن در محفظه داخلی در نزدیکی مگنترون قرار دارد. به طور کلی وظیفه این قطعه جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه محیط داخلی ماکروفر می‌باشد و در صورت بالا رفتن دمای داخلی دستگاه، به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد.

فیوز حرارتی مایکروویو پاناسونیک

با این وجود در صورت خرابی این قطعه، دمای داخلی به طور کل اشتباه تشخیص داده می‌شود و با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد. لازم به ذکر است که برای پیشگیری از این خرابی، حتما به ماکروفر در حین استفاده‌های طولانی مدت چندین دقیقه (15-20 دقیقه) استراحت دهید تا به قطعات کلیدی آن از جمله فیوز حرارتی ماکروفر پاناسونیک آسیبی وارد نشود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

2. خرابی دیود

دیود ماکروفر پاناسونیک به عنوان یک قطعه الکترونیکی درون دستگاه شما می‌باشد و عملکرد آن بدین شکل است که برق متناوب را به برق مستقیم تبدیل کرده تا ولتاژ مورد نیاز مگنترون را برای گرم کردن محیط داخلی تامین نماید. بنابراین در صورت خرابی این قطعه، پروسه تولید گرمای ماکروفر با مشکل مواجه خواهد شد و در نتیجه دستگاه هیچ گونه عملکرد درستی نخواهد داشت و با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک مواجه خواهید شد.

با این وجود اگر خرابی ناشی از این قطعه باشد، لازم به ذکر است که این قطعه امکان تعمیر ندارد و صرفا باید توسط تکنسین مجرب تعمیر ماکروفر مورد تعویض قرار گیرد.

3. سوختن مگنترون

از مهم ترین و کلیدی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک، بدون شک می‌توان به خرابی مگنترون اشاره نمود! مگنترون ماکروفر پاناسونیک قطعه‌ای است که انرژی لازم را توسط ترانس و دیود را دریافت می‌کند و با استفاده از این ولتاژ، امواج مورد نیاز دستگاه را به منظور طبخ و گرم کردن غذا تولید و ساطع می‌کند. بدین منظور در صورت خرابی این قطعه، گرمای لازم ماکروفر تامین نخواهد شد و حتی می‌تواند گاهی اوقات منجر به روشن نشدن مایکروفر شود و عملکرد کلی را مختل کند.

خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک
مگنتران ماکروفر پاناسونیک چیست؟

توجه داشته باشید در صورت خرابی این قطعه سریعا اقدام به تعمیر آن یا تعویض آن نمایید؛ چرا که در صورت عدم توجه به خرابی این قطعه، سبب خرابی سایر قطعات ماکروفر پاناسونیک نیز خواهد شد که شما را متحمل به پرداخت هزینه‌های گزاف خواهد کرد.

4. خرابی میکروسوئیچ درب

احتمالا در جریان هستید که اکثر ماکروفر‌ها دارای 3 الی 4 میکروسوئیچ درب هستند. در واقع این سوئیچ‌های درب به صورت متوالی عمل می‌کنند تا مطمئن شوند درب به صورت کامل بسته شده است و در صورتی که یکی از این سوئیچ‌ها خراب شوند، اجازه روشن شدن ماکروفر را صادر نخواهند کرد. با این وجود این قطعه قابل تعمیر نیست و می‌بایست اقدام به تعویض آنها با هزینه مناسبی نمایید.

برای جلوگیری از روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک ناشی از خرابی میکروسوئیچ‌ها صرفا توصیه می‌کنیم درب ماکروفر پاناسونیک را به آرامی ببندید و به آرامی باز کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر ناسیونال

5. خرابی برد الکترونیکی

برد ماکروفر پاناسونیک را می‌توان از اصلی ترین قطعات این دستگاه یاد کرد که به عنوان مغز متفکر ماکروفر نیز شناخته می‌شود! این قطعه اصلی ترین عامل در کارکرد سایر اجزا و قطعات دستگاه است؛ چرا که تمامی قطعات دستورات را صرفا از برد دریافت می‌کنند. از این رو در صورت خرابی برد، دستورات شما به قطعات ماکروفر ارسال نمی‌شود و در نتیجه با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد.

تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک

لازم به ذکر است که این قطعه هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد که تعمیر آن صرفا بستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد! همچنین نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک به دلیل حساسیت بالایی که دارد، باید توسط تکنسین متخصص انجام شود و در صورت تعمیر در تعمیرگاه‌های غیرمجاز، حتی می‌تواند تبدیل به عاملی برای خراب شدن سایر قطعات دستگاه شما شود.

6. خرابی فیوز سرامیکی

فیوز سرامیکی ماکروفر پاناسونیک، غالبا برای محافظت از ماکروفر در صورت وجود نوسانات شدید برق یا در اثر نقص فنی در یکی از اجزای داخلی ماکروفر طراحی شده است و در صورتی که این قطعه آسیب ببیند، قدرت کنترل برق ماکروفر قطع می‌شود و با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد؛ چرا که با معیوب بودن این قطعه، جریان برق به طور کامل در دستگاه قطع می‌شود!

از این رو توصیه می‌شود در سر راه دستگاه حتما از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید تا در صورت بروز نوسان برق، آسیبی متوجه ماکروفر شما نشود. همچنین بهتر است صرفا ماکروفر را در مواقعی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، به برق متصل کنید و پس از اتمام استفاده، آنرا از برق بکشید.

7. مشکل در برق رسانی

شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که این مشکل بسیار پیش پا افتاده است! اما گاهی اوقات به دلیل خرابی در جریان برق رسانی محل سکونت شما و عدم دریافت ولتاژ کافی ممکن است ماکروفر شما روشن نشود! با این وجود اگر تمامی قطعات ماکروفر شما سالم باشند و هیچ مشکل بخصوصی درون دستگاه شما وجود نداشته باشد، با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو می‌شوید. از این رو توصیه می‌کنیم آرامش خودتان را حفظ کنید و دو عامل مذکور در بخش ذیل را مطالعه و بررسی نمایید:

  • پریز برق: ممکن است قطعی اتصالات از پریز برق شما باشد و بهتر است برای اطلاع از این خرابی، پریزهای دیگر را تست و بررسی کنید.
  • کابل دستگاه: گاها امکان دارد در اثر بی توجهی کابل بیش از حد کشیده شود و با مشکل قطع و وصلی برق روبرو شوید که اجازه روشن شدن را به ماکروفر شما نخواهد داد.

همچنین بخوانید: تعمیر سولاردام ال جی

8. خرابی پنل ماکروفر پاناسونیک

پنل ماکروفر پاناسونیک نقش مهم و کلیدی را در روشن نشدن دارد چرا که تمامی دستورات به وسیله این قطعه به برد و سپس به سایر قطعات ماکروفر ارسال می‌شود! از این رو اگر پنل دستگاه تحت ضربه قرار گیرد و آسیب ببیند، با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد و برای رفع این مشکل هم صرفا یک راهکار دارید و آن هم تعمیر و یا تعویض پنل می‌باشد.

تعمیر پنل ماکروفر پاناسونیک

توصیه‌ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه ماکروفر را با دست خیس و یا با استفاده از اشیاء تیز لمس نکنید و همچنین آنرا به دور از دسترس کودکان قار دهید؛ چرا که پنل ماکروفر اصولا بسیار حساس می‌باشد و در صورت وارد شدن کوچکترین ضربه‌های ممکن، دچار خرابی خواهد شد و کارایی خود را به‌صورت کامل از دست می‌دهد.

9. خرابی ترانس

ترانس ماکروفر پاناسونیک، جز یکی از قطعات مهم در ماکروفر است که نقش کلیدی در تولید گرما دارد چرا که وظیفه این قطعه، انتقال نیرو از مداری به مدار دیگرجهت تولید ولتاژ کافی برای عملکرد مگنترون دارد. از این رو در صورت خرابی این قطعه، انتقال امواج و نیرو با مشکل مواجه شده و در نتیجه با مشکل روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد. با این وجود توصیه می‌کنیم فشار زیادی به ماکروفر وارد نکنید تا در طی این فشار، به ترانس دستگاه شما فشار وارد شود.

در صورت بروز هر گونه خرابی برای ترانس نیز توصیه می‌کنیم صرفا توسط تکنسین تعمیر ماکروفر پاناسونیک انجام تعمیرات شود؛ چرا که این قطعه حساس می‌باشد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

مرکز تعمیر ماکروفر پاناسونیک

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی از جمله تعمیر مایکروفر پاناسونیک، به همراه تیمی مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا آماده ارائه خدمات تعمیر دستگاه شما با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ممکن می‌باشد. از این رو در صورت روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک، می‌توانید از طریق خط مرکزی 02145437 با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. همچنین می‌توانید به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید:

  • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.
5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214