skip to Main Content

روشن نشدن مسواک برقی، بدون شک یکی از اتفاقاتی می باشد که در طی روبرو شدن با آن قطعا شوکه خواهید شد؛ چرا که چندین سال به‌صورت مداوم از طریق مسواک برقی اقدام به تمیز کردن دندان های خود کرده اید و به نحوی به آن عادت کرده اید. از این رو طبیعتا مشکل روشن نشدن مسواک برقی، نشان دهنده خرابی یک یا چند قطعه کلیدی آن می باشد که حتما باید اقدام به تعمیر مسواک برقی کنید. در ادامه این گزارش از بلاگ آریابهکار شما را با دلایل کلیدی این مشکل آشنا خواهیم کرد.

1. باطری مسواک برقی

اولین عاملی که می تواند باعث روشن نشدن مسواک برقی شما شود، اتمام عمر مفید باتری مسواک برقی می باشد! لازم به ذکر است که علیرغم خاص بودن باطری مسواک برقی، ممکن است عمر مفید آن به اتمام برسد و در صورت بروز این مشکل، انرژی بخصوصی برای روشن کردن مسواک وجود نخواهد داشت. اما به چه دلایلی ممکن است عمر مفید مسواک برقی کاهش پیدا کند؟ دلایلی برای خرابی باطری این دستگاه وجود دارند که در ادامه آنها را نام برده ایم:

  1. استفاده مداوم و نادرست.
  2. عدم توجه به شارژ دستگاه.
  3. بیشتر شدن بازه زمانی شارژ باتری (شب تا صبح).
  4. روشن بودن بیش از اندازه.

خرابی باتری مسواک برقی

با این وجود برخلاف سایر لوازم الکتریکی موجود در خانه های هر یک از ما، باتری مسواک برقی به سادگی خارج نمی شود و به سادگی نمی توانید آنرا جایگزین کنید! برای خارج کردن باتری این دستگاه، باید با استفاده از دستگاه مخصوص تعمیرات مسواک برقی، قاب پشتی باز شود و سپس باتری وارداتی جایگزین باتری معیوب شود. از این رو توصیه می کنیم به هیچ وجه تلاش برای باز کردن قاب پشتی مسواک برقی نکنید؛ چرا که احتمال شکستن بدنه مسواک برقی و خرابی بیشتر وجود دارد.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر مسواک برقی براون

2. مدار مسواک برقی

مدار مسواک برقی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین قطعات موجود در مسواک برقی است که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و زمانیکه شما مسواک را چندین ساعت به شارژر متصل می کنید یا اگر مسواک را در محیط کاملا مرطوب قرار می دهید، باعث خرابی این قطعه کلیدی می شوید. توجه داشته باشید اگر هر گونه خرابی درون مدار شکل گیرد، شما نمی توانید از دستگاه استفاده کنید و با مشکل روشن نشدن مسواک برقی روبرو خواهید شد که تعمیر آن صرفا باید توسط تکنسین مجرب انجام شود.

از این رو اگر احساس می کنید که موارد مذکور را رعایت نکرده اید و با مشکل روشن نشدن مسواک روبرو شده اید، قطعا مشکل از طرف مدار می باشد که باید به مرکز تعمیر مسواک برقی در تهرانمراجعه نمایید.

  • از قرار دادن مسواک برقی در سرویس بهداشتی و حمام خودداری کنید.
  • به هیچ وجه مسواک برقی را در ارتفاع قرار ندهید.
  • از وارد شدن هر گونه ضربه احتمالی به مسواک برقی خودداری نمایید.

3. موتور مسواک برقی

یکی دیگر از عواملی که می تواند به سادگی باعث روشن نشدن مسواک برقی شود، موتور مسواک برقی می باشد که معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت، نادرست و غیراصولی می تواند کارایی خود را از دست دهد. از این رو نباید فراموش کنید که خراب شدن موتور هر وسیله الکتریکی مساوی با از کار افتادن 100% آن می باشد! با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که سری به دفترچه راهنمای استفاده از مسواک برقی بیندازید و نکاتی را در خصوص محدودیت زمانی استفاده از آن مطالعه کنید.

با این وجود اگر هر گونه خرابی برای موتور مسواک برقی شما رخ داد، به معنای خرابی و از کار افتادن همیشگی آن نیست و نیازی هم به خرید مسواک جدید ندارید! مجموعه متخصص ما با بیش از 30 سال سابقه درخشان در تعمیر لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیر مسواک برقی آماده ارائه خدمات تعمیر به شما عزیزان می باشد. لازم به ذکر است که تمام خدمات ما شامل یک هفته تست رایگان و 90 روز گارانتی شرکتی آریابهکار می شود و تمام قطعات مورد استفاده ما، وارداتی هستند.

تعمیر موتور مسواک برقی

4. معیوب شدن شارژر مسواک برقی

زمانیکه شما مسواک برقی را به مدت چندین ساعت به برق متصل می کنید، نه تنها به مدار و باتری مسواک آسیب وارد می شود، بلکه به شارژر هم فشار چند برابری وارد خواهد شد که می تواند کارایی خود را از دست دهد! از این رو اگر خوش شانس باشید و باتری مسواک شما آسیب ندیده باشد، با هر بار قرار دادن مسواک بر روی شارژر متوجه روشن نشدن مسواک برقی خواهید شد چرا که هیچ گونه انرژی درون باتری توسط شارژر ایجاد نشده است!

با این وجود اگر شارژر مسواک برقی شما آسیب دیده است، نیازی به تعویض باتری و تعمیر قطعات مسواک برقی ندارید و صرفا مشکل شما از طریق تعویض شارژر معیوب و خرید شارژر جدید رفع خواهد شد. برای خرید شارژر مسواک برقی توصیه می شود فقط و فقط به مرکز تعمیر مسواک برقی در غرب تهران و یا محل سکونت خود مراجعه کنید تا از اصالت آن مطمئن شوید.

جهت خرید شارژر اورجینال و وارداتی مسواک برقی خود می توانید از طریق شماره 02145437 اقدام کنید.

5. وارد شدن ضربه

بدون شک واردشدن ضربه به تمامی لوازم برقی خانگی، باعث وارد شدن خسارات زیاد و جبران ناپذیری خواهند شد که این مشکلات را باید با از طریق مراکز تعمیراتی رفع کنید. با این وجود توصیه می شود جای خاصی را در خانه به مسواک برقی قرار دهید و از دسترس کودکان دور نگه دارید چرا که مسواک برقی علیرغم استقامتی که دارد، می تواند تحت ضربه های مختلفی آسیب ببیند و کارایی خود را از دست بدهد.

  • صرفا مسواک برقی را بر روی سطوح صاف قرار دهید.
  • از قرار دادن مسواک برقی بر روی سطوح سر، خودداری کنید.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر مسواک برقی اورال بی

6. وارد شدن آب به مسواک برقی

زمانیکه شما مسواک برقی را خریداری می کنید، با عنوان ضد آب بودن مسواک برقی روبرو خواهید شد که این عنوان با تصور هر یک از ما فاصله خیلی زیادی دارد! منظور از ضد آب بودن مسواک برقی این است که شما می توانید با زاویه 30- درجه، فقط برس مسواک برقی را زیر آب بگیرید تا شستشو شود، نه اینکه به‌صورت کامل مسواک را زیر آب قرار دهید؛ اگر مسواک برقی را به‌صورت کامل زیر آب نگه دارید، آب به بدنه و قطعات مسواک نفوذ خواهد کرد و همین اتفاق به‌صورت مستقیم می تواند باعث سوختن دستگاه شما شود.

با این وجود حتی ما توصیه نمی کنیم که برس یا سری مسواک را در زاویه 30- درجه زیر آب نگه دارید! بهتر است برای شتسشوی بهتر، برس را از مسواک جدا کنید و به آرامی آنرا بشویید تا تحت هیچ بهانه ای آب وارد دستگاه شما نشود. توجه داشته باشید که اگر آب به هر بهانه ای وارد مسواک شما شود، بدون شک با مشکل روشن نشدن مسواک برقی روبرو خواهید شد.

مشکل روشن نشدن مسواک برقی

در صورت وارد شدن هر گونه آب به مسواک برقی توصیه می کنیم آنرا برای چند روز روشن نکنید چرا که می تواند باعث خرابی قطعات کلیدی شود.

مرکز تخصصی تعمیر مسواک برقی

مجموعه آریابهکار به عنوان تنها مرکز تخصصی تعمیر مسواک برقی در تهران، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در حوزه تعمیر انواع لوازم برقی خانگی آماده ارائه خدمات تعمیر مسواک شما با کمترین هزینه (اعلام هزینه تعمیر مسواک برقی براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه) و در کمترین زمان ممکن می باشد و تمامی قطعاتی که برای خدمات تعویض استفاده می شوند، وارداتی و متعلق به برند دستگاه شما می باشند.

همچنین لازم به ذکر است که خدمات عیب یابی مسواک برقی در آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا جهت کاهش هزینه تعمیرات دستگاه شما به‌صورت کاملا رایگان انجام می شود تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

تعمیرگاه مسواک برقی در تهران

جهت استفاده از خدمات ما می توانید به‌صورت حضوری به شعب شرق و غرب مراجعه کنید یا از طریق تماس با اپراتور آریابهکار، درخواست پیک رفت و برگشت رایگان کنید که پیک به همراه قبض شرکتی، در روز و زمان مشخصی به محل سکونت شما جهت دریافت و انتقال دستگاه به تعمیرگاه ما اعزام خواهد شد. در ادامه آدرس شعب را جهت سهولت دسترسی شما درج کرده ایم:

  • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر مسواک برقی فیلیپس

دلایل روشن نشدن مسواک برقی در یک نگاه

همانگونه که در بالا به‌صورت کامل توضیحاتی را در خصوص مشکل روشن نشدن مسواک برقی دادیم، در این بخش نیز قصد داریم تا این مشکلات را به‌صورت مختصر به همراه نکات آن مورد تعریف قرار دهیم.

خرابی شارژر مسواک برقیقابل تعمیر نیست و صرفا باید از طریق مراکز تعمیر مسواک برقی اقدام به خرید شارژر جدید کنید.
اتمام عمر مفید باتری مسواک برقیاستفاده نادرست، طولانی مدت و شارژ شدن بیش از حد می تواند باعث خرابی و اتمام عمر مفید مسواک برقی شود که قابل تعمیر نیست و باید درخواست تعویض باتری کنید.
از کار افتادن مدار مسواک برقیوارد شدن آب، رطوبت و ضربه شدید به مسواک برقی باعث از کار افتادن مدار می شود که به تشخیص تکنسین در پروسه عیب یابی، برحسب خرابی پیش آمده مورد تعمیر یا تعویض قرار خواهد گرفت.
خرابی موتور مسواک برقیاستفاده طولانی مدت و وارد شدن آب به موتور مسواک برقی می تواند باعث سوختن آن شود که برحسب خرابی پیش آمده هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می باشد.
وارد شدن ضربه به مسواک برقیطبیعتا می تواند باعث خرابی قطعات مسواک برقی و یا حتی شکستن بدنه دستگاه شود.
گرفتن مسواک برقی زیر آبعامل اصلی برای روشن نشدن مسواک برقی می باشد که توصیه می شود به هیچ وجه مسواک برقی را زیر آب نگیرید.

منبع: toothshow

سوالات متداول روشن نشدن مسواک برقی

در ادامه این بخش نیز به پاسخ سوالات شما عزیزان در خصوص روشن نشدن مسواک برقی پرداخته ایم:

اصلی ترین علت روشن نشدن مسواک برقی چیست؟

معمولا رایج ترین علتی که می تواند منجر به روشن نشدن مسواک برقی شود، استفاده نادرست و طولانی مدت از مسواک می باشد.

باتری مسواک برقی قابل تعویض می باشد؟

بله. باتری مسواک برقی قابل تعویض است؛ اما باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مخصوص و تکنسین تعمیر مسواک برقی مورد تعویض قرار گیرد.

تعمیر مسواک برقی در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات ما در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی شرکتی و یک هفته تست رایگان می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214