skip to Main Content

تصور کنید یک روز گرم تابستانی از بیرون به خانه باز می گردید و پس از رسیدن به خانه اقدام به روشن کردن کولر گازی سامسونگ می کنید و متوجه این می شوید که این دستگاه روشن نمی شود! اما آیا چنین خرابی در کولر گازی سامسونگ عادی می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که روشن نشدن کولر گازی سامسونگ می تواند ناشی از دلایل مختلفی رخ دهد که رخ دادن چنین خرابی در کولر گازی سامسونگ می تواند مانع استفاده شما از این دستگاه شود.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر کولر گازی سامسونگ، با رایج ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و نحوه رفع آنها آشنا خواهید شد. لازم به ذکر می باشد که اگر دانش لازم و کافی در زمینه تعمیرات دارید و می توانید قطعات نام برده را تعمیر کنید، نیازی به تکنسین ندارید و اما اگر دانش تعمیرات ندارید، توصیه می کنیم حتما با استفاده از تکنسین های مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی و تعمیرات کولر گازی سامسونگ نمایید تا مشکل شما به بهترین شکل ممکن رفع گردد. از مهم ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ می توان به این موارد اشاره کرد.

1. کثیف بودن فیلتر کولر گازی سامسونگ

در صورتی که مدتی است از کولر گازی سامسونگ خود استفاده نکرده اید و قصد دارید تا با نزدیک شدن به فصل گرما آن را بار دیگر به کار بیندازید، اهمیت سرویس و تعمیرات احتمالی کولر گازی سامسونگ را نادیده نگیرید! از این رو عدم رسیدگی به موقع ممکن است موجب اختلال در راه اندازی دستگاه شما عزیزان شود و به خصوص، تمیز نکردن فیلترها می تواند سایر قطعات کولر گازی سامسونگ را تحت تأثیر منفی خود قرار دهد و عملکرد کلی کولر گازی سامسونگ را مختل کند.

با این وجود برای پیشگیری از بروز مشکلات، تمیز کردن فیلترهای هوا به صورت منظم حداقل ماهانه یک بار، توصیه می شود و با این کار علاوه بر حفظ کیفیت هوای منزل، دوام و کارایی کولر گازی سامسونگ خود را نیز تضمین می نمایید. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در فواصل زمانی مذکور اقدام به تمیز کردن فیلتر کولر گازی سامسونگ نمایید.

2. خرابی برد کولر گازی سامسونگ

برد الکترونیکی موجود در سیستم های تهویه مطبوع همچون کولر گازی سامسونگ و اسپلیت نقش حیاتی در مدیریت و هدایت عملکردهای مختلف این دستگاه ها ایفا می کند. از این رو این واحد کنترلی مسئولیت هایی نظیر روشن و خاموش کردن کمپرسور، نظارت بر فعالیت فن های کندانسور و اواپراتور و تنظیم میزان سرمایش یا گرمایش و… را بر عهده دارد و اجازه نمی دهد قطعه ای در کولر گازی سامسونگ بدون هماهنگی روشن یا خاموش شود!

بنابراین هرگونه نقص یا خرابی در برد الکترونیکی می تواند باعث قطع خودکار عملکرد دستگاه شود و در چنین شرایطی، لازم است تا تعمیر یا تعویض برد توسط نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ در تهران توسط تکنسین های مجرب و متخصص به بهترین شکل ممکن صورت گیرد تا مشکل دستگاه شما یکبار برای همیشه رفع گردد و نیازی به خدمات اضافی نداشته باشید.

3. آسیب دیدن کنترلر کولر گازی سامسونگ

در صورتی که به طور معمول برای به کار انداختن کولر گازی سامسونگ خود از ریموت کنترل استفاده می کنید و اکنون با مشکلی مواجه شده اید که کولر با استفاده از ریموت روشن نمی شود، احتمال دارد که مشکل از خود کنترلر کولر گازی سامسونگ باشد! با این وجود برای تشخیص بهتر، ابتدا بررسی کنید آیا سیستم تهویه قابلیت روشن شدن به صورت دستی را دارد یا خیر. اگر کولر گازی سامسونگ با استفاده از دکمه های موجود بر روی بدنه دستگاه به درستی کار کند، زمان آن رسیده است که اقدام به تعویض باتری های کولر گازی سامسونگ نمایید.

4. خرابی برق ورودی کولر گازی سامسونگ

لازم به ذکر است که اولین گام در تشخیص علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، بررسی وضعیت جریان برق ورودی به دستگاه می باشد؛ زیرا قطعی برق یکی از رایج ترین دلایل این مشکل است! پس اگر شما قصد دارید با نزدیک شدن به فصل گرما، کولر خود را به کار بیندازید و ناگهان با مشکل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ مواجه شده اید، لازم است ابتدا اطمینان حاصل کنید که جریان برق به درستی به کولر متصل است!

همچنین استفاده از یک فازمتر برای بررسی اتصالات الکتریکی کولر گازی سامسونگ توصیه می شود و در صورت مشاهده هرگونه قطعی یا نقص در اتصالات، باید بدون تاخیر به دنبال کمک از یک تکنسین برق مجرب باشید تا مشکلات اتصال به طور ایمن و صحیح برطرف شود.

5. مشکل در کویل های کندانسور کولر گازی سامسونگ

گاهی اوقات مشکلاتی مانند فیلترهای کثیف می توانند مانع از جریان هوای مناسب شده و در نتیجه رطوبت تجمع یافته در دستگاه باعث یخ زدگی کویل های کندانسور می شود که اتفاق خوشایندی برای شما در استفاده از کولر گازی سامسونگ نیست! بنابراین اگر با چنین مشکلی روبرو هستید، ابتدا کاور کولر گازی سامسونگ را برداشته تا بتوانید بررسی کنید که آیا یخ زدگی کویل ها علت عدم کارکرد دستگاه است یا خیر؟! اینک برق دستگاه را قطع کنید و یک سشوار را تنظیم کرده و با دقت و احتیاط، کویل ها را گرم کنید تا یخ آن ها آب شود.

در نهایت پس از اطمینان از خشک شدن کامل آب حاصل از ذوب یخ، مجددا برق کولر گازی سامسونگ را وصل کنید تا سیستم سرمایشی به حالت عادی بازگردد.

مقالات مرتبط: کولر گازی پاناسونیک خوبه یا سامسونگ

6. خرابی کندانسور کولر گازی سامسونگ

کندانسور موجود در دستگاه های کولر گازی سامسونگ مسئولیت مهمی در تبدیل هوای گرم داخلی به هوای خنک و انتقال آن به فضای منزل را بر عهده دارد. از این رو هرگونه اختلال در این فرآیند می تواند فشار غیر معمولی را به کمپرسور وارد کرده و موجب افزایش بیش از حد دمای آن شود. با این وجود این شرایط می تواند باعث شود که کولر به طور کلی از کار بیفتد و با مشکل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ روبرو شوید. بنابراین در صورت مواجهه با چنین مشکلی، ضروری است که از خدمات یک تکنسین متخصص در زمینه سرویس و تعمیر کولر گازی سامسونگ استفاده کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214