skip to Main Content

در روز های گرم تابستان، یخچال شما بهترین دوستتان می باشد. هیچ چیز مثل نوشیدن یک جرعه از یک نوشیدنی خنک برای خنک کردن شما در هوای گرم تابستان نیست. و در چنین شرایطی حتی فکر کردن به نبود فریزر و مشکلات آن هم ترسناک است. تابستان بدون یخ و خنک کننده، تابستان خوبی برای شما نخواهد بود.
از آنجایی که این وسیله ی خانگی کاربرد بسیاری برای شما دارد، در اینجا به استفاده متعادل از این وسیله برقی مورد علاقه ی شما تمرکز می کنیم. به طور منظم به نگهداری و تعمیر یخچال فریزر خود بپردازید، این نگهداری شامل جارو کردن لوله های خنک ساز واقع در پشت یا زیر یخچال برای تمیز کردن گرد و غبار، حداقل دو بار در سال می باشد.

این لوله ها یا همان کویل های کندانسور، برای خارج کردن گرما از دستگاه نقش به سزایی دارند، بنابراین تمیز کردن کویل یخچال، در خنک نگه داشتن داخل یخچال نقش بسزایی دارد و بازدهی آن را بالاتر می برد.در این صورت یخچال و فریزر مواد غذایی را خنک تر نگه داشته و در مصرف برق نیز صرفه جویی می کند.

تعمیر یخچال

خب حالا روش تمیز کردن کویل یخچال به چه صورت است؟

ما در زیر نحوه انجام این کار را مرحله به مرحله آورده ایم.

لوازم مورد نیاز:
یخچال (شوخی نکن!)
جاروبرقی با برس و لوازم جانبی دیگر
قلمو نقاشی یا هر قلمو یا برس کوچک دیگر
یک تکه دستمال پارچه ای

مرحله 1: یخچال را به آرامی به جلو بکشید
احتمالا یخچال دارای چرخ هایی در زیر آن می باشد، بنابراین می توانید به کمک آن چرخ ها یخچال را راحتتر به جلو بکشید. دقت کنید که دستگاه را به آرامی حرکت دهید تا کف آشپزخانه تان خراب نشود.

مرحله 2: یخچال را از برق بکشید
بله، باید دستگاه را از برق بکشید. همیشه قبل ا زانجام کاری بر روی هر دستگاهی آن را از برق جدا کنید. ممکن است مشکلی پیش نیاید، اما وقتی خطر برق گرفتگی وجود دارد، ریسک نکنید.

مرحله 3: لوله های خنک ساز را پیداکنید

تعمیر یخچال


آنها باید در یکی از این دو قسمت یخچال باشند.

در پشت دستگاه: به راحتی قابل شناسایی اند. به دنبال یک شبکه ی فلزی متصل به پشت دستگاه باشید.

در زیر دستگاه: این مدل کار را کمی دشوار می سازد. معمولا لوله های خنک ساز پایین یخچال در قسمت جلویی جاسازی شده اند. تا بتوانید آن را در بیاورید و با جاروبرقی آن را تمیز کنید. به دنبال میله هایی آهنی در زیر درب یخچال باشید و آن را به آرامی در آورید. اگر در انجام این کار مشکل دارید، با فروشنده دستگاه برای راهنمایی های بیشتر صحبت کنید.

با دیدن مقدار زیادی از جرم و کثافت بر روی لوله ها نگران نشوید. اگر هر چند وقت یکبار آن را تمیز نکنید، از کثیفی نمی توانید به آن نگاه بیاندازید.

تعمیر یخچال

مرحله 4: شروع به جارو کشیدن کنید
از برس های جاروبرقی خود بر روی لوله ی آن استفاده کنید. همچنین برس های جانبی دیگری هم وجود دارد که منحصرا برای لوله های خنک ساز یخچال طراحی شده اند. بنابراین ممکن است نیاز باشد نگاهی به برس های جاروبرقی خود بیاندازید.

تمیز کردن کویل

شما می خواهید تا جای ممکن تا جایی که به لوله ها آسیب نزنید، جرم های آنها را از بین ببرید. بنابراین با صبر و حوصله و بدون عجله این کار را انجام دهید. در حالیکه مشغول به اینکار هستید، شاید قسمت های غیر قابل دسترس دیگر دور یخچال را هم تمیز کنید. کف زیر یخچال، جایی که یخچال بر روی آن قرار می گیرد را هم جارو برقی بکشید و کناره های یخچال را هم تمیز کنید. شما یخچال را از جای خود خارج کرده اید، پس شاید بخواهید از این موقعیت نهایت استفاده را ببرید و یخچال را حسابی تمیز کنید.

مرحله 5: با استفاده از قلموی نقاشی تمام خرده های چسبان سرسخت را از بین ببرید
قرار نیست مثل روز اولش شود، اما تمام جرم های گوشه و اطراف آن را تا جایی که می توانید تمیز کنید.

تمیز کردن کویل

مرحله 6: تمام آشغال ها و جرم های موجود روی زمین را جارو کنید
احتمالا به خاطر جارو کردن لوله ها تنها مقدار کمی آشغال بر روی زمین بریزد. پس تمام آن آشغال ها را تمیز کنید.

مرحله 7: اگر لوله ها را از زیر یخچال در آورده اید، آن را به جای خود برگردانید

اگر لوله های یخچال شما در پشت دستگاه قرار گرفته، سیم برق آن را دوباره به برق بزنید و آن را به عقب به جای اولیه ی خود بکشید.

مرحله 8: با یک نوشیدنی خنک خستگی خود را در کنید
شاید یکی از شربت های مورد علاقه ی تابستانی شما باشد؟

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214