skip to Main Content

یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از مایکروفر پاناسونیک با آن روبرو شوید، سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک می باشد که این یک مشکل جدی است. اما این خرابی چرا رخ می دهد؟

معمولا مشکل سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک ناشی از استفاده نادرست و اشتباه از این دستگاه رخ می دهد و عوامل فنی در این موضوع خیلی کم دخالت دارند.

از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماکروفر پاناسونیک از آریابهکار قصد داریم تا رایج ترین دلایل سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. همراه ما باشید.

1. خشک بودن غذا

استفاده صحیح و اصولی از مایکروفر پاناسونیک یکی از اصول اساسی و ابتدایی است که باید به آن توجه کنید. برای مثال یکی از نکاتی که باید به آن در خصوص مایکروفر پاناسونیک اشاره کرد این است که هیچ وقت غذای خشک را درون مایکروفر قرار دهید؛ اگر غذای شما خشک است و هیچ مقداری آب در آن وجود ندارد، باید از گرم کردن آن در مایکروفر خودداری کنید.

خشک بودن غذا

در غیر اینصورت این اقدام می تواند باعث سوختن غذا در داخل مایکروفر پاناسونیک شود. بنابراین، راهکار مناسبی برای این موضوع وجود دارد این است که قبل از قرار دادن غذا در مایکروفر پاناسونیک، بهتر است حداقل ۵ یا 6 قطره آب را در نقاط مختلف غذا بریزید و سپس آن را در دستگاه قرار دهید.

با این حال، اگر به جدیت به این موضوع توجه نکنید، احتمالاً مشکل سوختن غذا بارها و بارها برای شما رخ خواهد داد. به همین دلیل، توصیه می کنیم این نکته را به یاد بسپارید و هیچ وقت فراموش نکنید تا باز هم مشکل سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک برای شما رخ ندهد.

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خاموش شدن ناگهانی ماکروفر پاناسونیک میتوانید مقاله دلایل خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک را مطالعه کنید.

2. تنظیم نادرست زمان

استفاده از مایکروفرهای نسل جدید دارای دو حالت است: حالت اول استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده و حالت دوم استفاده از تنظیم دستی دما و زمان. اما معمولا ترجیح می دهیم از حالت دوم برای استفاده از مایکروفر پاناسونیک استفاده کنیم؛ چرا که معمولا از مایکروفر پاناسونیک برای گرم کردن غذا استفاده می کنیم.

با این حال، در صورت استفاده از مایکروفر پاناسونیک برای گرم کردن غذا، نباید صرفا یک زمان را انتخاب کنید و پس از اتمام زمان به سراغ دستگاه بیایید. از این رو توصیه می کنیم برای گرم کردن غذا در مایکروفر پاناسونیک که نهایتا 1 الی 3 دقیقه خواهد کشید، در کنار دستگاه باشید تا با مشکل سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک روبرو نشوید.

3. استفاده از ظروف نامناسب

یکی از عواملی که می تواند به طور مستقیم منجر به سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک شود، استفاده از ظروف نامناسب می باشد. اما منظور از ظروف نامناسب ظروف فلزی، آلومینیومی و سایر ظروفی است که مناسب مایکروفر پاناسونیک نیستند.

استفاده از ظروف نامناسب

از این رو اگر از اینگونه ظروف استفاده کنید، اولین اتفاقی که در این صورت رخ خواهد داد، جرقه زدن مایکروفر است که همراه با صدای وحشتناکی خواهد بود و ممکن است شما را وحشت زده کند. به همین دلیل، توصیه می شود فقط از ظروفی که برای مایکروفر پاناسونیک مناسب هستند استفاده کنید تا به مشکلاتی از این قبیل برنخورید.

4. خرابی مگنترون

مگنترون مایکروفر پاناسونیک یکی از قطعات بسیار مهم در این دستگاه است که وظیفه تولید گرمای کافی درون مایکروفر پاناسونیک را برعهده دارد. اما اگر این قطعه در آستانه خرابی باشد، احتمالا با مشکل سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک روبرو خواهید شد؛ چرا که میزان گرمایی که می تواند تولید کند کم و زیاد خواهد شد و در نتیجه غذای موجود در مایکروفر پاناسونیک خواهد سوخت. از این رو توصیه می کنیم حتما اصول ابتدایی استفاده از مایکروفر پاناسونیک را مطالعه و رعایت کنید تا مشکل این چنینی برای شما رخ ندهد.

همچنین در ادامه قصد داریم رایج ترین دلایل خرابی مگنترون مایکروفر پاناسونیک را برای شما نام ببریم.

1. عدم استفاده صحیح

برای آنکه بتوانید طول عمر مفید مگنترون مایکروفر پاناسونیک و سایر قطعات موجود در این دستگاه را افزایش دهید، ملزم به استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه هستید. به همین دلیل توصیه می کنیم سری به دفترچه راهنمای مایکروفر پاناسونیک بزنید تا با نحوه استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه آشنا شوید.

2. اتمام طول عمر مفید

مگنترون مایکروفر پاناسونیک مانند هر قطعه دیگری داری طول عمر مفید است که با سر رسیدن این طول عمر مفید، کارکرد این قطعه دچار خرابی خواهد شد و حتی می تواند منجر به سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک شود.

5. انتخاب اشتباه برنامه پخت

اگر شما عزیزان برنامه نادرست و اشتباهی را برای پخت و گرم کردن غذا در مایکروفر پاناسونیک انتخاب کنید، بدون شک پس از اتمام بازه زمانی برنامه پخت، متوجه سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک خواهید شد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که بصورت چشم بسته اقدام به انتخاب برنامه پخت غذا نکنید.

انتخاب اشتباه برنامه پخت

همچنین اگر برای مثال بازه زمانی پخت غذا در مایکروفر پاناسونیک 10 دقیقه می باشد، بهتر است از نیمه دوم یعنی دقیقه 6 خودتان را به مایکروفر پاناسونیک برسانید و بر میزان و نحوه پخت نظارت کنید؛ چرا که شاید برای پخت غذا 7 یا 8 دقیقه کافی باشد.

با این وجود برای جلوگیری از سوختن غذا در مایکروفر پاناسونیک توصیه می کنیم برنامه پخت صحیح را انتخاب نمایید.

کاربر گرامی: جهت آگاهی بیشتر درباره ماکروفر پاناسونیک و روشن نشدن آن مقاله علت روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک را به شما پیشنهاد میکنیم.

نمایندگی تعمیر مایکروفر پاناسونیک در تهران

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر مایکروفر پاناسونیک در تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی، تمام خدمات عیب یابی و تعمیر این دستگاه را توسط تکنسین های مجرب و متخصص با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می دهد تا مشکل شما به بهترین شکل ممکن شناسایی و تعمیر شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

از این رو ما خدمات عیب یابی مایکروفر پاناسونیک را بصورت رایگان توسط تکنسین های مجرب و متخصص با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما عزیزان انجام می دهیم تا مشکل دستگاه شما بصورت تخصصی و بدون هر گونه عیب و ایرادی شناسایی شود.

نمایندگی تعمیر مایکروفر پاناسونیک در تهران

همچنین هزینه تعمیر مایکروفر پاناسونیک در آریابهکار، کمترین هزینه تعمیرات ممکن است؛ چرا که معیار اعلام هزینه تعمیرات در آریابهکار براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می باشد و برخلاف سایر تعمیرگاه ها، هیچ گونه هزینه نامتعارفی به شما اعلام نخواهد شد. از این رو اگر مایل هستید مایکروفر پاناسونیک شما بصورت تخصصی عیب یابی و سپس تعمیر شود، می توانید از خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار استفاده کنید.

برای انجام هماهنگی های لازم جهت تعمیر مایکروفر پاناسونیک می توانید درخواست خود را از طریق شماره 02145437 ثبت نمایید تا تکنسین های ما پروسه عیب یابی و تعمیر این دستگاه را در اسرع زمان انجام دهند.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214