skip to Main Content

شارژ گاز آبسردکن یکی از موارد مهم در سرویس سالیانه آبسردکن می‌باشد و اگر به‌درستی انجام نشود، عملکرد بخصوصی از آبسردکن دریافت نخواهید کرد؛ به همین دلیل ممکن است به این باور برسید که دستگاه آبسردکن شما سوخته است و این در حالی می‌باشد که صرفا با یک شارژ گاز آب سردکن می‌توانید مشکلات پیش آمده در دستگاه را بدون نیاز به تکنسین تعمیرات آبسردکن برطرف کنید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با جوانب مختلف شارژ گاز آب سرد کن آشنا سازیم.

توجه: شارژ گاز ابسردکن یک پروسه فنی و کاملا تخصصی می‌باشد که باید توسط کارشناس مجرب با تجهیزات بروز انجام شود.

شارژ گاز آبسردکن

آبسردکن همانند یخچال دارای کمپرسور می‌باشد که با استفاده از این قطعه، سرمای لازم درون دستگاه جهت خنک کردن آب تولید می‌شود. اما به مرور زمان و پس از گذشت چند سال از خرید آبسردکن، احتمال 99 درصد وجود دارد که شارژ گاز آبسردکن شما عزیزان به اتمام برسد و با اینکه دستگاه روشن می‌شود، اما هیچ سرمایی توسط دستگاه تولید نمی‌شود! در این مواقع نیازی به تعمیرات تخصصی آبسردکن ندارید و صرفا باید کمپرسور آبسردکن توسط تکنسین شارژ شود.

با این وجود شارژ گاز آبسردکن یک امری لازم جهت استفاده بهتر از آبسردکن می‌باشد که سالیانه برای یکبار هم شده باید اقدام به سرویس یا شارژ گاز آب سرد کن نمایید تا با مشکلاتی از این قبیل روبرو نشوید. همچنین عملیات شارژ گاز آبسردکن باید توسط یک فرد ماهر و باتجربه انجام شود تا باز هم خرابی‌های قبلی در دستگاه دیده نشوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم به آریابهکار، مرکز شارژ گاز آبسردکن در تهران مراجعه کنید.

نمایندگی شارژ گاز آبسردکن
مرکز شارژ گاز آبسردکن در تهران

توجه داشته باشید که پیش از آنکه عملیات شارژ گاز صورت گیرد، در ابتدا توسط تکنسین‌های مجرب ما با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا بازبینی می‌شود و سپس به تشخیص تکنسین شارژ گاز صورت خواهد گرفت؛ چرا که ممکن است مشکل از بخش دیگر باشد و نیازی به شارژ گاز نداشته باشید!

 • عیب یابی تخصصی آبسردکن به‌صورت رایگان در حضور مشتریان.

بخوانید: تعمیرات آبسردکن مجیک در تهران

از کجا بفهمیم شارژ گاز آبسردکن تمام شده؟

همانگونه که در قسمت بالا توضیح داده شد، برای آنکه به‌صورت 100% مطمئن شویم شارژ گاز آبسردکن به اتمام رسیده است و باید آنرا شارژ کنیم، نیاز به تکنسین دارید که با ابزارهای تعمیراتی میزان گاز موجود در دستگاه را بررسی کند. اما اگر تخصص کافی ندارید و می‌خواهید به‌صورت چشمی متوجه میزان شارژ موجود در آبسردکن شوید، تنها یک راه وجود دارد که به احتمال 60% نشان دهنده اتمام گاز دستگاه می‌باشد و آن هم عدم خنک کردن آب در آبسردکن است!

هر چند مشکل خنک نشدن آب در آبسردکن ممکن است بنابر دلایل مختلفی رخ دهد، اما شارژ گاز آب سرد کن صرفا یکی از این دلایل می‌باشد که باید توسط تکنسین تعمیرات آبسردکن مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

توجه: بصورت چشمی نمی‌توانیم در خصوص شارژ گاز آبسردکن تصمیم بگیریم و حتما باید با ابزارهای تعمیراتی بررسی شود.

نکات شارژ گاز آبسردکن

اصولا برای شارژ گاز آبسردکن باید یکسری نکات توسط تکنسین تعمیرات در نظر گرفته شود تا در حین شارژ گاز آبسردکن با مشکل روبرو نشوید. اما این نکات معمولا نکاتی هستند که کمتر جایی به شما اعلام خواهند کرد. با این وجود در ادامه قصد داریم تا نکات شارژ گاز آب سرد کن را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم:

 1. نوع مبرد باید پیش از شارژ گاز بررسی شود که معمولا بر روی دستگاه نوشته است.
 2. گاز R134a مناسب ترین نوع گاز برای دستگاه‌های آبسردکن می‌باشد که برای 99% آبسردکن‌های جدید قابل استفاده است.
 3. اگر گاز مناسب آبسردکن شما از نوع R12 می‌باشد، باید با گاز R12 شارژ شود.
 4. هزینه شارژ گاز آبسردکن در دو نوع R12 و R134a متفاوت می‌باشد.
 5. در صورت شارژ گاز آب سرد کن با نوع R12 باید هر 6 ماه اقدام به شارژ مجدد نمایید.
 6. پس از اتمام پروسه شارژ گاز، باید دستگاه وکیوم شود.
 7. صرفا به مرکز مجاز و معتبر مراجعه کنید.
 8. به هیچ وجه اجازه ندهید توسط فرد بی تجربه این پروسه انجام شود.
 9. اگر خودتان مایل به شارژ گاز آبسردکن هستید، باید تجهیزات کافی داشته باشید.
انتخاب نوع گاز آبسردکن
نکات شارژ گاز آبسردکن

بخوانید: تعمیرات آبسردکن گوسونیک در تهران

جلوگیری از خالی شدن گاز آبسردکن

بدون شک زمانیکه شما قوانین و چارچوب آبسردکن را رعایت کنید، می‌توانید به تعداد سال‌های بیشتری از این دستگاه بدون نیاز به تعمیرات استفاده نمایید. در غیر اینصورت با مشکلاتی روبرو خواهید شد که می‌توانند به‌صورت مستقیم منجر به بروز خرابی‌های بیشتری شوند. برای مثال یک اشتباه ساده در حین استفاده از آبسردکن می‌تواند بیش از یک خرابی ایجاد کند! از این رو اگر مایل به جلوگیری از خالی شدن گاز آبسردکن هستید، باید این نکات را رعایت نمایید:

 1. از جابجایی دائم و بی دلیل آبسردکن خودداری کنید.
 2. در صورت متوجه شدن نشتی گاز، به هیچ وجه از دستگاه استفاده نکنید.
 3. اشیا تیز در اطراف آبسردکن قرار نگیرند.
 4. از وارد شدن هر گونه ضربه به دستگاه جلوگیری کنید.
 5. آبسردکن را در محیط‌های بسیار گرم روشن نکنید.

چگونه شارژ گاز آبسردکن را انجام دهیم؟

پس از آنکه با استفاده از ابزارهای تعمیراتی متوجه اتمام گاز آبسردکن شدید، به این موضوع فکر خواهید کرد که چگونه شارژ گاز آبسردکن را انجام دهیم؟ در ابتدا لازم به ذکر مجدد است که پروسه شارژ گاز آب سرد کن یک پروسه کاملا تخصصی می‌باشد و حتما باید توسط تکنسین مجرب انجام شود. با این وجود اگر این پروسه به هر نحوی توسط شما عزیزان بدون هر گونه دانش فنی انجام شود، منجر به خرابی‌هایی خواهد شد که صرفا با تحمیل هزینه بیشتر باید اقدام به رفع آنها نمایید.

از این رو می‌توانید دستگاه آبسردکن خود را به تکنسین‌های ما بسپارید تا به‌صورت تخصصی و کاملا دقیق شارژ شود.

بخوانید: تعمیرات آبسردکن بیم در تهران

شارژ گاز آبسردکن در تهران

اگر ساکن کلانشهر تهران هستید و با مشکل اتمام شارژ گاز آبسردکن روبرو شده اید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما در مجموعه آریابهکار به همراه تیم جوان و مجرب با بیش از 30 سال تجربه درخشان تعمیرات لوازم برقی خانگی در این مسیر همراه شما عزیزان هستیم و می‌توانید دستگاه خود را با خیالی آسوده به تکنسین‌های مجموعه ما بسپارید تا به‌صورت تخصصی خدمات شارژ گاز آب سرد کن انجام شود.

مرکز شارژ گاز آبسردکن در تهران
مرکز شارژ گاز آبسردکن در استان تهران

با این وجود جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره 02145437 تماس حاصل نمایید تا راهکارهایی را به شما عزیزان ارائه کنند. همچنین جهت مراجعه حضوری به شعب آریابهکار، آدرس شعب را در ادامه درج کرده ایم:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸، واحد اول.

مزایای شارژ گاز آبسردکن در آریابهکار

همچنین مزایای همکاری با مجموعه آریابهکار عبارتند از:

 • ارائه گارانتی 90 روزه جهت تمامی خدمات.
 • تیم مجرب، باتجربه و جوان.
 • بیش از 30 سال تجربه تخصصی تعمیرات.
 • عدم محدودیت در نوع و مدل آبسردکن.

بخوانید: تعمیرات آبسردکن آلونی در تهران

هزینه شارژ گاز آبسردکن

یکی از شاخصه‌های بسیار مهم جهت شارژ گاز آبسردکن در تعمیرگاه مجاز، نرخ و هزینه شارژ گاز آبسردکن می‌باشد که امروزه تبدیل به یک شاخصه بسیار مهم برای هر یک از ما شده است. با این وجود طبیعتا هر یک از ما به دنبال بهترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن جهت شارژ گاز آب سرد کن خود هستیم تا از این طریق مشکل دستگاه برطرف شود. از این رو ما در مجموعه آریابهکار به عنوان یک مرکز تخصصی در صنف تعمیرات لوازم خانگی، همراه شما هستیم تا با کمترین هزینه و بهترین کیفیت به شما خدمات دهیم.

هزینه شارژ گاز آبسردکن پس از آنکه مشکل دستگاه شما به‌صورت رایگان در شرکت ما شناسایی شد، برآورد هزینه انجام می‌شود؛ هزینه شارژ گاز آب سرد کن بستگی به مدل، برند، حجم مخزن و نوع گاز آبسردکن شما عزیزان بستگی دارد. لازم به ذکر است که تمامی هزینه‌های اعلامی در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می‌باشد و بابت تمامی خدمات نیز 90 روز گارانتی به شما تعلق می‌گیرد.

 • اعلام هزینه شارژ گاز آب سرد کن براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.

سوالات متداول

هزینه شارژ گاز آبسردکن چقدر است؟

پس از عیب یابی تخصصی کمپرسور آبسردکن، براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه هزینه شارژ گاز آبسردکن براساس مدل، برند، حجم مخزن و نوع گاز به شما اعلام می شود.

مرکز شارژ گاز آبسردکن در تهران کجا است؟

مجموعه آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات آبسردکن، دارای دو شعبه در شرق و غرب تهران می باشد که جهت تعمیرات آبسردکن و شارژ گاز آبسردکن بصورت اصولی به همراه گارانتی 90 روزه می توانید به‌صورت حضوری مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214