skip to Main Content

شستن موتور با بخارشوی خانگی یکی از جدیدترین راهکارهایی می باشد که اگر به کارواش ها مراجعه کنید، متوجه این خواهید شد که به تازگی برای صفرشویی و همچنین تمیز کردن گرد و غبار روی موتور از این روش استفاده می شود. اما با توجه به اینکه چند وقتی از اضافه شدن این روش در کارواش ها نمی گذرد، ممکن است سوالاتی در خصوص شستن موتور با بخارشوی خانگی برای شما ایجاد شود و با جستجوی های مختلف نتوانید به پاسخ سوالات خود برسید.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات بخارشوی تهران در آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با شستن موتور با بخارشوی خانگی بصورت کامل آشنا سازیم تا بتوانید از این طریق به بهترین شکل ممکن اقدام کنید و آسیبی به خودروی شما نیز وارد نشود. همراه ما باشید.

آیا شستن موتور با بخارشوی خانگی تاثیر دارد؟

روش قبلی برای شستن موتور استفاده از دستگاه های مخصوص کارواش بود که با فشار زیاد آب به موتور خودرو گرفته می شد و اما جدید ترین ممکن در این زمینه، شستن موتور با بخارشوی خانگی می باشد که نسبت به روش قبلی و سنتی، دارای کاربرد بیشتری است. به همین ترتیب می توان گفت که قدرت بخار بیشتر از آب است و می تواند تمام ذرات کثیف را به خوبی از روی موتور بدون آنکه به موتور آسیب وارد کند، حذف نماید.

آیا شستن موتور با بخارشوی خانگی تاثیر دارد

از این رو تاثیر بخارشوی بیشتر از روش سنتی در کارواش ها می باشد و اگر مایل به انجام این پروسه در کارواش ها هستید باید به اطلاع شما برسانیم که نباید به هر کارواشی مراجعه کنید؛ چرا که ممکن است به دلیل تجربه کم باعث بروز خرابی های کلی در خودروی شما شوند. با این وجود اگر خودتان در خانه دستگاه بخارشوی خشک دارید، می توانید به سادگی اقدام به شستن موتور با بخارشوی خانگی نمایید و تمام ذرات کثیف را یکبار برای همیشه از روی موتور حذف نمایید.

توجه: اگر بخارشوی با قابلیت تولید بخار خشک ندارید، بهتر است به کارواش های مجهز مراجعه کنید.

نحوه شستن موتور با بخارشوی خانگی

با وجود تفاسیر بالا اگر مایل به شستن موتور با بخارشوی خانگی هستید، باید یکسری مراحل را سپری کنید تا زحمات شما به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز شما باشند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در ابتدا باید ابزارهای ایمنی مانند دستکش، عینک و لباس مناسب را برای انجام این پروسه تامین کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. پس از آنکه وسایل ایمنی را تهیه کردید، مراحل ذیل را مطالعه کنید و برای مطالعه این مراحل باید بصورت گام به گام پیش بروید.

نحوه شستن موتور با بخارشوی خانگی

بنابراین مراحل شستن موتور با بخارشوی خانگی عبارتند از:

1. ماشین را خاموش کنید.

اولین و مهم ترین نکته حیاتی که باید از آن مطلع باشید این است که اگر قصد شستن موتور با بخارشوی خانگی دارید، باید ماشین شما برای حداقل 3 ساعت از قبل خاموش بوده باشد و موتور خودروی شما بصورت کامل خنک شده باشد؛ در غیر اینصورت آسیب چندین میلیون تومانی به شما وارد خواهد شد. بنابراین در ابتدا خودروی خود را در جایی مناسب پارک کنید تا نیاز به پارک مجدد نداشته باشید و سپس آنرا به مدت حداقل 3 ساعت خاموش کنید و به هیچ وجه روشن نکنید.

سپس شما می توانید از طریق بخارشوی خانگی اقدام به شستن موتور با بخارشوی خانگی نمایید. همچنین توصیه می کنیم در این مرحله با استفاده از فویل مناسب، اتصالات و قطعات حساسی که به موتور ماشین شما متصل هستند را بپوشانید. در غیر اینصورت بخار ناشی از بخارشوی می تواند باعث بروز خرابی در موتور خودروی شما شود.

2. کاپورت را بالا بزنید.

کاپوت خودروی خود را بالا بزنید و در این مرحله باید ذرات ریز و جزئی که از طریق روش های مختلفی به داخل ماشین شما منتقل شده اند را با دست بردارید. برای مثال اگر برگ های ریز بر روی موتور و اطراف موتور ریخته شده است را با دست بردارید. اما اگر کثیفی موتور خودروی شما خیلی زیاد است و به سادگی تمیز نمی شوند، می توانید اقدام به شستن موتور با بخارشوی خانگی نمایید.

3. بخارشوی خانگی را روشن کنید.

در این مرحله باید بخارشوی خانگی خود را روشن کنید و مخزن آنرا با آب مقطر پر کنید. توجه داشته باشید که برای شستن موتور با بخارشوی خانگی باید دستگاه شما توانایی لازم برای تولید بخار خشک را داشته باشد تا از این طریق آسیبی به موتور و اتصالات اطراف آن نشود. با این وجود اگر بخارشوی خانگی شما توانایی لازم و کافی برای تولید بخار خشک دارد، می توانید از این طریق اقدام به شستن موتور با بخارشوی خانگی نمایید و برای عدم وارد شدن هر گونه آسیب، حتما باید از سری های مخصوص بخارشوی استفاده کنید.

مقالات مرتبط:نحوه هواگیری بخارشوی

4. شستن موتور با بخارشوی خانگی.

پس از آنکه پروسه گرم کردن و تولید بخار خشک توسط بخارشوی خانگی به اتمام رسید، با استفاده از سری (نازل) مناسب باید اقدام به تمیز کردن کثیفی های موجود روی موتور خودروی خود نمایید و مطمئن باشید که اتصالات مهم در اطراف موتور را با استفاده از فویل بصورت صحیح مسدود کرده اید تا مانع ورود هر گونه بخار به خودرو شوید. از این رو توصیه ما به شما این است که بصورت عمودی دسته بخارشوی را بر روی موتور نگه دارید تا به خوبی ذرات کثیف از روی موتور جدا شوند.

شستن موتور با بخارشوی خانگی

اگر در حین شستن موتور با بخارشوی خانگی متوجه این شدید که چند قطره آب توسط بخارشوی بر روی موتور ریخته است، باید یک دستمال تمیز همراه خود داشته باشید تا این قطرات آب را در صورت مشاهده تمیز نمایید. پس از آنکه پروسه شستن موتور با بخارشوی خانگی به اتمام رسید، برای جلوگیری از نفوذ هر گونه آب به درون موتور می توانید از پمپ باد قدرتمند استفاده کنید و مانع نفوذ هر گونه آب به داخل موتور شوید.

سپس باید کاپوت را به مدت 1 ساعت باز نگه دارید تا بخار وارد شده خشک شود و در صورتی که کاپوت را ببندید، مطمئنا با خرابی روبرو خواهید شد. به همین دلیل توصیه می کنیم آخرین گام را بصورت صحیح انجام دهید تا مشکلی رخ ندهد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214