skip to Main Content

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین ظرفشویی می باشد که بدون حضور این قطعه عملا نمی توانید از این دستگاه استفاده بهینه داشته باشید و بدون شک مشکلاتی برای شما ایجاد خواهد شد. با این وجود پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟ آیا این قطعه قابل تعمیر است؟ چگونه می توان مانع خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شد؟ آیا پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی قابل تعمیر است؟ یا باید تعویض شود؟ پاسخ به این سوالات بدون شک برای شما چالش برانگیز می باشد.

به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات ماشین ظرفشویی از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بهتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، یک قطعه بسیار حیاتی در سیستم عملکرد ماشین ظرفشویی است. وظیفه اصلی این پمپ، تخلیه آب کثیف و آب مربوط به شستشوی ظروف را از داخل ماشین ظرفشویی به بیرون دستگاه انجام می دهد. عموماً پمپ تخلیه در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار می گیرد و با استفاده از لوله ها و سیستم هدایت آب به دستگاه، آب را از دستگاه خارج می کند. این پمپ اغلب با استفاده از یک موتور الکتریکی که روی آن نصب شده است، عملکرد خود را انجام می دهد.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست

با توجه به اهمیت بیان شده، در صورتی که پمپ تخلیه دچار خرابی شود یا عملکرد آن تخلیه مناسب را انجام ندهد، ممکن است آب به درستی از دستگاه خارج نشود، ظروف به طور کامل تمیز نشوند یا آب درون ماشین تجمع یابد. در چنین مواردی، بهتر است پمپ را تعمیر یا تعویض کنید تا عملکرد ماشین ظرفشویی به حالت ایده آل بازگردد. لازم به ذکر می باشد که برای تشخیص تعمیر یا تعویض پپ تخلیه ماشین ظرفشویی بهتر است که این قطعه توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی تخصصی با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا قرار گیرد.

علت خرابی و صدای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

همانگونه که در قسمت بالا به توضیح و معرفی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی پرداختیم، در ادامه نیز قصد داریم رایج ترین دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را برای شما نام ببریم. با این وجود اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خراب شده است و علت خرابی آنرا نمیدانید، در ادامه به دلایل اصلی این خرابی پرداخته ایم که از مهم ترین دلایل این خرابی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  1. اولین عامل برای خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، مسدود شدن لوله یا فیلتر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است. به عبارتی ممکن است جسم‌های بزرگی مانند تکه های غذا، قطعات کوچک و غیره در لوله تخلیه گیر کرده باشند و جریان آب را مسدود کنند. این مسدودی می‌تواند باعث افزایش فشار در پمپ شود و آن را خراب کند.
  2. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شامل قطعات مکانیکی است که ممکن است بر اثر رسوبات، سایش یا خرابی های دیگر آسیب ببینند. به عنوان مثال، قطعات درونی پمپ مانند سیل‌ها، بلبرینگ‌ها یا موتور ممکن است دچار خرابی شوند و در نتیجه پمپ کار نکند.
  3. همچنین، ممکن است مشکل در برقراری ارتباط بین پمپ و سیستم کنترل ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد. این مشکل می‌تواند ناشی از عیب در سیم‌کشی، سوکت برق، قطعات الکترونیکی یا حتی مشکل در تنظیمات سیستم باشد.

در صورت بروز خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، بهتر است تکنسین مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نماید تا مشکل شما از این طریق رفع شود و نیازی به تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

مقالات مرتبط: دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چگونه باید انجام شود؟ برای آنکه عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی صورت گیرد باید این قطعه توسط تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد و از این طریق هماهنگی های لازم برای عیب یابی و تعمیر این قطعه انجام شود. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران، به همراه تکنسین های مجرب و متخصص پروسه عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را انجام می دهیم.

عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

لازم به ذکر است که پروسه عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی اگر توسط افرادی غیر متخصص صورت گیرد، به هیچ وجه مشکل دستگاه شما رفع نخواهد شد و نمی توانید به هیچ طریقی اقدام به رفع خرابی رخ داده نمایید. با این وجود توصیه می کنیم برای عیب یابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی صرفا از طریق مراکز مجاز و معتبر اقدام نمایید تا مشکل به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

توجه داشته باشید که تمام خدمات صورت گرفته شده در خصوص تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در آریابهکار به مدت 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی خواهد شد و به همین دلیل می توانید با خیالی آسوده این قطعه را در آریابهکار تعمیر نمایید.

شماره تماس نمایندگی تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

در صورتی که مایل هستید پروسه عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی توسط نمایندگی تعمیرات این قطعه در تهران انجام شود، می توانید از طریق شماره های مندرج در بخش ذیل اقدام به تماس با نمایندگی تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در تهران نمایید تا درخواست شما ثبت شود و در اسرع زمان تکنسین تعمیرکار به محل شما اعزام گردد.

قیمت پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی براساس مدل و برند دستگاه شما دارای یک قیمت مخصوص به خود است و اینگونه نیست که قیمت پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در هر مدل یک قیمت ثابت باشد. با این وجود اگر بخواهیم بازه قیمتی برای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی تعریف کنیم، می توان به بازه قیمتی 400.000 الی 1 میلیون تومان اشاره کرد که اگر شما نیاز به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می توانید از طریق نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در آریابهکار اقدام به تهیه این قطعه نمایید تا قطعه اورجینال و شرکتی به شما ارائه گردد.

هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده است و از نظر تکنسین آریابهکار قابل تعمیر می باشد، باید به اطلاع شما برسانیم که هزینه تعمیرات پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بستگی به میزان خرابی این قطعه دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214