skip to Main Content

یکی از ضد عفونی کننده ترین موادی که می توان در هر خانه ای پیدا کرد، وایتکس می باشد که معمولا برای تمیز کردن ظروف استفاده می شود. اما آیا امکان ضدعفونی ماشین لباسشویی با وایتکس وجود دارد؟ چگونه از وایتکس در ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی دارای شروط مخصوص به خود می باشد و شما عزیزان برای تمیز کردن البسه های خود نمی توانید از این سفید کننده استفاده کنید؛ چرا که یک اشتباه ساده می تواند ده ها لباس موجود در مخزن ماشین لباسشویی را از بین ببرد و دیگر نتوانید از آنها استفاده کنید.

اما این در حالی می باشد که ماشین لباسشویی یک وسیله مصرفی و کاربردی در خانه هر یک از ما می باشد و باید در طول زمان به آن اهمیت دهیم و در بازه های مختلفی اقدام به ضدعفونی و جرم گیری ماشین لباسشویی کنیم!

اما تمیز کردن ماشین لباسشویی به چه قیمتی؟ دوستان عزیز مطلع باشید که استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی باید به نحوی صورت گیرد که نه تنها ماشین لباسشویی ضد عفونی شود، بلکه حتی ذره ای از آن در مخزن ماشین لباسشویی باقی نماند تا در طی استفاده بعدی بر روی البسه موجود در مخزن ریخته شود!

از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با تمام جوانب مختلف استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی آشنا سازیم تا اگر مایل به استفاده از وایتکس هستید، جوانب مختلف را در نظر بگیرید و سپس اگر شرایط مطلوبی وجود داشت، اقدام به استفاده از این سفید کننده در ماشین لباسشویی نمایید. همراه ما باشید.

آیا امکان ریختن وایتکس در لباسشویی وجود دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که استفاده از وایتکس در صورتی بدون مشکل است که شما یکسری نکات را مطالعه کنید و از آنها مطلع باشید. اما چه نکاتی؟ در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد.

اما اصولا شما می توانید از وایتکس در ماشین لباسشویی استفاده کنید. اما پیش از آنکه وایتکس را در ماشین لباسشویی بریزید باید این نکات را بدانید:

آیا امکان ریختن وایتکس در لباسشویی وجود دارد؟

  1. برای ضدعفونی کردن البسه از طریق وایتکس در ابتدا باید اقدام به بررسی لیبلی که به لباس دوخته شده نمایید و اگر از طریق اطلاعات موجود بر روی این برچسب متوجه این شدید که امکان شستشوی آن با وایتکس وجود دارد می توانید اقدام نمایید.
  2. اگر مایل به شستشو و یا ضدعفونی ماشین لباسشویی از طریق وایتکس هستید، صرفا باید از وایتکس استفاده کنید؛ به هیچ وجه نباید از مواد شوینده و نرم‌کننده دیگری استفاده کنید. چرا که این مواد شوینده و تمیز کننده با یکدیگر رابطه عکس دارند و می توانند به خود دستگاه ماشین لباسشویی آسیب برسانند که حتی با هزینه های بسیار زیاد نتوانید دستگاه را احیا کنید!
  3. به هیچ وجه از وایتکس کلردار در ماشین لباسشویی استفاده نکنید! می تواند باعث از بین بردن رنگ البسه شما شود.

محل ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی

اگر تحت هر شرایطی مایل به استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی هستید و می خواهید اقدام به تمیز کردن ماشین لباسشویی با وایتکس کنید و تمام شرایط و ضوابطی که گفته شد را مطالعه کرده اید و مطمئن هستید که هیچ آسیبی به ماشین لباسشویی وارد نمی شود، باید به‌صورت دقیق و بدون هر گونه حدس و گمانی اقدام به ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی نمایید؛ چرا که هر گونه اشتباه در این پروسه می تواند به ضرر شما عزیزان تمام شود و نتوانید به نتیجه مناسبی برسید.

از این رو اولین نکته ای که در این زمینه می توانیم به شما عزیزان بگوییم این است که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را برای چند دقیقه مطالعه کنید تا اگر نکته ای در این خصوص نوشته شده است را مطالعه نمایید!

چرا که این روزها تعداد دستگاه های ماشین لباسشویی در مدل ها و برندهای مختلفی زیاد شده اند و به سادگی تمام نمی توانید جاپودری ماشین لباسشویی را باز کنید و سپس اقدام به ریختن وایتکس نمایید.

محل ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی

این در حالی می باشد که در ماشین لباسشویی های نسل جدید جایگاهی برای ریختن وایتکس در نظر گرفته شده است که شما می توانید وایتکس را در این بخش از ماشین لباسشویی بریزید. از این رو بهتر است چند دقیقه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید.

اما اصولا باید نصف پیمانه وایتکس را در یک لیتر آب بریزید و به میزان کافی هم بزنید و سپس از طریق درب ماشین لباسشویی مستقیما بر روی البسه بریزید و در نهایت درب را ببندید و ماشین لباسشویی را بر روی 60 درجه قرار دهید و روشن کنید.

توجه: مجموعه آریابهکار این پروسه را به شما تحت هیچ شرایطی توصیه نمی کند؛ روش های شستشوی اصولی متعددی وجود دارند که می توانید از آنها برای شستن البسه درون ماشین لباسشویی استفاده کنید.

تمیز کردن لباسشویی با وایتکس

اگر مایل به تمیز کردن ماشین لباسشویی با وایتکس هستید، در ابتدا باید بگوییم که ما به هیچ وجه این روش را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کنیم و توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما سایر روش هایی که برای تمیز کردن ماشین لباسشویی هستند را در بستر اینترنت مطالعه نمایید و صرفا مواردی که به نظر شما اصولی هستند را انتخاب و اجرایی کنید!

ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی جهت ضدعفونی کردن دستگاه دارای مزایا و معایب مخصوص خود می باشد و این بدین معنا نیست که از این طریق صرفا پاسخ مثبت دریافت خواهید کرد. با این وجود اگر تمام جوانب را مطالعه کرده اید و می خواهید از طریق وایتکس اقدام به تمیز کردن ماشین لباسشویی نمایید در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

تمیز کردن لباسشویی با وایتکس

برای تمیز کردن ماشین لباسشویی با وایتکس باید نصف فنجان وایتکس به همراه 4 لیتر آب را با یکدیگر ترکیب کنید و درون مخزن ماشین لباسشویی بریزید. اینک باید درب دستگاه را ببندید و برنامه شستشوی مدنظر خود را که در دفترچه دستگاه نوشته شده است را انتخاب نمایید و سپس روشن کنید.

پس از روشن کردن دستگاه باید منتظر باشید تا پروسه شستشو به اتمام برسد. در نهایت برنامه شستشو به اتمام خواهد رسید و می توانید مجددا برای تمیز شدن کامل دستگاه، یکبار دیگر صرفا با ریختن آب خالی در مخزن اقدام به تمیز کردن ذرات باقی مانده وایتسک در ماشین لباسشویی نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214