skip to Main Content

ماشین لباسشویی یکی از ابزارهای کارآمد و بسیار مهم در زندگی امروزه هر یک از ما می باشد و این در حالی است که اگر ماشین لباسشویی هر یک از ما خراب شود، عملا پروسه زندگی مختل خواهد شد و طبیعتا به سبک قبلی نمی توان زندگی کرد. از این رو بهترین راهکار برای اینکه از ماشین لباسشویی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، این است که بصورت اصولی و صحیح از این دستگاه استفاده و نگهداری به عمل بیاورید. برای مثال ممکن است برای شما سوال شود که برای ضد عفونی ماشین لباسشویی چه باید کرد؟

ضد عفونی ماشین لباسشویی یکی از راهکار هایی می باشد که سبب افزایش دوام و طول عمر دستگاه شما می شود و در نهایت شاهد عملکرد بهتر آن خواهید. بود. حذف مواد ضائد، میکروب ها، لجن و سایر موارد با یک ضدعفوی درست و اصولی در دستگاه تحقق می یابد که در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی قصد داریم شما را با اصول و قواعد درست آن آشنا سازیم پس با ما همراه باشید.

علت ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی چیست؟

به اشتباه برخی از ما معتقدیم ابزار و وسایلی که برای تمیز کردن و شستشو استفاده می شوند، نیاز به تمیز کردن ندارند و این تصور ناشی از باوری غلط است که این وسایل در طول فرایند شستشو خود به خود پاک می مانند! با این حال، واقعیت این است که ماشین های لباسشویی به علت قرار گرفتن مداوم در معرض رطوبت به مکانی ایده آل برای رشد و تکثیر میکروب ها و قارچ ها تبدیل می شوند. به همین ترتیب باید به اطلاع شما برسانیم که اگر شما نیز یکی از مصرف کنندگان ماشین لباسشویی هستید، حتما باید اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی نمایید.

علت ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی چیست؟

اما اگر شما عزیزان اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی نکنید، مطمئن باشید که لباس های شما همانند گذشته شسته نخواهند شد و به همین ترتیب باید مجددا اقدام به شستن آنها نمایید و این در حالی است که باز هم شاید بوی بد لباس شما از بین نرود و حتی به آن افزوده شود!

بهترین زمان برای ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی

از کجا بفهمیم زمان ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی رسیده است؟ برای آنکه اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی نمایید، ما 3 معیار را برای شما عزیزان در نظر داریم تا بتوانیم شما را با این موضوع آشنا سازیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تشخیص دهید آیا دستگاه شما نیاز به ضد عفونی کردن دارد یا خیر؟! در صورتی که موارد ذیل در دستگاه شما ایجاد شده باشند، حتما باید اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی نمایید که عبارتند از:

1. بوی بد در ماشین لباسشویی

اگر یک یا دو روز پس از آنکه لباس های خود را در ماشین لباسشویی شستید، متوجه این شدید که درون مخزن ماشین لباسشویی شما عزیزان بوی نامطبوع و بدی خارج می شود، نشان دهنده این است که درون دستگاه شما تبدیل به محلی مناسب برای رشد انواع قارچ و کپک شده است و به همین دلیل باید در اسرع زمان اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی خود کنید تا از این طریق بوی بد ماشین لباسشویی شما عزیزان از بین برود.

توجه داشته باشید که بوی بد ماشین لباسشویی می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که اصلی ترین عامل آن ایجاد کپک و قارچ در ماشین لباسشویی می باشد.

2. ایجاد کپک بر روی لباس ها

پس از آنکه پروسه شستشوی البسته در ماشین لباسشویی به اتمام رسید و اقدام به خارج کردن لباس های شسته شده از این دستگاه کردید، ممکن است با ذرات کپک بر روی لباس خود روبرو شوید! اما آیا این یک اتفاق عادی در ماشین لباسشویی می باشد؟ بدون شک خیر! این یک اتفاق عادی نیست و شما نیز نباید آنرا ساده قلمداد کنید. از این رو توصیه می کنیم در این مواقع اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی خود نمایید.

3. ایجاد کپک در جاپودری ماشین لباسشویی

همچنین یکی دیگر از عواملی که گویای ایجاد کپک در ماشین لباسشویی شما عزیزان می باشد، این است که با باز کردن جاپودری ماشین لباسشویی متوجه ایجاد کپک در آن شوید! لازم به ذکر می باشد که در این مواقع دچار کپک شده است که در کنار شستن جاپودری ماشین لباسشویی توصیه می کنیم اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی هم نمایید تا از این طریق مشکل رفع گردد.

آموزش ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی

ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی از آنچه که تصور می کنید ساده تر می باشد و حتما نیازی به انجام کارهای تخصصی در این زمینه ندارید! با این وجود باید به اطلاع شما برسانیم که اگر مایل به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی هستید، می توانید از ساده ترین روش های ممکن اقدام به ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی نمایید تا مشکل دستگاه شما از این طریق رفع گردد.

آموزش ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی1. باز و تخلیه کردن فیلتر ماشین لباسشویی

در ابتدا باید از درب جلو قسمت پایین ماشین لباسشویی اقدام به باز کردن و تخلیه فیلتر ماشین لباسشویی نمایید تا از این طریق ذرات ریز و درشت که در فیلتر ماشین لباسشویی باقی مانده اند، تخلیه شوند. لازم به ذکر است که در صورت تخلیه فیلتر ماشین لباسشویی، متوجه بوی نامطبوعی در این زمینه خواهید شد. با این وجود فیلتر ماشین لباسشویی را باز کنید تا مواد ریز و درشت از این قسمت خارج شوند.

مقالات مرتبط: بهترین ماشین لباسشویی خارجی از نظر تعمیرکاران

2. تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

از مهم ترین قسمت هایی که در ماشین لباسشویی باید تمیز شود، لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که به دلیل استفاده بیش از حد می تواند تبدیل به محیطی برای رشد باکتری ها و… شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که با استفاده از ابر مناسب اقدام به تمیز کردن بیرون و داخل لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نمایید تا از این طریق بوی بد درب ماشین لباسشویی از بین برود.

3. تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

همچنین ممکن است جاپودری ماشین لباسشویی شما نیز مرکز رشد باکتری شود و به همین دلیل باید این بخش را خارج کنید و با مواد شوینده مناسب بشوئید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214