skip to Main Content

طرز استفاده از زودپز سوپاپ دار بسیار مهم است و اگر تاکنون تجربه استفاده از زودپز سوپاپ دار ندارید و مایل به استفاده از آن هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که پیش از مطالعه این مقاله از آریابهکار به هیچ وجه تلاشی مبنی بر استفاده از زودپز سوپاپ دار جدید نکنید تا بصورت کامل با نحوه استفاده از این دستگاه بسیار کاربردی و البته خطرناک را یاد بگیرید؛ چرا خطرناک؟ در صورتی که شما از زودپز سوپاپ دار بصورت اشتباه استفاده کنید، مطمئن باشید که منجر به انفجار جدی خواهد شد!

از این رو توصیه ابتدایی ما به شما این است که برای یادگیری طرز استفاده از زودپز سوپاپ دار در ابتدا به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید تا با روش و نحوه استفاده از آن به بهترین شکل ممکن آشنا شوید و براساس اصولی که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است اقدام به استفاده از زودپز سوپاپ دار نمایید؛ دفترچه راهنمای زودپز سوپاپ دار شما بهترین و اصلی ترین منبعی می باشد که می توانید از طریق آن اقدام به استفاده از زودپز سوپاپ دار کنید.

به همین دلیل توصیه می کنیم دفترچه زودپز سوپاپ دار خود را نگه دارید و از آن به عنوان منبعی جامع و کامل استفاده کنید تا آسیبی به این دستگاه و همچنین اطرافیان شما وارد نشود. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات زودپز آریابهکار با جزئیات بیشتری در خصوص نحوه استفاده از زودپز سوپاپ دار آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

طرز استفاده از زودپز سوپاپ دار به چه صورت است؟

برای آشنایی با نحوه پخت مواد غذایی مختلف در زودپز سوپاپ دار خود، در ابتدا باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید تا با روش های اصولی در این زمینه آشنا شوید و بتوانید به بهترین شکل ممکن این پروسه را انجام شود. از این رو پس از آنکه مواد غذایی را با آب کافی در زودپز اضافه کردید، باید درب زودپز را به خوبی بر روی آن قرار دهید و بصورت دقیق نیز آنرا ببندید. سپس باید شعله زیرین زودپز سوپاپ دار را کم کنید و اجازه دهید پخت انجام شود.

طرز استفاده از زودپز سوپاپ دار به چه صورت است

پس از اتمام فرایند پخت مواد غذایی شما عزیزان در زودپز با صدای صوت سوپاپ زودپز روبرو خواهید شد که باید در این مرحله شعله زیرین زودپز را باید بصورت کامل خاموش کنید و سوپاپ زودپز را به آرامی باز نمایید تا بخار ایجاد شده درون زودپز از این طریق به بیرون از زودپز منتقل شود. پس از اتمام فرایند تخلیه بخار ایجاد شده در زودپز، باید اقدام به باز کردن درب کنید و سپس محتویات درون آنرا استفاده نمایید.

توجه مهم: پیش از آنکه بخار ایجاد شده درون زودپز توسط سوپاپ تخلیه نشده است، به هیچ وجه نباید اقدام به باز کردن درب زودپز خود کنید؛ چرا که می تواند همانند یک بمب عمل کند و به شما عزیزان آسیب برساند.

پس از اتمام مراحل پخت زودپز و تخلیه مواد غذایی آن، باید اقدام به شستشوی دقیق زودپز و همچنین واشر دور درب آن کنید و اجازه دهید بصورت کامل خشک شود تا برای استفاده بعدی شما آماده گردد؛ در صورتی که واشر دور درب زودپز شما به هر دلیلی سوراخ یا پاره شده است، حتما باید اقدام به تعویض آن از نمایندگی تعمیرات زودپز در تهران و یا استان محل سکونت خود کنید.

مقالات مرتبط:چگونه داخل زودپز چدنی را سفید کنیم؟

معرفی انواع زودپز

در ابتدا بهتر است به معرفی زودپز بپردازیم که یکی از مهم ترین جوانب در خصوص نحوه استفاده از زودپز می باشد. به عبارتی پیش از آنکه با نحوه استفاده از زودپز آشنا شوید، بهتر است با کلیاتی در خصوص زودپز خود آشنا شوید تا بتوانید از این طریق بهتر درک کنید که با چه دستگاهی در حال کار هستید. در ادامه به معرفی انواع زودپز پرداخته ایم.

معرفی انواع زودپز

1. زودپز برقی

زودپز برقی به جدید ترین نسل زودپزها گفته می شود که از طریق جریان برق کار می کند و نیازی به گاز و… برای پخت انواع غذا ندارند. از این رو زودپز برقی یکی از انتخاب های شما خواهد بود که شما با استفاده از آن می توانید برنامه پخت را به سادگی انتخاب نمایید و دستگاه براساس برنامه انتخابی شما اقدام به پخت خواهد نمود.

به همین دلیل زودپز برقی نسبت به زودپز گازی نسبتا گران تر است و گاهی اوقات ممکن است قیمت این دستگاه نسبت به زودپز گازی، 2 یا 3 برابر باشد.

زودپز برقی از یک سوپاپ برای کنترل میزان فشار ایجاد شده در دیگ استفاده می کند که برای آشنایی با استفاده از زودپز سوپاپ دار می توانید به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید و براساس عوامل و نکاتی که در دفترچه این دستگاه آورده شده است، اقدام به استفاده از زودپز خود نمایید.

2. زودپز گازی

زودپز گازی نسل ابتدایی زودپزها می باشد که برای تهیه مواد غذایی مختلف در این دستگاه باید از گاز استفاده نمایید. به عبارتی منبع تولید گرما برای تهیه غذا در زودپز گازی، اجاق گاز شما عزیزان است که در این زودپزها سوپاپ اطمینان و همچنین در برخی مدل ها نیز سوپاپ پستونکی استفاده شده است که بسیار کاربردی هستند؛ برای مثال زمانیکه صدای صوت سوپاپ زودپز را شنیدید، به معنای این است که زودپز شما غذا را به خوبی پخته و می توانید میل کنید.

فرآیند پخت غذا در زودپز چگونه است؟

فرایند پخت غذا در زودپز از آن چیزی که تصور می کنید، ساده تر می باشد و این گونه نیست که شما عزیزان تصور کنید یک پروسه کاملا پیچیده در این دستگاه وجود دارد. از این رو زودپز چگونه کار می کند؟ برای آشنایی با این موضوع در ادامه توضیحات لازم و کافی داده شده است. همراه ما باشید.

فرآیند پخت غذا در زودپز چگونه است

آب در سماور، چای ساز و… در دمای 100 درجه سانتی گراد به دمای جوش میرسد و می توانید از آن استفاده کنید. اما آب در زودپز یا هر فضای بسته بجای آنکه در دمای 100 درجه سانتی گراد به جوش برسد، در دمای 130 درجه به جوش خواهد رسید. از این رو مواد غذایی که در زودپز قرار دارند، به دلیل افزایش دمای جوش آب، در کمترین زمان ممکن آماده پخت خواهند شد.

با این وجود زمانیکه شما مواد غذایی دلخواه را درون زودپز قرار می دهید و درب آنرا بصورت دقیق می بندید، به دلیل محفظه بسته داخل زودپز، محتویات درون آن در کمترین بازه زمانی پخته می شوند و این وجه تمایز زودپز نسبت به قابلمه ها و سایر لوازم پخت است.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214