skip to Main Content

شستن فیلتر جاروبرقی بوش ممکن است یکی از سوالاتی باشد که برای شما ایجاد خواهد شد. با این وجود آیا نیاز به شستن فیلتر جاروبرقی بوش داریم؟ هر چند وقت یکبار باید اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش کنیم؟ ما در آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش در تهران قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه شستن و تمیز کردن فیلتر جاروبرقی بوش آشنا سازیم تا بتوانید این پروسه را به بهترین شکل ممکن در خانه انجام دهید و مانع بروز هر گونه خرابی در فیلتر جاروبرقی بوش خود شوید.

فیلتر جاروبرقی بوش چیست؟

جاروبرقی بوش و تمام برندهای جاروبرقی که در بازار ایران و جهان وجود دارند، بدون شک دارای فیلتر هستند! با این وجود می توان گفت که فیلتر جاروبرقی بوش یک عضو جدایی ناپذیر می باشد و بدون هر استثنایی در تمام مدل های جاروبرقی بوش نصب شده اند. از این رو اگر بخواهیم وظیفه فیلتر جاروبرقی بوش را بصورت مختصر به شما توضیح دهیم می توان گفت که فیلتر جاروبرقی بوش مانع ورود و خروج هر گونه آلودگی به درون و بیرون جاروبرقی بوش می باشد تا به سلامتی شما عزیزان آسیبی وارد نشود.

فیلتر جاروبرقی بوش چیست

با این وجود اگر فیلتر جاروبرقی بوش شما آسیب دیده باشد، آلودگی های متعددی ممکن است وارد محیط زندگی شما شوند و در نتیجه سلامتی شما آسیب خواهد دید. به همین ترتیب توصیه می کنیم حتما نگهداری لازم از فیلتر جاروبرقی بوش را انجام دهید تا مانع بروز هر گونه خرابی در این قطعه کلیدی شوید.

انواع فیلتر جاروبرقی بوش

جاروبرقی‌های خانگی بوش دارای دو نوع فیلتر هستند: فیلتر هوا و فیلتر HEPA. فیلتر هوای جاروبرقی بوش که معمولا بین کیسه و موتور جاروبرقی بوش شما عزیزان تعبیه شده، نقش محافظت از موتور را با جلوگیری از ورود ذرات ریز ایفا می‌کند. همچنین فیلتر HEPA اغلب در جلو یا پشت جاروبرقی قرار دارد و مانع بازگشت هوای آلوده از داخل دستگاه به فضای اتاق می‌شود. از این رو باید به اطلاع شما برسانیم که نگهداری و تمیز کردن منظم این فیلترها برای حفظ کارایی جاروبرقی بسیار مهم است و نباید آنرا به تعویق بیاندازید.

توجه داشته باشید که اگر فیلتر جاروبرقی بوش شما عزیزان آسیب دیده است و یا خراب شده، حتما اقدام به خرید فیلتر جدید کنید تا مشکلی به دلیل خرابی فیلتر در جاروبرقی بوش شما ایجاد نشود. از این رو به خاطر داشته باشید که برای خرید فیلتر جاروبرقی بوش حتما به مراکز مجاز و معتبر تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید تا بتوانید فیلتر اورجینال را براساس مدل دستگاه خود خریداری کنید.

چرا باید فیلتر جاروبرقی بوش را بشوییم؟

مصرف کنندگان جاروبرقی بوش و تمام جاروبرقی هایی که در بازار ایران و جهان وجود دارند باید از این موضوع مطلع باشند که جاروبرقی همانند یک دستگاه خودرو می باشد که برای استفاده بهتر از آن و عدم وارد شدن هر گونه خرابی به این دستگاه، باید در بازه های زمانی مختلفی اقدام به سرویس دوره ای این دستگاه کنید. یکی از سرویس های دوره ای جاروبرقی بوش این است که در بازه های زمانی مختلف باید اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش نمایید. اما این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که چرا باید فیلتر جاروبرقی بوش را بشوییم؟

این یک سوال بسیار مهم می باشد و ما قصد داریم شما عزیزان را با پاسخ این سوال آشنا سازیم تا بتوانید هر چه بهتر از این دستگاه استفاده کنید. از این رو در صورتی که شما فیلتر جاروبرقی بوش را نشویید ممکن است در اول از همه سلامتی شما به دلیل جابجایی و خارج شدن ذرات گرد و غبار آسیب ببیند و دوما ممکن است قطعات بسیار کلیدی و گران قیمت جاروبرقی بوش شما اعم از برد و موتور جاروبرقی بوش آسیب ببینند و کارایی خود را از دست بدهند.

از این رو توصیه می کنیم طبق چارچوبی که در این گزارش از آریابهکار برای شما مشخص کرده ایم اقدام به شستن و تمیز کردن جاروبرقی بوش نمایید تا مشکلی از این بابت برای دستگاه شما رخ ندهد.

هر چند وقت یکبار اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش کنیم؟

همان گونه که توضیح داده شد، به منظور حفظ کارایی مطلوب جاروبرقی بوش، لازم است فیلترهای آن به شکل منظم تمیز شده یا اینکه اگر آسیب دیده اند تعویض شوند. از این رو توصیه می‌شود که فیلترهای جاروبرقی بوش، پس از هر سه یا چهار بار استفاده یا دست‌کم هر سه ماه یک بار، شسته شوند. با این وجود در صورت مشاهده کاهش قدرت مکش جاروبرقی بوش که نشان‌دهنده انسداد منافذ فیلتر است، باید به سرعت اقدام به بررسی و رسیدگی فیلتر جاروبرقی بوش نمایید تا اگر مشکل از این بخش است برطرف شود.

هر چند وقت یکبار اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش کنیم

به همین ترتیب اگر سلامت خود و سلامت جاروبرقی بوش برای شما اهمیت بالایی دارد، بهترین راهکار ممکن این است که هر چند وقت یکبار اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش نمایید.

مقالات مرتبط: نحوه باز و بسته کردن جاروبرقی بوش

آموزش شستن فیلتر جاروبرقی بوش

در ابتدا پیش از آنکه شما عزیزان را با آموزش شستن فیلتر جاروبرقی بوش آشنا سازیم باید به اطلاع شما برسانیم که ما دو نوع فیلتر داریم! فیلتر نوع اول به فیلترهایی گفته می شوند که قابلیت شستشو دارند و فیلتر نوع دوم به فیلترهایی گفته می شوند که قابلیت شستشو ندارند! با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که در ابتدا اقدام به مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی بوش خود کنید و اگر فیلتر جاروبرقی بوش شما قابلیت شستشو داشت، می توانید اقدام به شستن فیلتر نمایید.

اما اگر به دفترچه راهنمای جاروبرقی بوش دسترسی ندارید، باید به اطلاع شما برسانیم که اگر روی فیلتر جاروبرقی بوش شما عزیزان حرف W نوشته شده است، می توانیید این فیلتر را به سادگی در بیارید و با استفاده از جریان آب پر فشار اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش نمایید. با این وجود شستن فیلتر جاروبرقی بوش خیلی ساده است و نیازی به تخصص خاصی ندارد و صرفا توجه داشته باشید که در حین شستن فیلتر جاروبرقی بوش به آن آسیب وارد نکنید.

از این رو شستن فیلتر جاروبرقی بوش کار ساده ای است و شما می توانید در خانه به سادگی اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی بوش نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214