skip to Main Content

ماشین لباسشویی از قطعات متعددی تشکیل شده است که یکی از این قطعات بسیار مهم، تسمه ماشین لباسشویی می باشد که دارای وظیفه بسیار مهمی در این دستگاه است و به عنوان یک قطعه تعیین کننده می باشد؛ به عبارتی اگر تسمه ماشین لباسشویی خراب شده باشد به هیچ وجه نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید. با این وجود اگر با تسمه ماشین لباسشویی آشنا نیستید و مایل به آشنایی با این قطعه هستید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر لباسشویی تهران بصورت کامل توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

تسمه ماشین لباسشویی چیست؟

همانگونه که گفته شد تسمه ماشین لباسشویی یکی از قطعات کلیدی و تاثیر گذار در ماشین لباسشویی می باشد که همانند یک پل مستقیم میان موتور لباسشویی و دیگ لباسشویی شما می باشد. به عبارتی زمانی که موتور ماشین لباسشویی شما کار می کند، نیروی کافی برای چرخاندن دیگ تولید می کند که این انرژی باید به نحوی به دیگ منتقل شود که وظیفه انتقال نیرو بر عهده تسمه ماشین لباسشویی می باشد.

تسمه ماشین لباسشویی چیست

از این رو اگر تسمه ماشین لباسشویی به هر دلیلی خراب شود، عملا نیروی تولید شده از طریق موتور به دیگ منتقل نخواهد شد و می تواند منجر به خرابی گسترده دستگاه گران‌قیمت شما عزیزان شود. با این وجود تسمه ماشین لباسشویی بر خلاف طراحی ساده و یکپارچه ای که داراست، بسیار حساس است و دارای نقش تعیین کننده در ماشین لباسشویی می باشد.

علائم خرابی تسمه ماشین لباسشویی کدام است؟

از کجا بفهمیم تسمه ماشین لباسشویی خراب شده است؟ این یکی از سوالات مهمی می باشد که شما پیش از عیب یابی تسمه ماشین لباسشویی توسط تکنسین تعمیرکار تمایل دارید تا خودتان به آن برسید. بنابراین چگونه می توانیم بفهمیم که تسمه ماشین لباسشویی خراب شده است؟ آیا نیاز به ابزارهای تعمیراتی بخصوصی در این زمینه است؟ آیا باید بدنه ماشین لباسشویی باز شود؟

علائم خرابی تسمه ماشین لباسشویی کدام است

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که علائم و دلایل مختلفی مبنی بر خرابی تسمه ماشین لباسشویی وجود دارند که شما حتی بدون نیاز به تکنسین تعمیرکار می توانید متوجه این شوید که آیا تسمه ماشین لباسشویی شما خراب شده است یا خیر؟! این عوامل عبارتند از:

1. دیگ ماشین لباسشویی نخواهد چرخید

همانگونه که توضیح داده شد، تسمه ماشین لباسشویی دارای وظیفه انتقال نیروی تولید شده در موتور به دیگ ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. بنابراین اگر تسمه ماشین لباسشویی شما خراب و یا پاره شده باشد، مطمئن باشید که دیگ ماشین لباسشویی شما به هیچ وجه نخواهد چرخید و می تواند برای شما عزیزان دردسر ساز گردد. با این وجود توصیه می شود در صورت بروز چنین خرابی، به هیچ وجه ماشین لباسشویی را روشن نکنید؛ چرا که صرفا خرابی دستگاه بیشتر خواهد شد.

توجه: در این مواقع تسمه بدون شک باید توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد تعویض قرار گیرد.

2. قدیمی بودن ماشین لباسشویی

اگر مدل ماشین لباسشویی شما عزیزان قدیمی می باشد و با این خرابی در ماشین لباسشویی روبرو شده اید، جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که این یک خرابی عادی پس از گذشت چندین سال از عمر مفید ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین در این مواقع شما می توانید توسط تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص اقدام به تعویض تسمه ماشین لباسشویی نمایید تا مشکل بر طرف شود و مجددا از ماشین لباسشویی قدیمی خود استفاده کنید.

3. صدای عجیب و غریب از پشت و لرزش بدنه ماشین لباسشویی

اگر تسمه ماشین لباسشویی شما عزیزان در شرف خرابی می باشد، می تواند با صدای عجیب و غریبی روبرو شود و باعث لرزش بدنه ماشین لباسشویی شما عزیزان گردد. با این وجود توصیه ای که ما برای شما داریم این است که در صورت بروز چنین خرابی، فورا ماشین لباسشویی را متوقف نمایید و از طریق شماره مرکزی 02145437 با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران تماس بگیرید تا از این طریق هماهنگی های لازم برای عیب یابی و تعمیر این خرابی انجام شود.

علت خرابی تسمه ماشین لباسشویی چیست؟

تسمه ماشین لباسشویی ممکن است بنابر دلایل مختلف و متعددی دچار خرابی شود که هر یک از این دلایل می توانند نقش تعیین کننده ای داشته باشند. با این وجود در ادامه رایج ترین دلایل خرابی تسمه ماشین لباسشویی را برای شما نام برده ایم که عبارتند:

  1. اتمام طول عمر مفید تسمه ماشین لباسشویی.
  2. وارد کردن فشار بیش از حدی.
  3. عدم سرویس دوره ای تسمه ماشین لباسشویی.

علت خرابی تسمه ماشین لباسشویی چیست

این 3 عامل به عنوان مهم ترین دلایل خرابی تسمه ماشین لباسشویی هستند که باید بصورت کاملا تخصصی توسط تکنسین تعمیرکار ماشین لباسشویی مورد عیب یابی قرار گیرند. همچنین در خصوص مورد سوم باید به اطلاع شما برسانیم که بهتر است هر 6 ماه یکبار اقدام به سرویس دوره ای ماشین لباسشویی خود نمایید تا از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی دراین دستگاه شوید. از این رو، برای سرویس دوره ای ماشین لباسشویی می توانید از خدمات تخصصی آریابهکار استفاده کنید.

مقالات مرتبط: نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

جلوگیری از خرابی تسمه ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از خرابی تسمه ماشین لباسشویی شما فقط و فقط باید یک مورد را رعایت کنید و آن هم سرویس دوره ای ماشین لباسشویی توسط تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا می باشد تا از این طریق مشکل دستگاه شما مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد و نیازی به تعمیر و تعویض قطعاتی اعم از تسمه ماشین لباسشویی نداشته باشید.

جلوگیری از خرابی تسمه ماشین لباسشویی

برای سرویس دوره ای ماشین لباسشویی توصیه می کنیم حداقل هر 6 ماه یکبار اقدام نمائید.

قیمت حدودی تسمه ماشین لباسشویی

اگر برای شما سوال شده است که قیمت تسمه ماشین لباسشویی چقدر می باشد، در ابتدا باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت تسمه ماشین لباسشویی در برندها و مدل های متنوع فرق دارد و این گونه نیست که شما بتوانید با یک هزینه برابر و مساوی اقدام به خرید تسمه ماشین لباسشویی نمایید. با این وجود قیمت حدودی تسمه ماشین لباسشویی در برندهای مختلف حداقل 250.000 تومان و حداکثر 700.000 تومان است و بستگی به مدل و برند دستگاه شما عزیزان دارد.

تعمیر یا تعویض تسمه ماشین لباسشویی

هشدار بسیار مهمی که می توانیم در خصوص تسمه ماشین لباسشویی دهیم این است که تعمیر تسمه به عنوان یک روش نامتعارف در خصوص این مشکل می باشد و نباید به هیچ وجه اقدام به تعمیر تسمه ماشین لباسشویی نمایید و صرفا این قطعه باید با قطعه جایگزین تعویض گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214