skip to Main Content

با مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر با ده ها نکته و ویژگی روبرو خواهید شد شاید تاکنون حتی یکبار هم از این قابلیت استفاده نکرده اید! به همین دلیل توصیه ابتدایی ما به شما عزیزان این است که پیش از استفاده از مایکروفرها، چند دقیقه ای وقت بگذارید و دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر را بصورت دقیق و کامل مطالعه نمایید تا بتوانید با این دستگاه و چارچوبی که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است، آشنا شوید. یکی از این نکات، ظروف قابل استفاده در مایکروفر می باشد که یک نکته بسیار مهم است.

اما کدام ظروف برای مایکروفرها مناسب هستند؟ و یا اینکه کدام ظروف را برای گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر انتخاب کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که تنها یکسری ظروف هستند که شما مجاز به استفاده از آنها در مایکروفر هستید. از این رو هر ظرفی با هر جنسی را نمی توانید درون مایکروفر قرار دهید. یکی از ظروفی که شما می توانید آنها را در مایکروفر استفاده کنید، ظروف پلاستیکی خاصی هستند که در پشت آنها علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر درج شده است.

با این وجود شما نمی توانید هر ظرفی که در نزدیکی شما می باشد را به عنوان ظرف مناسب برای مایکروفر انتخاب نمایید. اما چگونه می توانیم ظرف پلاستیکی مخصوص مایکروفر را انتخاب و خریداری کنیم؟ اصولا ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکروفر هستند، یکسری نماد بر روی آنها درج شده است که این نماد نشان دهنده این می باشد که ظرف خریداری شده مخصوص مایکروفر می باشد. به همین دلیل در این مقاله از نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران قصد داریم علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم.

علامت PETE یا PET

هشدار! اگر ظرفی که خریداری کرده اید در قسمت پشتی آن علامت PETE یا PET درج شده است به هیچ وجه مناسب مایکروفر نیستند!! از این رو اگر با مطالعه قسمت پشتی ظرف خریداری شده متوجه این نماد و علامت شدید، توصیه جدی ما این است که به هیچ وجه این ظرف را درون مایکروفر قرار ندهید.

علامت PETE یا PET

لازم به ذکر می باشد که این ظروف با توجه به ساختاری که دارند، می توانند به سرعت باکتری ها را به خود جذب کنند و اگر این ظروف داغ و یا گرم شوند، می توانند برای سلامتی شما کاملا مضر باشند.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما ظروف با این علامت را به قصد مصرف در مایکروفر خریداری نکنید.

علامت مایکروفر و اشعه روی ظرف

ساده ترین نمادی که معمولا کارخانه های سازنده ظروف قابل استفاده در مایکروفر از آنها استفاده می کنند این است که این کارخانه ها از چندین نماد مختلف که مختصری از یک مایکروفر و یا اشعه مایکروفر می باشد، استفاده می نمایند. از این رو اگر ظرف پلاستیکی مشاهده کردید که در قسمت پشتی آن علامت امواج و یا علامت مایکروفر می باشد، نشان دهنده این است که این ظرف مخصوص مایکروفر می باشد و می توانید با خیالی آسوده این ظرف را خریداری و استفاده کنید.

بنابراین این ظروف برای شما مضر نخواهند بود. اما یک سوال مهم؟! آیا از این ظروف برای چندین دفعه می توان در مایکروفر استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که منبع معتبری در این زمینه ما پیدا نکردیم. اما پاسخ ما خیر می باشد! از این رو توصیه می شود از این ظروف پلاستیکی حداکثر 2 دفعه در مایکروفر استفاده کنید تا آسیبی به سلامتی شما وارد نشود.

به همین دلیل اگر از آن دسته کاربران و مصرف کنندگانی هستید که به میزان زیادی از مایکروفر در طول روز استفاده می کنید، بهتر است چندین ظرف با این علامت را مناسب مصرف یک هفته خریداری کنید و پس از اتمام این ظروف، مجددا اقدام به خرید سری جدید نمایید. از این رو توصیه ما به شما این است که به هیچ وجه ظروف زیادی در این زمینه خریداری نکنید؛ چرا که شرایط نگهداری این ظروف خاص می باشد و اگر بصورت اصولی از آنها مراقبت نکنید، می توانند به سلامتی شما آسیب وارد کنند.

علامت BPA Free

یکی دیگر از علامت هایی که باید پیش از خرید ظروف قابل استفاده در مایکروفر باید به آن توجه کنید، علامت BPA Free یا همان عاری از بیسفنول آ می باشد. به عبارتی اگر یک ظرف در یک کارخانه با این نماد ساخته و تولید شود، به این معناست که این ظرف از جنس پلی کربنات می باشد و کاربرد این جنس از ظروف نیز بیشتر در زمینه نگهداری مواد غذایی است. اما اگر یک ظرف پلاستیکی حاوی این نماد و علامت نباشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

علامت BPA Free

در این خصوص باید به اطلاع شما برسانیم که اگر یک ظرف حاوی بیسفنول آ باشد، می تواند در حین گرم شدن مواد شیمیایی خطرناکی را به مواد غذایی موجود بر روی ظرف منتقل نماید که این مواد شیمیایی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بلا استثنا خطرناک می باشد. از این رو توصیه ما به شما این است که ظروف خریداری شده شما عزیزان حاوی این نماد باشد تا خیال شما در خصوص سلامت خود و اطرافیانتان راحت باشد.

مقالات مرتبط:مهمترین علت های خاموش شدن ماکروفر ناسیونال

علامت دما روی ظروف مایکروفر

اما یکی دیگر از علامت هایی که بصورت مستقیم و غیر مستقیم گویای علامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر می باشند، علامت دما روی ظروف مایکروفر است. برای مثال ممکن است +100 و -40 درجه سانتی گراد بر روی ظروف قابل استفاده در مایکروفر نوشته شوند که نشان دهنده حداکثر دمای قابل تحمل و حداقل دمای قابل تحمل در مایکروفر می باشد. از این رو توصیه مهمی که برای شما داریم این است که این نماد را نیز جدی بگیرید.

علامت دما روی ظروف مایکروفر

چرا که اگر این موضوع را اهمیت ندهید، مطمئن باشید که ظرف در مایکروفر شروع به ذوب شدن می کند و در نتیجه مواد شیمیایی متعددی از ظرف به مواد غذایی شما منتقل خواهد شد و در نتیجه نمی توانید مواد غذایی مدنظر را میل کنید. توجه داشته باشید که اگر مایکروفر از آن دسته مایکروفرها می باشد که دارای برنامه پخت خودکار است، دمای پخت را بر روی صفحه دستگاه درج خواهد کرد و براساس این دما می توانید ظرف مناسب را خریداری و استفاده کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214