skip to Main Content

برای آنکه بتوانید از ماشین ظرفشویی بوش استفاده مناسبی داشته باشید، باید از تمامی کلیدهای موجود در این دستگاه اطلاع داشته باشید تا از تمام قابلیت های این دستگاه استفاده کنید. با این وجود برای آنکه بتوانید با این کلیدها آشنا شوید، توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش خود مراجعه کنید تا بتوانید با تمام نکاتی که در این دفترچه وجود دارند آشنا شوید و بهترین استفاده ممکن را با استفاده از ماشین ظرفشویی بوش تجربه کنید.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما بدون داشتن دانش قبلی در این زمینه به هیچ وجه اقدام به استفاده از ماشین ظرفشویی بوش نکنید؛ چرا که هم از قابلیت های این دستگاه استفاده نخواهید کرد و هم اینکه دستگاه شما در کمترین بازه زمانی ممکن می تواند با ارور و خرابی هایی روبرو شود که برای شما شاید اتفاقی خوش آیند نباشد. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی بوش قصد داریم شما عزیزان را با علامت های روی ماشین ظرفشویی بوش آشنا سازیم تا بهترین استفاده ممکن را با این دستگاه تجربه کنید. همراه ما باشید.

On/Off

اولین دکمه ای که ممکن است با مشاهده ماشین ظرفشویی بوش با آن روبرو شوید، دکمه On/Off یا همان دکمه خاموش/روشن ماشین ظرفشویی بوش می باشد که با استفاده از این دستگاه می توانید اقدام به روشن کردن و خاموش کردن ماشین ظرفشویی بوش خود نمایید و اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شده باشد، بدون شک دستگاه شما کارایی خود را از دست خواهد داد و شما نمی توانید تحت هیچ شرایطی از این دستگاه استفاده کنید.

علامت On/Off بر روی ماشین ظرفشویی بوش به چه معناست؟

از این رو وظیفه اصلی دکمه On/Off ماشین ظرفشویی بوش این است که اقدام به خاموش و روشن کردن این دستگاه نمایید.

Display

با فشردن این دکمه، نمایشگر ماشین ظرفشویی بوش شما روشن خواهد شد و می توانید از اتفاقاتی که در ماشین ظرفشویی بوش در حال رخ دادن هستند مطلع شوید. بدون شک نمایشگر ماشین ظرفشویی بوش یکی از مهم ترین بخش هایی می باشد که در این دستگاه وجود دارد و باید حتما سالم باشد تا بتوانید استفاده صحیحی از این دستگاه تجربه کنید.

Pre-Wash

به منزله پیش شستشو در ماشین ظرفشویی بوش می باشد. به عبارتی این گزینه به مرحله قبل از آبکشی در ماشین ظرفشویی بوش مربوط است و اگر به هر دلیلی چراغ پیش شستشو در ماشین ظرفشویی بوش روشن شود، به معنای کوتاه بودن پروسه آبکشی در این دستگاه است. از این رو اگر ظروفی که در ماشین ظرفشویی بوش قرار داده اید بسیار چرب هستند، حتما این مورد را فعال کنید تا به بهترین شکل ممکن میزان چربی در ماشین ظرفشویی بوش شما از بین برود و ظروف تمیزی را تحویل بگیرید.

Express 60

اگر ظروفی که درون ماشین ظرفشویی بوش قرار داده اید به میزان زیادی کثیف هستند و نیاز به شستشوی لازم و کافی دارند، می توانید از این برنامه در ماشین ظرفشویی بوش استفاده کنید تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و ظروف شما با دمای بالای آب شسته شوند.

Express 45

در صورتی که تعداد زیادی لیوان را درون ماشین ظرفشویی بوش قرار داده اید و مایل به شستشوی آنها هستید، می توانید از این برنامه برای شستشوی این لیوان ها استفاده کنید تا هم تمیز شوند و هم خشک.

Child Lock

یکی دیگر از علامت های روی ماشین ظرفشویی بوش، چراغ قفل کودک یا همان Child Lock می باشد که با روشن شدن این چراغ باید مطلع باشید که سایر کلیدهای ماشین ظرفشویی بوش شما عزیزان به دلیل عدم ایجاد تغییرات توسط کودکتان غیر فعال خواهد شد. با این وجود اگر کودک بازیگوش دارید که به ماشین ظرفشویی بوش علاقه دارد و در حین کارکرد این دستگاه احساس می کنید که اقدام به لمس دکمه ها خواهد کرد، می توانید این گزینه را فعال کنید تا پس از شروع پروسه شستشو، تمام دکمه ها غیر فعال شوند.

چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

برای آنکه آب وارد شده به ماشین ظرفشویی بوش فیلتر شود و املاح آن کنترل شوند، نیاز به نمک مخصوص ماشین ظرفشویی بوش است که باید این نکم مخصوص را از فروشگاه ها مجاز و معتبر خریداری کنید. اما چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش روشن می شود؟ در صورتی که نمک موجود در ماشین ظرفشویی بوش به اتمام برسد، این چراغ بصورت خودکار روشن خواهد شد و تا زمانیکه شما اقدام به شارژ مجدد نمک ماشین ظرفشویی بوش نمایید، این چراغ همچنان روشن باقی خواهد ماند.

Rinse

این کلید مخصوص پیش شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بوش می باشد که برای آبکشی ظروف مختلف کاربرد دارد. بنابراین اگر ظروف شما کثیف شده اند و مایل هستید این ظروف به بهترین شکل ممکن شسته شوند، این گزینه می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

Eco

در صورتی که به میزان مصرف انرژی اهمیت می دهید و مایل هستید تا ظروف شما به بهترین شکل ممکن شسته شوند و از طرفی مصرف انرژی کنترل گردد، بدون شک این گزینه که به معنای اقتصادی است، بهترین گزینه ای است که می توانید آنرا انتخاب نمایید. از این رو این گزینه را به خاطر داشته باشید که بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

Auto

اگر در انتخاب برنامه مناسب برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بوش سردرگم شده اید و نمی دانید که بهترین برنامه برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بوش کدام است، می توانید با انتخاب برنامه Auto در ماشین ظرفشویی بوش اقدام به شستشوی ظروف با تنظیمات خودکار دستگاه کنید. از این رو این برنامه یک برنامه کمکی برای شما است و می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

مقالات مرتبط: تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

Intensive/Heavy

به معنای شستشوی متمرکز و سنگین در ماشین ظرفشویی بوش می باشد که اگر به چنین قابلیتی نیاز داشتید، این گزینه می تواند بهترین انتخاب برای شما عزیزان باشد.

Quick Wash

در صورتی که عجله دارید و مایل هستید تا پروسه شستشوی ظروف شما در ماشین ظرفشویی بوش در سریع ترین حالت ممکن صورت گیرد، این برنامه بهترین برنامه ای است که می توانید به آن اکتفا کنید و پروسه شستشو را از طریق این برنامه سپری کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214