skip to Main Content

بخور سرد یکی از دستگاه های کاربردی و بسیار مهم در فصول سرد سال است که اگر از این دستگاه در فصول سرد سال استفاده کنید، فواید زیادی برای شما خواهد داشت. یکی از کاربردهای مفید بخور سرد در فصول سرد سال این است که مانع خشک شدن پوست شما در این فصل خواهد شد. با این وجود اگر با روشن کردن بخور سرد متوجه آب دادن دستگاه بخور سرد شدید، باید چه کرد؟ اصلا علت آب دادن دستگاه بخور سرد چیست؟ این سوال یکی از سوالات مهمی می باشد که در این مقاله از آریابهکار به آن پرداخته ایم.

با این وجود در ابتدا باید بگوییم که آب دادن بخور سرد یک مشکل عادی نیست و باید در صورت بروز این خرابی، فورا از طریق شماره 02145437 با نمایندگی تعمیر بخور سرد در تهران تماس بگیرید و از این طریق درخواست خود را ثبت کنید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و بتوانید این دستگاه را به تکنسین های تعمیرکار مجرب و متخصص بسپارید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود. از این رو توصیه می کنیم این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر بخور سرد آریابهکار را بخوانید تا با علت اصلی آب دادن دستگاه بخور سرد خود آشنا شوید. همراه ما باشید.

علت های آب دادن دستگاه بخور سرد

علت آب دادن دستگاه بخور سرد ناشی از موارد و علت های مختلفی می باشد که هریک از آنها موجب بروز آسیب در دستگاه شما می شود.

علت های آب دادن دستگاه بخور سرد

سوراخ بودن دستگاه بخور، وارد شدن ضربه های سنگین به دستگاه، استفاده از اسانس، استفاده های نامناسب و دیگر موارد، هر یک موجب آب دادن بخور سرد می شوند که در این بخش به صورت اختصاصی به بررسی هریک از دلایل آب دادن دستگاه بخور سرد خواهیم پرداخت.

1. سوراخ شدن مخزن آب بخور سرد

اولین عاملی که طبیعتا می تواند منجر به آب دادن دستگاه بخور سرد شود این است که مخزن آب بخور سرد شما به هر دلیلی سوراخ شده است. به عبارتی اگر با مشکل سوراخی مخزن آب بخور سرد روبرو شده اید، عملا نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید؛ چرا که هم خودتان متوجه این موضوع خواهید شد و هم اینکه آب از مخزن به درون قطعات داخلی بخور سرد نفوذ خواهد کرد. با این وجود راهکار چیست؟ راهکاری که ما برای شما در نظر داریم این است که فورا اقدام به خاموش کردن و جدا کردن مخزن بخور سرد نمایید تا مانع ورود آب به بخش برد شوید.

لازم به ذکر است که سوراخ شدن مخزن آب بخور سرد به دلیل برخورد با اشیای تیز و… رخ می دهد که در این مواقع باید مشکل از طریق تعویض مخزن بخور سرد رفع شود. اما اگر بخواهید از طریق روش های نامتعارف اقدام به تعمیر مخزن آب بخور سرد نمایید باید به اطلاع شما برسانیم که این تصمیم می تواند صرفا چند روز پاسخگوی شما باشد و پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه باز هم با این خرابی روبرو خواهید شد و باید اقدام به خرید مخزن آب بخور سرد کنید.

به همین ترتیب بهترین راهکار چیست؟ بهترین راهکار این است که در اسرع زمان اقدام به تعویض مخزن بخور سرد کنید.

2. وارد شدن ضربه سنگین به بخور سرد

اگر ضربه سنگین به مخزن اب بخور سرد و یا خود بخور سرد وارد شود، احتمال 99% وجود دارد که با مشکل آب دادن دستگاه بخور سرد روبرو شوید. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما بخور سرد را در یک موقعیت مناسب در خانه قرار دهید تا با آن برخورد نداشته باشید و کودکان هم به آن دسترسی نداشته باشند. در غیر اینصورت با وارد شدن هر گونه ضربه به این دستگاه، مطمئن باشید که یک یا چند خرابی در آن رخ خواهد داد.

3. ریختن اسانس در بخور سرد

اگر برای چند دقیقه وقت بگذارید و دفترچه راهنمای استفاده از بخور سرد خود را در هر مدل و برند مطالعه کنید متوجه این خواهید شد که نباید در این دستگاه از اسانس استفاده کنید! ریختن هر گونه اسانس در این دستگاه می تواند منجر به خرابی گسترده بخور سرد شود. اما آیا فرقی بین اسانس ها وجود دارد؟ آیا ریختن اسانس اکالیپتوس در مخزن بخور سرد مشکلی ندارد؟ تحت هیچ شرایطی نباید اقدام به ریختن اسانس در مخزن بخور سرد نمایید؛ چرا که این تصمیم می تواند عملا منجر به خرابی گسترده در بخور سرد شما عزیزان شود.

4. استفاده نادرست از بخور سرد

در صورتی که بصورت نادرست و اشتباه از بخور سرد استفاده کنید، به تمام قطعات این دستگاه فشار قابل توجهی وارد خواهد شد و به همین دلیل طولی نخواهد کشید که این دستگاه بصورت کامل از کار بیافتد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما از بخور سرد بصورت اصولی استفاده کنید. برای استفاده اصولی از بخور سرد نیز باید دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه را مطالعه کنید تا با نحوه استفاده صحیح آن آشنا شوید.

جلوگیری از آب دادن بخور سرد

اما چگونه می توان مانع آب دادن دستگاه بخور سرد شد؟ برای جلوگیری از آب دادن بخور سرد باید چه کرد؟ برای آنکه بتوانید مانع چنین خرابی در بخور سرد شوید باید یکسری نکته مهم را رعایت کنید که در ادامه آنها را برای شما نام برده ایم و می توانید براساس این نکات اقدام به جلوگیری از این مشکل کنید.

  1. شستشوی دقیق بخور سرد با استفاده از آب و صابون.
  2. واشرهای متصل کننده مخزن و دستگاه را بررسی کنید.
  3. در صورت سوراخ شدن مخزن، اقدام به تعویض آن کنید.
  4. مخزن را بصورت کاملا دقیق بررسی کنید.

مقالات مرتبط: برای صورت بخور سرد خوبه یا گرم؟

در صورت آب دادن بخور سرد چیکار کنیم؟

همانگونه که توضیح داده شد، مشکل آب دادن بخور سرد یک مشکل عادی نیست و به همین دلیل چنین مشکلی برای بخور سرد شما رخ داد و باز هم اقدام به استفاده از آن کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که اگر به این دستگاه در این مواقع دست بزنید، احتمالا با مشکل برق گرفتگی روبرو خواهید شد! به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این مشکل را در اسرع زمان پیگیری کنید. اما اولین واکنش شما باید چه باشد؟ اولین واکنش شما در این زمینه باید از برق کشیدن بخور سرد باشد!

در صورت آب دادن بخور سرد چیکار کنیم

با این وجود اگر چنین خرابی در بخور سرد مشاهده کردید، باید در اسرع زمان اقدام به از برق کشیدن بخور سرد نمایید تا مانع خرابی بیشتر شود و تا 2 ساعت اول توصیه می کنیم به بدنه بخور سرد دست نزنید تا مشکلی برای شما رخ ندهد. پس از گذشت این بازه زمانی، باید دستگاه را به تعمیرکار بخور سرد بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214