skip to Main Content

بخور سرد یکی از دستگاه های بسیار مهم در فصول سرد سال است که دارای کاربرد و میزایای مختلفی می باشد. برای مثال یکی از مشکلات رایجی که ممکن است در فصول سرد سال آنرا تجربه کنید این است که پوست دستان، پوست لب و پوست صورت شما به میزان قابل توجهی خشک خواهد شد و به همین ترتیب با استفاده از بخور سرد می توانید مانع بروز این خشکی در فصول سرد سال شوید. از این رو ممکن است پس از گذشت چند سال استفاده از بخور سرد متوجه بخار ندادن بخور سرد شوید. اما علت بخار ندادن بخور سرد چیست؟

بدون شک زمانیکه با بخار ندادن دستگاه بخور سرد روبرو می شوید، باید مطلع باشید که این دستگاه خراب شده است و رایج ترین عامل در خرابی بخور سرد، استفاده نادرست و اشتباه از این دستگاه می باشد که در طول زمان می تواند منجر به خرابی گسترده در این دستگاه شود. با این وجود اگر برای شما سوال شده است که عامل اصلی در خرابی بخور سرد چیست، باید به اطلاع شما برسانیم که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات مرکز تعمیر دستگاه بخور سرد آریابهکار با دلایل و علت بخار ندادن بخور سرد آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1. بخار ندادن دستگاه بخور سرد به علت تجمع رسوب

اولین و مهم ترین علت در بخار ندادن بخور سرد، رسوب گرفتن گسترده در این دستگاه است که عامل اصلی رسوب گرفتن بخور سرد استفاده از آب سخت به همراه املاح زیادی می باشد. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه از آب شهری برای پر کردن مخزن بخور سرد استفاده نکنید.

بخار ندادن دستگاه بخور سرد به علت تجمع رسوب

اما اگر با استفاده از آب شهری به املاح بالا اقدام به استفاده از بخور سرد کنید، مطمئن باشید که میزان رسوب قابل توجهی در بخور سرد ایجاد خواهد شد و می تواند منجر به مسدودی و بخار ندادن بخور سرد شما عزیزان شود.

2. بخار ندادن بخور سرد به دلیل استفاده از اسانس

متأسفانه در فصول سرد سال که از بخور سرد استفاده می کنید، در صورت بروز مریضی ممکن است هر فردی یک ایده از خود به شما ارائه دهد. برای مثال اگر با عطار صحبت کنید، به شما پیشنهاد استفاده از اسانس اکالیپتوس در بخور سرد را خواهد داد تا از این طریق مریضی شما سریع تر بهبود پیدا کند. اما آیا می توانیم اسانس را درون بخور سرد بریزیم؟ بدون شک چنین چیزی ممکن نیست و نباید اقدام به انجام چنین کاری کنید!

این در حالی است که شاید در روزها و هفته های اول متوجه مشکل خاصی در این دستگاه نشوید، اما باید به اطلاع شما برسانیم که ممکن است پس از گذشت یک بازه زمانی نسبتا کوتاهی متوجه از کار افتادن بخور سرد شوید. با این وجود آیا چنین چیزی ممکن است؟ بله. به همین دلیل توصیه می کنیم به هیچ وجه از اسانس در بخور سرد استفاده نکنید.

3. بخار ندادن دستگاه بخور سرد به خاطر عدم سرویس سالانه

اگر مایل هستید تا از بخور سرد خود برای چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که این دستگاه همانند ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی و… نیاز به نگهداری اصولی دارد. اما چگونه بخور سرد را نگهداری اصولی کنیم؟ برای آنکه بتوانید این دستگاه را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که بهترین و منطقی ترین تصمیمی که می توان در این زمینه گرفت این است که بصورت سالانه اقدام به سرویس بخور سرد در نمایندگی تعمیر بخور سرد در تهران و یا شهر خود کنید.

اما در چه زمان بهتر است اقدام به سرویس بخور سرد کنیم؟ بهترین زمان برای سرویس بخور سرد ابتدا فصلی است که می خواهید از این دستگاه استفاده کنید. در پروسه سرویس دوره ای بخور سرد توسط تکنسین تعمیرکار، در ابتدا دستگاه شما بصورت تخصصی بررسی خواهد شد و اگر قطعه ای در حالی خرابی باشد و یا اگر فیلتر بخور سرد آسیب دیده باشد، توسط تکنسین رفع خواهد شد. به همین دلیل بهتر است این خرابی را توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام دهید.

مقالات مرتبط: علت کم شدن بخار دستگاه بخور سرد

4. بخار ندادن دستگاه بخور سرد به علت خرابی برد

اگر برد بخور سرد به هر دلیلی خراب شود و کارایی خود را از دست دهد، عملا کارایی کلی بخور سرد از کار خواهد افتاد و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز خرابی در بخور سرد، اقدام به عیب یابی و تعمیر تخصصی این قطعه توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

بخار ندادن دستگاه بخور سرد به علت خرابی برد

بنابراین برای دریافت نتایج بهتر و عدم نیاز به تعویض برد، باید در نمایندگی تعمیرات بخور سرد این قطعه مورد تعمیرات تخصصی قرار گیرد. برای تعمیر تخصصی برد بخور سرد می توانید از خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار استفاده کنید تا مشکل دستگاه شما بدون هر گونه تعویض قطعات و صرفا از طریق تعمیرات تخصصی برد بخور سرد رفع شود.

5. بخار ندادن دستگاه بخور سرد به دلیل اتصالی قطعات داخلی

بخور سرد از قطعات متعددی ایجاد شده است که اگر فشار قابل توجهی به این دستگاه وارد شود، منجر به اتصالی قطعات در بخور سرد خواهد شد. با این وجود چگونه می توان مانع اتصالی قطعات بخور سرد شد؟ برای آنکه مانع اتصالی قطعات بخور سرد شوید باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا توسط تکنسین مجرب و متخصص دستگاه شما حداقل هر سال یکبار سرویس شود تا اگر مشکلی در این دستگاه در حال رخ دادن می باشد، بر طرف شود و منجر به از کار افتادن بخور سرد شما عزیزان نشود.

6. بخار ندادن بخور سرد به دلیل کثیفی فیلتر دستگاه

بخور سرد دارای فیلتر می باشد و این فیلتر می تواند در طول زمان کثیف شود و کارایی خود را از دست دهد. با این وجود اگر با خرابی و بخار ندادن بخور سرد روبرو شدید، توصیه می شود فیلتر بخور سرد را مورد بررسی قرار دهید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

مقالات مرتبط: برای صورت بخور سرد خوبه یا گرم؟

آیا بخار ندادن بخور سرد یک مشکل عادی است؟

خیر بخار ندادن بخور سرد یک مشکل عادی نیست و نمی توانید این مشکل را به عنوان یک مشکل عادی تلقی کنید. با این وجود این مشکل یکی از اساسی ترین مشکلات بخور سرد است.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214