skip to Main Content

برق داشتن بدنه اتو پرس، یکی از مشکلات عادی و متداول اتو پرس نیست و اگر در حال مطالعه این گزارش از آریابهکار هستید توصیه ابتدایی که می‌توانیم به شما داشته باشیم این است که حتما همین الان اتو پرس را از برق بکشید و دیگر از آن استفاده نکنید؛ چرا که هم احتمال خرابی بیشتر و هم احتمال برق گرفتگی شما عزیزان وجود دارد. در ادامه این گزارش از آریابهکار شما را با دلایل برق داشتن بدنه اتو پرس آشنا ساخته ایم تا بتوانید به‌صورت سطحی این مشکل را ریشه یابی نمایید. همراه ما باشید.

هشدار: در اکثر مواقع مشکل برق داشتن بدنه اتو پرس ناشی از مشکلات کاملا فنی است و توصیه می‌کنیم در صورت نداشتن دانش فنی، به هیچ وجه این دستگاه را باز و تعمیر نکنید.

1. اتصالی قطعات داخلی

اولین و اصلی ترین عاملی که می‌تواند به‌صورت مستقیم منجر به برق داشتن بدنه اتو پرس شود، اتصالی قطعات داخلی اتو پرس می‌باشد که این مشکل معمولا در طول زمان و در اثر وارد کردن فشار قابل توجه به دستگاه قابل ملاحظه می‌باشد! اما چگونه این مشکل را متوجه شویم؟ برای بررسی قطعات داخلی علیرغم اینکه باید دانش تعمیرات داشته باشید، باید مجهز به ابزارهای تعمیراتی روز دنیا نیز باشید تا بتوانید مشکل را خیلی دقیق و جزئی تشخیص دهید.

برای ریشه یابی اتصالی قطعات داخلی، تکنسین‌های باتجربه و کارآزموده آریابهکار همواره همراه شما عزیزان هستند تا با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما، دستگاه را به‌صورت کاملا رایگان عیب یابی نمایند. لازم به ذکر است که آریابهکار با بیش از 30 سال تجربه در تعمیرات لوازم برقی خانگی به عنوان یکی از منصف‌ترین مجموعه‌ها در شرایط اقتصادی فعلی است چرا که تکنسین‌های ما با دانش و تخصصی که دارند، سعی می‌کنند تا با تعمیرات تخصص قطعات آسیب دیده مشکل را رفع کنند.

اتصال قطعات داخلی اتو پرس

از این رو دیگر نیازی به تعویض قطعات نخواهید داشت و صرفا با تعمیرات تخصصی و کمترین هزینه ممکن می‌توانید با خیالی آسوده همانند روز اول از دستگاه خود استفاده کنید.

بخوانید: نمایندگی تهران تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

2. خراب شدن برد اتو پرس

برد اتو پرس یک قطعه کاملا حساس و منحصر بفرد می‌باشد و این بدین معنا نیست که صرفا با چند بار استفاده از اتو پرس با خرابی این قطعه روبرو شوید! اصولا زمانی می‌توانید چندین سال از برد به بهترین شیوه و بدون هر گونه خرابی استفاده کنید که دفترچه راهنمای استفاده از اتو پرس که در جعبه دستگاه می‌باشد را مطالعه کرده باشید؛ در غیر اینصورت خرابی‌های متعددی اعم از برق داشتن بدنه اتو پرس پیش خواهد آمد که راهکار بخصوصی جز تعویض برد اتو پرس نخواهند داشت.

با این وجود اگر فشار قابل توجهی به اتو پرس آورده اید و احساس می‌کنید برد آسیب دیده است، باید بدست تکنسین‌های خبره و کارشناس تعمیر شود! برد همانند سایر قطعات دستگاه یک قطعه با ساختار ساده نیست و اگر تعمیرات نادرستی صورت گیرد، باید منتظر خرابی‌های بیشتری شوید. ما در آریابهکار برد اتو پرس را با بهترین ابزارهای تعمیراتی روز دنیا با گارانتی 90 روزه و یک هفته مهلت تست رایگان به‌صورت کاملا تخصصی تعمیر می‌کنیم و نیازی به تعویض برد نخواهید داشت!

3. نفوذ آب به قطعات

هر چند اتو پرس‌ها یکی از دستگاه‌های خانگی می‌باشد که در دل خود مخزن دارد، اما این بدین معنا نیست که قطعات داخلی آن در برابر قطرات مستقیم آب بتوانند مقاومت کنند! عملا بخار تولید شده درون اتو پرس، به هیچ وجه به قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد نمی‌کنند و اما اگر به هر دلیلی پارچ آب و هر وسیله دیگری که حاوی آب و مایعات می‌باشد بر روی اتو پرس تخلیه شود، ممکن است به داخل اتو پرس نفوذ کنند.

در نتیجه وقتی آب به داخل اتو پرس نفوذ کند، در ابتدا منجر به اتصالی قطعات داخلی خواهد شد و سپس مشکل برق داشتن بدنه اتو پرس پیش خواهد آمد. بنابراین توصیه می‌کنیم ظرف و هر چیز دیگری که حاوی آب و سایر مایعات می‌باشد را به هیچ وجه بر روی اتو پرس قرار ندهید تا مشکلی برای دستگاه پیش نیاید.

هشدار: در صورت متصل بودن اتو پرس به برق و ریختن آب بر روی آن، در صورت لمس بدنه اتو پرس ممکن است دچار برق گرفتگی شوید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماکروفر دلونگی

4. عدم استفاده از محافظ برق

اگر ساکن کلانشهرها هستید، باید مطلع شوید که روزانه بدون آنکه متوجه شوید چندین بار نوسان برق رخ می‌دهد که این نوسان برق مستقیما می‌تواند باعث بروز خرابی‌های متعددی در لوازم الکتریکی متصل به برق شما شود. با این وجود ساده‌ترین و بهترین راهکاری که می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم، استفاده از محافظ برق استاندارد می‌باشد تا نوسان برق تحت هیچ شرایطی به سلامت دستگاه شما آسیب نرساند.

با این وجود اگر اتو پرس شما به‌صورت دائم به پریز برق متصل است، قطعا نوسان برق به دستگاه منتقل خواهد شد که این نوسان برق در اکثر مواقع می‌تواند منجر به اختلال و حتی اتصالی برخی از قطعات و برق داشتن بدنه اتو پرس شود. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.

محافظ برق غیراستاندارد اتو پرس

توجه: حتما محافظ برق استندارد را از فروشنده‌های مجاز و معتبر محل سکونت خود خریداری کنید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات زودپز وی ام اف

5. استفاده نادرست و طولانی مدت

اصولا باید یکبار در هفته از اتو پرس استفاده کرد تا هم نیاز خود را برطرف کنید و هم اینکه خرابی بخصوصی در دستگاه شما ایجاد نگردد. اما معمولا ما از اتو پرس ممکن است حتی 3 بار در هفته هم استفاده کنیم که این شیوه استفاده می‌تواند برای سلامت دستگاه شما یک عامل اصلی جهت خرابی باشد! بنابراین توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما حداکثر یکبار در هفته از اتو پرس استفاده کنید.

نکته دیگری که باید به ان اشاره کنیم، مدت زمان استفاده از اتو پرس می‌باشد که این بازه زمانی نهایتا 15 دقیقه است و اگر بیشتر از این بازه زمانی از اتو پرس استفاده کنید، قطعا فشار زیادی به قطعات اتو پرس وارد خواهد شد که می‌تواند مستقیما دستگاه را از کار بیندازد.

6. اتمام طول عمر مفید

اتو پرس همانند سایر لوازم برقی موجود در خانه هر یک از ما دارای طول عمر مفید می‌باشد که با استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه، طبیعتا طول عمر مفید آن افزایش خواهد یافت و مشکلی هم برای آن ایجاد نخواهد شد. اما از طرفی دیگر اگر استفاده نادرست داشته باشید، قطعا با خرابی و اتمام طول عمر مفید روبرو خواهید شد. برای مثال اگر قرار است به مدت 10 سال از دستگاه استفاده کنید، به 4 سال نهایتا تغییر خواهد کرد!

یکی از نشانه‌های اتمام طول عمر مفید، برق داشتن بدنه اتو پرس می‌باشد و توصیه می‌کنیم به هیچ وجه تحت چنین شرایطی از دستگاه استفاده نکنید؛ چرا که احتمال برق گرفتگی بالا می‌باشد. همچنین در این مواقع اگر اتو پرس را به شعب آریابهکار منتقل کنید، ارزش تعمیرات دستگاه بررسی و به شما اعلام خواهد شد که آیا تعمیرات برای شما به صرفه است یا خیر دستگاه جدید!

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی فیلیپس

7. رسوب گرفتن اتو پرس

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به‌صورت غیر مستقیم منجر به برق داشتن بدنه اتو پرس شود، رسوب گرفتن اتو پرس می‌باشد چرا که در صورت رسوب گرفتن اتو پرس، قطعات دستگاه مختل خواهند شد و به مرور می‌توانند عملکرد یکدیگر را مختل سازند. در نتیجه چنین مشکلی به مرور زمان و عدم اهمیت به میزان رسوب ایجاد شده در اتو پرس، با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد که حتی شاید تعمیرات پاسخگوی شما نباشد و نیاز به خرید دستگاه جدید پیدا کنید.

با این وجود 2 توصیه و راهکار در این بخش داریم:

  1. فقط و فقط از آب مقطر استفاده کنید.
  2. پیش از هر تصمیمی در این خصوص اجازه دهید تا مشکل اتو پرس شما از نزدیک توسط تکنسین‌های آریابهکار بازبینی و عیب یابی شوند.

مشکل رسوب گرفتن اتو پرس

8. وارد شدن ضربه شدید

معمولا اتو پرس بر روی یک پایه فلزی که توسط کمپانی سازنده طراحی شده است، قرار دارد تا هم در دسترس باشد و هم اینکه کودکان به آن دسترسی نداشته باشند. اما گاهی اوقات ممکن است اتو پرس را در جایی از خانه قرار دهید که احتمال وارد شدن آسیب به آن بسیار زیادی می‌باشد و کودکان شما نیز به آن دسترسی ساده تری دارند! در این مواقع احتمال وارد شدن ضربه سنگین به اتو پرس وجود دارد که یکی از نتایج این ضربه سنگین و جدی، برق داشتن بدنه اتو پرس خواهد بود.

بنابراین سعی کنید موقعیت مناسبی در خانه برای اتو پرس در نظر بگیرید تا دستگاه شما از هر ضربه‌ای حفظ شود و نیازی به تعمیرات اتو پرس نداشته باشید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروویو سامسونگ

سوالات متداول

علت برق داشتن بدنه اتو پرس چیست؟

معمولا مشکل برق داشتن بدنه اتو پرس، یک مشکل جدی و کاملا فنی می باشد که می تواند به دلیل خرابی برد، اتصالی قطعات داخلی، نفوذ آب، رسوب گرفتن و... رخ دهد.

چگونه مشکل برق داشتن بدنه اتو پرس را تعمیر کنیم؟

اگر دانش فنی تعمیرات اتو پرس را ندارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه اقدام به تعمیر اتو پرس نکنید و دستگاه خود را به تکنسین های ما بسپارید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214