skip to Main Content

از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است در طول زمان در ماشین لباسشویی ال جی شما عزیزان رخ دهد، می توان به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی اشاره کرد که یک مشکل اساسی در این دستگاه می باشد و اگر به آن توجه نکنید می تواند منجر به خرابی گسترده در دستگاه شما عزیزان شود. اما علت تخلیه نشدن آب لباسشویی ال جی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که دلایل بروز این خرابی می تواند ناشی از عوامل متعدد باشد که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی قصد داریم برخی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم. همراه ما باشید.

1. مسدودی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

در صورتی که آب درون ماشین لباسشویی ال جی شما جمع می شود و تخلیه نمی گردد، ممکن است یک انسداد در مسیر شیلنگ تخلیه رخ داده باشد. از این رو توصیه می شود ابتدا بررسی کنید که آیا شیلنگ ماشین لباسشویی ال جی شما عزیزان تا شده است یا خیر؟! در مواردی خاص ممکن است تنها با رفع تا خوردگی شیلنگ، مشکل ماشین لباسشویی ال جی حل شود. با این وجود اگر شیلنگ بدون تا خوردگی است، باید آن را دقیقا مورد ارزیابی قرار دهید تا از عدم وجود انسداد در آن مطمئن شوید!

مسدودی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

لازم به ذکر می باشد که اشیای کوچکی می توانند در داخل ماشین لباسشویی ال جی گیر کنند و به سمت پمپ تخلیه حرکت کنند که این امر می تواند به پمپ آسیب برساند و موجب اختلال در فرآیند تخلیه آب شود و با مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی روبرو شوید. از این رو برای رفع این مشکل، پمپ را خارج کرده و به دنبال اجسام ریز باشید و همچنین بررسی کنید که فیلتر پمپ مسدود نشده باشد که این اقدامات می توانند به رفع مشکل کمک کنند و دوباره پروسه تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی بدون هر گونه خرابی در جریان بیافتد.

2. عدم توازن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

یکی از عواملی که ممکن است منجر به جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی شود، توزیع نامتوازن لباس ها در دیگ است. از این رو وقتی در هر مرحله ای از شستشو، تعادل لباس ها در دیگ ماشین لباسشویی ال جی به هم می خورد، این امر می تواند به شکل خاصی منجر به خرابی های گسترده در ماشین لباسشویی ال جی شما عزیزان شود که یکی از این مشکلات، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

با این وجود در مواقعی که لباس ها را در یک سمت دیگ ریخته اید و سمت دیگر دیگ خالی می باشد مطمئن باشید که هم ممکن است دیگ، هم بلبرینگ، هم موتور، هم پروسه تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی و… به‌صورت یکجا در طول زمان آسیب ببیند و دستگاه شما عملا کارایی خود را از دست بدهد. همچنین مرتب کردن مجدد البسه و توزیع صحیح آن ها در دیگ می تواند به کاهش صدای ماشین لباسشویی ال جی و افزایش کارایی چرخه شستشو کمک کند. از این رو توصیه می کنیم این مورد را رعایت کنید.

3. خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ال جی نقش حیاتی در هماهنگی عملکرد قطعات داخلی ماشین لباسشویی ال جی و اجرای صحیح برنامه های تعیین شده دارد. بنابراین اگر بخشی از برد مرتبط با فرآیند تخلیه آب دچار سوختگی یا خرابی شود، پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی دستور لازم برای عملکرد را دریافت نخواهد کرد و این امر می تواند به مشکلاتی در تخلیه آب منجر شود.

با این وجود این مسئله می تواند باعث شود که ماشین لباسشویی ال جی در تکمیل چرخه های شستشو ناکام بماند و در نتیجه لباس ها در آب کثیف باقی بمانند. برای رفع این مشکل می توان با استفاده از دستورالعمل های تعمیراتی مناسب یا با کمک یک تکنسین متخصص، برد الکترونیکی را بررسی و در صورت نیاز تعویض نمود. همچنین اطمینان از سلامت سایر قطعات الکترونیکی که ممکن است بر عملکرد پمپ تخلیه تأثیر بگذارند، ضروری است.

4. ریختن بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی ال جی

استفاده بیش از حد از مواد شوینده، چه به صورت پودر یا مایع، در مخزن مخصوص شوینده ماشین لباسشویی ال جی می تواند به ایجاد کف افراطی در داخل دیگ لباسشویی ال جی منجر شود. این میزان کف بیش از حد ممکن است بر عملکرد صحیح پنل کنترل تأثیر گذاشته و باعث شود که پنل نتواند فرآیند شستشو را به درستی تشخیص دهد که به نوبه خود، ممکن است تخلیه مؤثر آب را دچار اختلال کند.

ریختن بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی ال جی

برای جلوگیری از این مشکل، مهم است که دقیقا به دستورالعمل های مشخص شده برای مواد شوینده دقت کنید و از مقدار توصیه شده عبور نکنید. از این رو اگر با کف زیادی داخل دیگ مواجه شدید، ممکن است نیاز باشد چرخه ای بدون البسه را با استفاده از سرکه برای از بین بردن کف اضافی اجرا کنید. این کار می تواند به حفظ عملکرد مناسب پنل کنترل و تضمین روند تخلیه کمک کند که مستقیما نیز می تواند منجر به افزایش طول عمر مفید دستگاه شما عزیزان شود.

مقالات مرتبط:علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی ال جی

5. ارتفاع نامناسب لوله تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

بدون شک تنظیم ارتفاع مناسب برای لوله تخلیه در ماشین لباسشویی ال جی می تواند چالشی باشد! ارتفاع بیش از حد زیاد، مانع از کشیده شدن آب توسط دستگاه به بالای شیلنگ می شود و در حالی که ارتفاع ناکافی باعث بازگشت آب به داخل دیگ می گردد و با مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی ال جی روبرو خواهید شد. این دو وضعیت می توانند به ایجاد محیطی در ماشین لباسشویی ال جی منجر شوند که پر از آب آلوده و مواد شوینده است.

بنابراین ارتفاع استاندارد لوله تخلیه ممکن است بسته به برند و مدل لباسشویی ال جی متغیر باشد. خوشبختانه، اطلاعات مربوط به ارتفاع مطلوب در دفترچه راهنمای کاربر ماشین های لباسشویی ال جی معمولا ذکر شده است. از این رو در صورتی که بررسی ها نشان دهد ارتفاع لوله تخلیه کمتر از حد مطلوب است، ممکن است نیاز به تعویض یا تنظیم شیلنگ تخلیه یا لوله متصل به آن باشد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214