skip to Main Content

یخچال به عنوان یکی از کاربردی ترین لوازم برقی در خانه هر یک از ما می باشد که دارای وظیفه قابل توجهی است و به همین دلیل نیاز به نگهداری اصولی دارد. از این رو اگر نگهداری اصولی از یخچال نداشته باشید، ممکن است در طول زمان آسیب ببیند و دچار خرابی شود. با این وجود یکی از خرابی هایی که ممکن است به دلیل استفاده نادرست رخ دهد، جمع شدن آب در یخچال است که به مرور اگر چندین دفعه تکرار شود، مطمئن باشید که آسیب گسترده ای ایجاد خواهد شد و با خرابی گسترده یخچال روبرو می شوید.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این خرابی و سایر خرابی های یخچال را جدی بگیرید تا به محض مشاهده آنها در اسرع زمان اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی کنید تا از این طریق هم مشکل بر طرف شود و هم اینکه دیگر نیازی به تعویض قطعات گران قیمت نداشته باشید. اما اگر به دست فراموشی بسپارید، هم هزینه تعمیرات زیادی پرداخت خواهید کرد و هم اینکه باید اقدام به تعویض برخی از قطعات یخچال نمایید.

اما علت جمع شدن آب در یخچال چیست؟ رایج ترین علت جمع شدن آب در یخچال شامل 8 عامل می شوند که تکنسین تعمیرکار یخچال باید این 8 عامل را در دستگاه شما مورد بررسی قرار دهد تا عامل اصلی را تشخیص دهد و تعمیرات لازم و کافی را اعمال کند. از این رو در ادامه این مقاله از تعمیر یخچال در تهران با علت جمع شدن آب در یخچال آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

علت ها و دلایل جمع شدن آب در یخچال

موارد ، علت ها و دلایل مختلفی وجود دارند که سبب جمع شدن آب در یخچال می شوند. باید بدانید که اگر آب جمع شده در یخچال شما به سبب یکی از دلایل گفته شده می باشد، می باشد باید در کوتاه ترین بازه زمانی اقدام به برطرف سازی مشکل نمایید تا سلامت سیستم شما دچار آسیب نشود طول همر آن کاهش نیابد.

علت ها و دلایل جمع شدن آب در یخچال

1. وجود رطوبت زیادی در یخچال

اگر منطقه ای که در آن ساکن هستید، شرجی است مطمئن باشید که اگر به تعداد دفعات زیادی اقدام به باز و بسته کردن درب یخچال نمایید با خرابی های متعددی روبرو خواهید شد که یکی از این خرابی ها، جمع شدن آب در یخچال می باشد. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است در فصولی که هوا به میزان قابل توجهی شرجی است از باز و بسته کردن بیهوده درب یخچال خودداری کنید تا مانع بروز چنین خرابی شوید.

2. مسدودی مجرای تخلیه آب یخچال

مهم ترن و اصلی ترین عاملی که می توانیم به عنوان متمایز کننده ترین عامل مابین یخچال های قدیمی و جدید نام برد، این است که در دستگاه های جدید برفک وجود ندارد و اما در دستگاه های نسل قدیم زمانیکه درب فریزر را باز می کردید با میزان قابل توجهی برفک روبرو می شدید. با این وجود برفک تولید شده در یخچال های نسل جدید کجا میرود؟ در یخچال های نسل جدید یک مجرا به نام درین وجود دارد که برفک آب شده از طریق این مجرا به بیرون یخچال منتقل می شود و به همین ترتیب شما نه برفک مشاهده می کنید و نه آب در کف یخچال!

اما اگر مجرای درین یخچال شما به هر دلیلی خراب شده است، احتمالا با مشاهده کف یخچال متوجه این خواهید شد که آب قابل توجهی در زیر دستگاه شما جمع شده است. با این وجود راهکار چیست؟ تنها راهکاری که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که دستگاه شما توسط تکنسین مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد تا اگر مشکلی در مجرای درین یخچال رخ داده است، بر طرف شود. لازم به ذکر است که مجرای درین می تواند در طول زمان به دلیل استفاده نادرست مسدود و یا خراب شود.

توجه: اگر با مشاهده کف یخچال متوجه وجود آب شدید، توصیه می کنیم یخچال را از برق بکشید و به هیچ وجه به آب دست نزنید؛ چرا که آب به عنوان یک رسانای برق عمل می کند و احتمال خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت.

3. خرابی لاستیک دور درب یخچال

در صورتی که لاستیک دور درب یخچال شما عزیزان خراب باشد، هوای بیرون به درون یخچال نفوذ خواهند کرد و به مراتب اگر درب یخچال را باز کنید متوجه این خواهید شد که دیواره های یخچال شما عزیزان عرق کرده است و مقداری هم آب در کف یخچال جمع شده است. با این وجود راهکار چیست؟ تنها راهکاری که به شما در این زمینه پیشنهاد می کنیم این است که با استفاده از دستمال مناسب اقدام به تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال نمایید تا از این طریق مانع بروز خرابی یخچال شوید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

اما اگر با استفاده از این روش با خرابی قبلی روبرو شدید، توصیه می کنیم از طریق شماره تماس 02145437 با نمایندگی تعمیر یخچال در تهران تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و تکنسین تعمیرکار یخچال در اسرع زمان به محل شما اعزام شود و اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال شما کند.

4. پر شدن دیسپنسر یخچال

دیسپنسر یخچال چیست؟ منظور از دیسپنسر همان یخساز و آبسردکن یخچال می باشد که اگر محفظه این بخش پر شود، منجر به نشتی آب خواهد شد و در نتیجه در کف یخچال با مشکل جمع شدن آب روبرو خواهید شد. از این رو توصیه می کنیم این بخش را نیز مشاهده کنید و اگر مشکل از این بخش بود، اجازه دهید تا توسط تکنسین های تعمیرکار مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد تا مشکل بر طرف شود؛ چرا که گاهی اوقات این خرابی می تواند منجر به خرابی در بخش اواپراتور یخچال شما عزیزان شود.

مقالات مرتبط:بهترین مارک و مدل موتور یخچال

5. خرابی اتصالات یخچال

گاهی اوقات ممکن است شلنگی که به آبسردکن یخچال شما متصل شده است، به هر دلیلی از این دستگاه خارج شده باشد و نتوانید به شکل مناسبی از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود راهکار چیست؟ راهکاری که برای شما داریم این است که حتما این اتصال را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و اگر مشکل از این بخش بود آنرا به درستی بر طرف کنید. اما اگر نشتی آب به مقدار قابل توجهی بود، توصیه می کنیم اولین کاری که انجام دهید این باشد که حتما دستگاه را از برق بکشید تا لمس دستگاه آسیبی به شما وارد نشود.

همچنین پس از آنکه اقدام به جدا کردن دوشاخه برق یخچال از پریز برق کردید، به مدت 10 دقیقه به دستگاه دست نزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214