skip to Main Content

برای آنکه ظروف در ماشین ظرفشویی به بهترین شکل ممکن شسته شوند و بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید، قطعه کلیدی و مهمی به نام آبپاش در ماشین ظرفشویی قرار گرفته است که وظیفه کلیدی آن پرتاب کردن آب با قدرت بالا به سمت ظروف در ماشین ظرفشویی می باشد. با این وجود این قطعه ممکن است در طول زمان با خرابی های مختلفی روبرو شوید. یکی از خرابی هایی که ممکن است در طول زمان برای آبپاش ماشین ظرفشویی ایجاد شود این است که کارایی خود را از دست دهد. اما علت های خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی چیست؟

دلایلی که می توانند در طول زمان منجر به خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی شوند، شامل موارد زیادی می شوند و به همین ترتیب زمانیکه با خرابی این دستگاه روبرو می شوید، ممکن است سایر قطعات ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب شوند. با این وجود این خرابی یک خرابی بسیار مهم است که حتما باید در اسرع زمان مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد. در ادامه این مقاله از تعمیر ظرفشویی نیز هم دلایل خرابی و هم سایر توضیحات در خصوص این قطعه را شرح داده ایم تا بیشتر با این قطعه آشنا شوید. همراه ما باشید.

آبپاش ماشین ظرفشویی چیست؟

آبپاش ماشین ظرفشویی که معمولا به عنوان بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی نیز شناخته شده است، یکی از قطعات کلیدی و مهم در ماشین ظرفشویی است که وظیفه شستن ظروف را در ماشین ظرفشویی بر عهده دارد؛ چرا که آب ورودی به ماشین ظرفشویی با استفاده از سوراخ های موجود بر روی این قطعه بر روی ظروف پرتاب می شوند. با این وجود اگر آبپاش ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب شده است، مطمئن باشید که ظروف در ماشین ظرفشویی شسته نخواهند شد و با ارور خرابی بازوهای آبپاش روبرو خواهید شد.

آبپاش ماشین ظرفشویی چیست

از این رو آبپاش ماشین ظرفشویی یک قطعه بسیار کلیدی و مهم در ماشین ظرفشویی است که می تواند کارایی قابل توجهی داشته باشد و اگر به هر دلیلی خراب باشد، نه تنها دستگاه شما خراب خواهد شد بلکه حتی نمی توانید این دستگاه را روشن کنید. لازم به ذکر است که آبپاش ماشین ظرفشویی در 3 بخش از ماشین ظرفشویی قرار دارد که این 3 بخش عبارتند از: بالا، کف و بخش میانی ماشین ظرفشویی.

با این وجود اگر با خرابی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی روبرو شدید، توصیه می کنیم به هیچ وجه این دستگاه را روشن نکنید تا مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود. در غیر اینصورت اگر مجددا اقدام به استفاده از ماشین ظرفشویی نمایید، مطمئن باشید که خرابی این دستگاه افزایش خواهد یافت و صرفا هزینه های تعمیراتی شما عزیزان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

علت خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی

علت خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی چیست؟ رایج ترین علت خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی، شامل 5 عامل بسیار مهم می شود که ما در ادامه این مقاله از آریابهکار شما را با این عوامل بیشتر و بیشتر آشنا خواهیم نمود.

علت خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی

با این وجود از مهم ترین دلایل خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی می توان به این موارد اشاره نمود:

1. چیدن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

در صورتی که شما ظروف را درون ماشین ظرفشویی بصورت نادرست و اشتباه بچینید، مطمئن باشید که نه تنها ظروف در این دستگاه شسته نخواهند شد بلکه ممکن است بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی به این ظروف گیر کنند و در نهایت منجر به بروز خرابی گسترده در این دستگاه شوند. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما ظروف را با دقت لازم و کافی در ماشین ظرفشویی بچینید تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید و نیازی به تعمیرات ماشین ظرفشویی نیز نداشته باشید.

بنابراین اولین عاملی که می تواند صراحتا منجر به خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی شما عزیزان شود این است که ظروف را بدون هر گونه فاصله درون آن بچینید!

مقالات مرتبط:نمک ماشین ظرفشویی و کاربرد آن

2. خرابی پمپ سیرکولاسیون

همچنین یکی دیگر از عواملی که می تواند به مرور زمان منجر به خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی شما عزیزان شود، خرابی پمپ سیرکولاسیون است که یک خرابی بسیار مهم می باشد و صرفا باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد تا تعمیر و یا تعویض شود. با این وجود در صورتی که با این خرابی روبرو شدید، تکنسین تعمیرکار دستگاه شما نیز باید پمپ سیرکولاسیون دستگاه را مورد عیب یابی فنی قرار دهد تا مشکل دستگاه بر طرف گردد.

3. گیر افتادن مواد غذایی در سوراخ های آبپاش ماشین ظرفشویی

در ماشین لباسشویی قطعات مختلفی وجود دارند که به مراتب باید آنها را تمیز کنید. برای مثال می توان به لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اشاره کرد که باید این لاستیک را در طول زمان تمیز کنید تا مانع پوسیدگی و خرابی آن شوید. اما آیا ماشین ظرفشویی همانند ماشین لباسشویی نیاز به نگهداری اصولی دارد؟ بله. اگر ماشین ظرفشویی دارید، باید به اطلاع شما برسانیم که این دستگاه نیز نیاز به نگهداری دارد. یکی از قسمت هایی که باید آنرا در طول زمان تمیز کنید، بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی می باشد؛ چرا که ممکن است به دلیل مواد غذایی کوچک مسدود شوند.

با این وجود توصیه می کنیم با استفاده از فرچه مناسب و یا خلال دندان در هر ماه اقدام به تمیز کردن سوراخ های آبپاش ماشین ظرفشویی نمایید تا از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی این قطعه شویید.

4. خرابی تیغه های هلیکوپتری ماشین ظرفشویی

اگر تیغه های هلیکوپتری ماشین ظرفشویی شما عزیزان آسیب دیده اند و نمی توانید از این طریق مشکل را بر طرف کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که این تیغه ها نیز باید توسط تکنسین تعمیرکار با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا اگر نیاز به عیب یابی و تعمیرات تخصصی بود، بصورت تمام و کمال صورت گیرند.

5. کثیفی فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی

آخرین عاملی که می تواند منجر به خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی شما عزیزان در مدل های متنوع شود، کثیفی فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی می باشد که یک مشکل اساسی و بسیار مهم است و توصیه ای که برای شما داریم این است که این قطعه را حداقل هر ماه تمیز کنید تا مانع مسدودی آبپاش ماشین ظرفشویی خود شوید. با این وجود توصیه می کنیم این عامل را خودتان با استفاده از دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی انجام ده

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214