skip to Main Content

ماشین لباسشویی الکترولوکس شما از ده ها قطعه ریز و درشت تشکیل شده است که هر یک از این قطعات دارای کاربرد خاص خود هستند و در صورتی که یکی از این قطعه آسیب ببینند، مطمئن باشید که مشکلات متعددی برای دستگاه شما ایجاد خواهند شد. از این رو قطعه ای که در این مقاله از آریابهکار قصد داریم آنرا مورد بررسی قرار دهیم، برد ماشین لباسشویی الکترولوکس می باشد که یک قطعه کلیدی و بسیار منحصر بفرد در این دستگاه است و اگر به هر دلیلی خرابی خاصی در آن ایجاد شود، مطمئن باشید که دستگاه شما از کار خواهد افتاد.

با این وجود علت خراب شدن برد ماشین لباسشویی الکترولوکس چیست؟ اصلا کاربرد برد ماشین لباسشویی الکترولوکس در چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، توصیه می کنیم این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی الکترولوکس را از آریابهکار بصورت کامل مطالعه نمایید تا بتوانید از علت خرابی این قطعه آشنا شوید.

برد ماشین لباسشویی الکترولوکس چیست؟

همان گونه که گفته شد، درون ماشین لباسشویی الکترولوکس شما ده ها قطعه ریز و درشتی وجود دارند که هر یک از این قطعات دارای یک کاربرد خاص هستند و این گونه نیست که با خراب شدن یک قطعه شما بتوانید از این دستگاه همانند قبل استفاده کنید. با این وجود باید به اطلاع شما برسانیم که برد ماشین لباسشویی الکترولوکس وظیفه مدیریت تمام قطعات ماشین لباسشویی الکترولوکس را برعهده دارد و اگر به هر دلیلی این قطعه کلیدی خراب شود، مطمئن باشید که هیچ مدیریتی در این دستگاه وجود نخواهد داشت.

برد ماشین لباسشویی الکترولوکس چیست؟

بنابراین مهم ترین وظیفه برد ماشین لباسشویی الکترولوکس، رهبری تمام قطعات دستگاه است و هیچ یک از قطعاتی ماشین لباسشویی الکترولوکس بدون اجازه مستقیم برد نمی توانند فعالیتی را شروع و یا قطع کنند! از این رو اگر به هر دلیلی برد ماشین لباسشویی الکترولوکس شما خراب شود، مطمئنا دستگاه شما آسیب گسترده ای خواهد دید؛ چرا که هیچ مدیریتی بر روی قطعات وجود ندارد. اما از کجا بفهمیم برد ماشین لباسشویی الکترولوکس خراب شده است؟

برای اطلاع از خراب شدن و نشدن برد ماشین لباسشویی الکترولوکس باید به اطلاع شما برسانیم که اگر برد ماشین لباسشویی الکترولوکس شما آسیب ببیند، به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید و به همین ترتیب توصیه می کنیم به هیچ وجه دکمه های ماشین لباسشویی الکترولوکس را با فشار بیش از حدی فشار ندهید؛ چرا که صرفا خرابی را بیشتر و بیشتر خواهید کرد.

رایج ترین دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی الکترولوکس

رایج ترین دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی الکترولوکس

اما چرا قطعه ای خاص و منحصر بفرد مانند برد ماشین لباسشویی الکترولوکس خراب می شود؟ دلایل خراب شدن برد ماشین لباسشویی الکترولوکس کدام اند؟ در پاسخ به این سوالات قصد داریم در ادامه رایج ترین و مهم ترین دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی الکترولوکس را به شما اطلاع دهیم که عبارتند از:

1. استفاده اشتباه از ماشین لباسشویی الکترولوکس

اولین و مهم ترین عاملی که می تواند منجر به خرابی برد ماشین لباسشویی الکترولوکس شما شود، میزان استفاده و نحوه استفاده شما از این دستگاه می باشد! به عبارتی اگر شما از این دستگاه بصورت اصولی و صحیح استفاده نکنید، مطمئن باشید که نه تنها برد، بلکه سایر قطعات این دستگاه به مرور زمان کیفیت و کارایی خود را از دست خواهند داد و می توانند منجر به خرابی های گسترده ای در این دستگاه شوند. از این رو توصیه می کنیم در نحوه استفاده خود از ماشین لباسشویی الکترولوکس تجدید نظر کنید!

برای آشنایی با نحوه استفاده از ماشین لباسشویی الکترولوکس نیز توصیه می کنیم سری به دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی الکترولوکس بزنید تا با این پروسه آشنا شوید.

2. عدم خرید محافظ برق استاندارد

متاسفانه در بازار شاهد محافظ برق هایی هستیم که هیچ اعتباری به آنها نیست و اما در بسته بندی های مخصوص که نشان دهنده با اصالت بودن آنهاست، به فروش میرسند. اما نکته ای که وجود دارد این است که قیمت آنها پائین می باشد و هیچ ارزانی بی دلیل نیست! به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما و حتما برای خرید محافظ برق استاندارد از فروشگاه های سطح شهر خود که با اصالت هستند اقدام نمایید و به هیچ وجه از فروشگاه هایی که شناختی نسبت به آنها ندارید، اقدام نکنید.

لازم به ذکر است که در حین خرید محافظ برق استاندارد، شرکت سازنده و گارانتی آنرا بررسی کنید و حتما از فروشگاه درخواست بهترین محافظ برق با گارانتی طولانی مدت و مخصوص ماشین لباسشویی داشته باشید. از این رو شما می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

3. نوسان برق در محل سکونت شما

اما اگر اصلا از محافظ برق استفاده نمی کنید و بصورت مستقیم ماشین لباسشویی الکترولوکس را به جریان برق متصل کرده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که این یک اشتباه بزرگ در استفاده از ماشین لباسشویی الکترولوکس می باشد! اما چرا؟ علت چیست؟ اگر ساکن کلانشهرها هستید، باید مطلع باشید که روزانه چندین بار نوسان برق در محل سکونت شما رخ می دهند و هر یک از این نوسان ها نیز می توانند به لوازم برقی شما شوک وارد کنند و در نهایت باعث خرابی خواهند شد.

از این رو توصیه می کنیم که به هیچ وجه این گونه از ماشین لباسشویی الکترولوکس استفاده نکنید و صرفا از محافظ برق استاندارد سر راه ماشین لباسشویی الکترولوکس استفاده کنید تا بتوانید مانع نوسان برق شوید؛ در غیر اینصورت این نوسان برق می تواند منجر به خرابی قطعات مختلفی علی الخصوص خراب شدن برد ماشین لباسشویی الکترولوکس شما عزیزان شود.

4. عدم نصب صحیح ماشین لباسشویی الکترولوکس

عدم نصب صحیح ماشین لباسشویی الکترولوکس

اگر نصب ماشین لباسشویی الکترولوکس را توسط افراد بی تجربه و کم تجربه انجام دهید، بدون شک به دلیل نصب نادرست و اشتباه این دستگاه، ممکن است فشار قابل توجهی در حین استفاده به برد ماشین لباسشویی الکترولوکس شما وارد شود. به همین ترتیب توصیه می کنیم پروسه نصب ماشین لباسشویی الکترولوکس را به تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه بسپارید.

5. عدم مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی الکترولوکس

برای آنکه بتوانید از ماشین لباسشویی الکترولوکس به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، نیاز به مرجعی کامل و دقیق دارید تا شما را با قابلیت های دستگاه و همچنین بایدها و نبایدهای مهم آشنا سازد. اما این مرجع کامل کدام است؟ بهترین مرجع پیش روی شما، دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه می باشد که تمام نکات کلیدی و بسیار مهم در استفاده از ماشین لباسشویی الکترولوکس برای شما نوشته شده اند.

4/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214