skip to Main Content

ماشین ظرفشویی که امروزه در برندها و مدل های متنوعی در بازار ایران عرضه شده است، یکی از دستگاه های بسیار مهم و البته کاربردی می باشد که شما می توانید آنرا از فروشگاه های مجاز و معتبر خریداری کنید. از این رو ماشین ظرفشویی دستگاهی می باشد که از قطعات مختلفی ساخته شده است و از کنار هم قرار گرفتن این قطعات در کنار هم شاهد دستگاهی به نام ماشین ظرفشویی هستیم. یکی از قطعات کلیدی و مهم در ماشین ظرفشویی، پمپ ماشین ظرفشویی است. اما علت خراب شدن پمپ ماشین ظرفشویی چیست؟

مواردی که می توانند در طول زمان منجر به خرابی پمپ ماشین ظرفشویی شما عزیزان شوند، یک یا دو مورد نیستند و می توانند شامل چندین عامل شوند. از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با علت خرابی پمپ ماشین ظرفشویی و همچنین ماهیت این قطعه در ماشین ظرفشویی آشنا سازیم تا بتوانید با این قطعه به بهترین شکل ممکن آشنا شوید.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟

پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی از اجزای کلیدی و حیاتی به شمار می آید که مسئولیت هدایت آب آلوده ناشی از فرایند شست وشوی ظروف را به سمت فاضلاب بر عهده دارد. با این وجود تا زمانی که این قطعه به طور مؤثر عمل تخلیه آب را انجام دهد، می توان انتظار داشت که ماشین ظرفشویی به خوبی کار کند. از این رو استفاده از این دستگاه به سلامت این بخش بستگی دارد و به همین دلیل است که تولیدکنندگان ماشین ظرفشویی بر کیفیت و دوام پمپ تخلیه تأکید فراوان دارند.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟

به همین ترتیب عدم تخلیه صحیح آب می تواند منجر به قطع عملکرد دستگاه، توقف برنامه های شستشو یا نمایش خطاهای مختلف بر روی نمایشگر این دستگاه شود. با این وجود باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یکی از قطعات بسیار مهم و کلیدی ای می باشد که بر روی این دستگاه پیاده سازی شده است و اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود و کارایی خود را از دست بدهد، بدون شک کارایی این دستگاه از بین خواهد رفت و با مشکلاتی روبرو خواهید شد که به هیچ وجه نمی توانید آنرا به سادگی بر طرف کنید.

اما ممکن است برای شما سوال شود که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این قطعه کلیدی از 7 قطعه تشکیل شده است که عبارتند از:

  1. کمربند پمپ آب در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.
  2. شلنگ تخلیه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.
  3. کیت تخلیه مغناطیسی در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.
  4. موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.
  5. توپ کنترل پلاستیک.
  6. دریچه تخلیه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.
  7. پروانه تخلیه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که در حفظ و نگهداری از ماشین ظرفشویی و همچنین پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، کوشا باشید تا منجر به خرابی این دستگاه خاص و البته گران قیمت نشوید.

علت خرابی پمپ ماشین ظرفشویی

دلایل مختلفی می توانند به مرور زمان باعث خرابی پمپ تخلیه در ماشین های ظرفشویی شوند. در موارد خرابی مکانیکی، مشکلات متداول شامل آسیب دیدن لوله ها از طریق سوراخ شدن، انسداد فیلتر به واسطه تجمع مواد غذایی روی ظروف کثیف و انباشت بقایای پودر یا مایع شستشو است. همچنین فرسودگی یا شکستگی اجزای داخلی پمپ نیز می تواند مطرح باشد. در چنین حالتی، باید قطعه معیوب شناسایی و به نحو مناسب تعمیر یا تعویض گردد تا عملکرد صحیح پمپ تخلیه مجددا برقرار شود.

از سوی دیگر خرابی های الکتریکی نیز می توانند عملکرد پمپ تخلیه را مختل کنند. این مشکلات می توانند از اختلال در رسانایی برق به پمپ یا سوختگی بوبین پمپ ناشی شوند. برای تشخیص دقیق مشکل الکتریکی، استفاده از اهم متر برای اندازه گیری مقاومت بوبین توصیه می شود. علاوه بر این اگر جسم سختی در پروانه پمپ گیر کند، می تواند فشار زیادی را به پمپ وارد کرده و منجر به سوختگی آن شود.

همچنین ریختن آب بر روی پمپ تخلیه که می تواند به خاطر نشتی در دستگاه رخ دهد، از دیگر عواملی است که ممکن است باعث خرابی الکتریکی پمپ شود. حفاظت از پمپ تخلیه در برابر نفوذ آب و جلوگیری از ورود اجسام خارجی به درون آن، از اقدامات پیشگیرانه مهم برای افزایش طول عمر دستگاه به شمار می روند.

جلوگیری از خرابی پمپ ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید در ابتدا با نحوه استفاده اصولی و صحیح از ماشین ظرفشویی آشنا شوید تا بتوانید از این دستگاه بهترین استفاده ممکن را ببرید و مشکلی برای این قطعه کلیدی رخ ندهد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای استفاده از ماشین ظرفشویی حتما دفترچه راهنمای استفاده از آن را مطالعه نمایید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید و با مشکلات مختلفی در این دستگاه روبرو نشوید.

جلوگیری از خرابی پمپ ماشین ظرفشویی

همچنین توصیه مهمی که در این زمینه برای شما داریم این است که حتما در بازه های زمانی مختلف اقدام به سرویس ماشین ظرفشویی نمایید تا اگر مشکلی در حال ایجاد در این قطعه می باشد، در اسرع زمان توسط تکنسین تعمیرکار متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد.

مقالات مرتبط: نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

قیمت پمپ ماشین ظرفشویی

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما عزیزان به میزاتن قابل توجهی آسیب دیده است و تعمیرات آن قیمتی برابر با یک قطعه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دارد، بهتر است که اقدام به خرید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی جدید برای دستگاه خود از فروشگاه های آنلاین و معتبر نمایید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای خرید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از فروشگاه های مجاز اقدام کنید.

توجه داشته باشید که برای خرید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید قیمتی برابر با 400.000 الی 1.000.000 تومان براساس مدل و برند دستگاه خود در نظر داشته باشید که اگر شما این قطعه را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید، گارانتی بلند مدت به شما تعلق خواهد گرفت تا با خیالی آسوده از این قطعه و دستگاه استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214