skip to Main Content

دوشاخه ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین قطعاتی است که در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد که باید برای استفاده از ماشین ظرفشویی این قطعه را به پریز برق متصل کنید تا جریان برق وارد این دستگاه شود. با این وجود اگر به هر دلیلی دوشاخه برق ماشین ظرفشویی خراب شود، به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید؛ چرا که انرژی لازم و کافی به درون این دستگاه وارد نخواهد شد و در نتیجه ماشین ظرفشویی شما عملکردی از خود نشان نخواهد داد. یکی از خرابی هایی که ممکن است در دوشاخه رخ دهد، داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی است!

به عبارتی ممکن است با لمس کردن دوشاخه برق ماشین ظرفشویی متوجه این شوید که این قطعه بسیار داغ است و به هیچ وجه نمی توانید به آن دست بزنید. با این وجود آیا این یک خرابی رایج است؟ خیر! این خرابی نشان دهنده یک خرابی در ماشین ظرفشویی است که باید مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد تا از این طریق مشکل بر طرف شود. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات ماشین ظرفشویی از آریابهکار قصد داریم شما را با علت های داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت خرابی دوشاخه

اولین و اصلی ترین عاملی که می تواند منجر به داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی شما عزیزان شود، خرابی دوشاخه ماشین ظرفشویی می باشد! این خرابی ممکن است از روز اول در این قطعه وجود داشته باشد و یا اینکه در طول زمان با گذشت چندین سال برای دستگاه شما رخ دهد. با این وجود در هر صورت اگر دوشاخه ماشین ظرفشویی خراب باشد، هم برق لازم و کافی به ماشین ظرفشویی نخواهد رسید و هم اینکه ممکن است آسیب قابل توجهی به قطعات داخلی ماشین ظرفشویی وارد شود.

علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت خرابی دوشاخه

به همین ترتیب توصیه می کنیم در صورت متوجه شدن چنین خرابی در ماشین ظرفشویی اقدام به عیب یابی و تعمیر تخصصی آن نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما شناسایی و بر طرف شود.

2. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت نوسان برق

اگر محل سکونت شما به گونه ای است که روزانه به تعداد دفعات مکرری نوسان برق صورت می گیرد، باید به اطلاع شما برسانیم که این نوسان برق می تواند منجر به خرابی گسترده در لوازم برقی خانه شما شود. همچنین یکی دیگر از خرابی هایی که ممکن است در طول زمان با آن روبرو شوید این است که این نوسان برق می تواند منجر به داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی شما عزیزان گردد و در نتیجه نیم توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. اما راهکار چیست؟

در صورتی که نوسان برق در محل سکونت شما زیاد است، توصیه می کنیم مورد بعدی را با دقت مطالعه و پیاده سازی کنید تا مشکل از این طریق بر طرف شود.

3. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت عدم استفاده از محافظ برق

ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی هر دو از دستگاه هایی هستند که هم برق زیادی مصرف می کنند و هم اینکه اگر آنها را بصورت مستقیم به جریان برق متصل کنید، مطمئن باشید که آسیب خواهند دید. اما راهکار چیست؟ بهترین راهکاری که ما برای شما پیشنهاد می کنیم این است که اقدام به خرید محافظ برق کنید. اما در خصوص محافظ برق هم باید به اطلاع شما برسانیم که به دو دسته تقسیم می شوند! دسته اول محافظ برق استاندارد است که قیمت نسبتا زیادی دارند و دسته دوم هم محافظ برق عادی است!

اما کدام یک را برای ماشین ظرفشویی خریداری کنیم؟ در صورتی که شما با قیمت مناسبی اقدام به خرید محافظ برق استاندارد و مخصوص ماشین ظرفشویی نمایید، مطمئن باشید که مشکل دستگاه شما از این طریق بر طرف خواهد شد و با مشکل داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی روبرو نخواهید شد. با این وجود توصیه می کنیم حتما سر راه ماشین ظرفشویی از محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا هر گونه نوسان برق را در ماشین ظرفشویی ببندید.

4. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت استفاده طولانی مدت

دوشاخه ماشین ظرفشویی یک قطعه پلاستیکی می باشد که درون آن فلز مخصوص اتصال به پریز برق درج شده است. با این وجود آیا دوشاخه برق ماشین ظرفشویی بصورت دائم با روشن بودن ماشین ظرفشویی به برق متصل باشد، تغییر دما نخواهد داد؟! بدون شک این تغییر دما صورت خواهد گرفت. از این رو اگر شما ماشین ظرفشویی را به مدت طولانی به جریان برق متصل کنید و برای چندین دفعه بصورت پشت سر هم از آن استفاده نمایید، مطمئن باشید که با مشکل داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد.

علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت استفاده طولانی مدت

به همین دلیل توصیه می کنیم از ماشین ظرفشویی بصورت اصولی و در چارچوبی که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است استفاده کنید تا مانع بروز هر گونه خرابی در این دستگاه شوید. لازم به ذکر است که اگر چندین دفعه پشت سر هم از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، آسیب قابل توجهی به ماشین ظرفشویی شما وارد خواهد شد و در نتیجه نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. توجه داشته باشید که این مشکل نیز با هزینه محدودی تعمیر نخواهد شد!

مقالات مرتبط: صدای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به چه خاطر است؟

5. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت خرابی موتور ماشین

اگر موتور ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، میزان انرژی دریافتی آن بیشتر و بیشتر خواهد شد تا بتواند قسمت خرابی خود را جبران کند. با این وجود اگر موتور ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب شود، مطمئن باشید که در ابتدا با مشکل عدم شستن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد و مشکل بعدی که آنرا درک خواهید نمود این است که با داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد. از این رو توصیه می کنیم این خرابی را از طریق تکنسین های مجرب و متخصص تعمیر کنید تا مشکل یکبار برای همیشه بر طرف شود.

6. علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی به علت اتصالی قطعات داخلی

در صورتی که قطعات داخلی ماشین ظرفشویی شما عزیزان اتصالی کنند، در ابتدا ممکن است با جریان داشتن برق در ماشین ظرفشویی روبرو شوید و سپس با مشکل داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد. با این وجود راهکار چیست؟ راهکاری که برای شما می توانیم ارائه دهیم این است که حتما در ابتدا دوشاخه ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و سپس از طریق شماره مرکزی 02145437 با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214