skip to Main Content

صدای زیاد جاروبرقی بوش، بدون شک می‌تواند نشان دهنده یکسری خرابی‌ها و هشدارهایی باشد که نباید آنرا نادیده بگیرید. با این وجود توصیه‌ای که ما برای شما داریم این است که این مشکل را جدی بگیرید و در اسرع وقت آنرا ریشه یابی کنید تا به مرور زمان نیازی به تعمیرات جاروبرقی نداشته باشید. اما به چه دلایلی ممکن است سر و صدای جاروبرقی زیاد شود؟

در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا علت صدای زیاد جاروبرقی بوش را به همراه تمام نکات و راهکارهای ممکن آن بررسی کنیم تا نیازی به تعمیرات جاروبرقی بوش نداشته باشید.

1. کثیفی فیلتر جاروبرقی بوش

اولین علت صدای زیاد جاروبرقی بوش را می‌توان به کثیفی فیلتر جاروبرقی دانست که در صورت کثیف شدن بیش از حد فیلتر، جاروبرقی تلاش بسیار زیادی برای ایجاد مکش بیشتر خواهد کرد که همین موضوع می‌تواند باعث افزایش صدای جاروبرقی بوش شود. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما زمان تعویض فیلتر جاروبرقی بوش را یادداشت نمایید و در صورت فرا رسیدن زمان هم اقدام به تعویض آن نمایید.

تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

اما شاید اینک این سؤال برای شما پیش بیاید که چه زمانی برای تعویض فیلتر جاروبرقی بوش مناسب است؟ در ابتدا باید بگوییم که زمان تعویض فیلتر بستگی به میزان استفاده شما از دستگاه دارد. از این رو اگر در هفته نهایتا 2 بار در بازه زمانی کوتاه (10 الی 15 دقیقه) از جاروبرقی استفاده می‌کنید، بهتر است هر 6 ماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر نمایید. اما اگر بیشتر از دو بار در هفته از دستگاه استفاده می‌کنید، طبیعتا باید این 6 ماه را به 5 یا 4 ماه کاهش دهید.

همچنین در طی این بازه زمانی باید هر یک هفته یا هر دو هفته اقدام به شستن فیلتر کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی کنوود

2. خرابی موتور جاروبرقی بوش

بدون شک اصلی ترین قطعه‌ای که تاثیر قطعی در میزان مکش جاروبرقی بوش دارد، موتور آن می‌باشد که می‌تواند تحت شرایط مختلفی تاثیر بپذیرد. با این وجود اولین و ساده‌ترین راهکاری که برای جلوگیری از خرابی موتور جاروبرقی بوش می‌توان اشاره کرد این است که نباید از جاروبرقی به مدت طولانی استفاده کنید تا موتور دچار سوختگی شود؛ در غیر اینصورت با مشکل صدای زیاد جاروبرقی بوش روبرو خواهید شد که صرفا باید توسط تعمیرکار و تکنسین تعمیرات، عیب یابی و تعمیر شود.

به همین دلیل بهتر است در حین استفاده از جاروبرقی به میزان کافی استراحت بدهید تا موتور دستگاه آسیب نبیند.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

3. لرزش بدنه جاروبرقی بوش

به مرور زمان و گذشت عمر مفید جاروبرقی بوش، امکان دارد بدنه جاروبرقی شل شود و در حین روشن کردن دستگاه با صدای زیاد جاروبرقی بوش روبرو شوید که یک اتفاق غیرمعقول بنظر میرسد! برای جلوگیری از بروز این اتفاق باید از جاروبرقی در شرایط مناسبی استفاده کنید تا آسیبی به آن وارد نشود. در صورت وارد شدن هر گونه آسیب نیز باید به موقع اقدام به سرویس جاروبرقی بوش در تعمیرگاه‌های مجاز نمایید.

آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی بوش، آماده ارائه خدمات سرویس جاروبرقی بوش می‌باشد.

4. گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی بوش

از جمله مشکلاتی که بدون شک در طول زمان برای دستگاه شما اتفاق می‌افتد، گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی بوش است که همین موضوع سبب می‌شود تا سر و صدای بیش از اندازه‌ای از دستگاه به گوش برسد! از این رو امکان دارد قطعات داخلی دستگاه همگی از سلامت کامل برخوردار باشند، اما سر و صدای زیاد ناشی از پر بودن لوله‌ها به گوش می‌رسد. در نتیجه لازم است پس از هر بار استفاده، لوله را با فشار زیاد آب بشویید تا هر گونه گرفتگی از بین برود.

گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی بوش

لازم به ذکر است تا جایی که امکان دارد از جمع‌آوری توده‌های بزرگ زباله به صورت جد خودداری نمایید تا با صدای زیاد جاروبرقی بوش ناشی از وارد شدن فشار به موتور روبرو نشوید.

5. خرابی فن جاروبرقی بوش

اگر فن موتور جاروبرقی بوش به هر دلیلی آسیب ببیند یا پره‌های آن دچار شکستگی شوند، صدای بسیار بلندی از سمت دستگاه به گوش خواهد رسید و همین صدای زیاد جاروبرقی بوش دلیلی محکم است که اقدام به تعویض فن نمایید تا از این مشکل جلوگیری نمایید. فن موتور در واقع وظیفه خنک کردن موتور جاروبرقی بوش در هنگام بالا رفتن دما را بر عهده دارد. با این وجود اگر خرابی از فن جاروبرقی می‌باشد، دستگاه را خاموش کنید و در اسرع وقت به مرکز تعمیرات جاروبرقی بوش مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی آاگ

6. استفاده از دور زیاد جاروبرقی بوش

بر روی جاروبرقی بوش یک دکمه طراحی شده که از طریق یک دکمه به سادگی می‌توانید میزان قدرت جاروبرقی را کم یا زیاد کنید که هر چند شما میزان مکش را افزایش دهید، صدای زیادی از جاروبرقی تولید خواهد شد. بنابراین اگر در صورت افزایش میزان مکش جاروبرقی متوجه این خرابی می‌شوید، جای نگرانی ندارد چرا که با کاهش میزان مکش، این صدا کاهش خواهد یافت و جای نگرانی ندارد. اما اگر احساس می‌کنید این صدا نسبت به قبل افزایش یافته است، بهتر است به مرکز تعمیر جاروبرقی بوش مراجعه کنید.

7. جارو کردن اجسام پر سر و صدا

گاهی اوقات امکان دارد به دلیل بی توجهی به اجسام روی زمین، اجسام پر سر و صدا همانند سکه را مستقیما وارد دستگاه کنیم که از بدو ورود این اجسام، صدای ناهنجاری تولید خواهد شد که می‌تواند شما را آزار دهد. منطقی ترین تصمیم برای جلوگیری از این صدای زیاد جاروبرقی بوش، این است که جاروبرقی را از برق بکشید و سپس کیسه را تخلیه نمایید تا هم صدای ناهنجار را رفع کنید و هم اینکه مانع پاره شدن جاروبرقی شوید!

همچنین بخوانید: علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

8. شکستگی قطعات داخلی

امکان دارد گاهی اوقات در اثر استفاده نادرست و غیر اصولی یا حتی وارد شدن ضربه‌های شدید، قطعات داخلی جاروبرقی شکسته شده باشند و با هر بار روشن کردن دستگاه، متوجه صدای زیاد جاروبرقی بوش خواهید شد. تنها راهکاری که در این زمینه می‌توانیم به شما ارائه دهیم این است که به شعب تعمیرات جاروبرقی بوش مراجعه کنید و اجازه دهید دستگاه شما توسط تکنسین‌های تعمیراتی جاروبرقی، سرویس‌های لازم انجام شود و همانند روز اول بتوانید از دستگاه بدون هر گونه مشکل استفاده نمایید.

دلایل صدای زیاد جاروبرقی بوش

9. عدم سرویس به موقع جاروبرقی بوش

به طور کلی هر دستگاهی نیاز به سرویس دوره‌ای دارد و جاروبرقی بوش نیز از این موضوع مستثنا نمی باشد! از این رو اگر چندین سال است که از جاروبرقی استفاده می‌کنید و به صورت دوره‌ای آن را سرویس نکرده اید، بدون شک صدای زیاد جاروبرقی بوش به این مورد بستگی دارد؛ چرا که در گذر زمان قطعات جاروبرقی بوش فرسوده شده و نیاز به سرویس‌های دوره‌ای خواهند داشت. همچنین لازم به ذکر است که این سرویس دوره‌ای باید توسط تکنسین تعمیرات انجام شود تا مجددا، خرابی‌هایی رخ ندهد.

10. عدم روغن کاری قطعات

هنگامی که صدای زیاد جاروبرقی بوش را می‌شنوید، بهتر است مطلع باشید که این مشکل گاهی اوقات می‌تواند به دلیل فرسودگی و عدم روغن کاری قطعات اتفاق بیافتد؛ چرا که با گذشت زمان و عدم سرویس دوره ای، دستگاه نیاز به روغن کاری پیدا خواهد کرد. از این رو توصیه می‌شود حتما و حتما به صورت دوره‌ای دستگاه را سرویس نمایید تا با چنین مشکلات پیش پا افتاده‌ای مواجه نشوید. اگر قطعات جاروبرقی بوش را به مرور زمان روغن کاری نکنید، می‌توانند به قطعات دیگر نیز آسیب وارد کنند.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر

11. پر بودن کیسه جاروبرقی بوش

هنگامی که کیسه جاروبرقی بوش بیش از اندازه پر باشد، فضایی برای جمع‌آوری زباله‌های بیشتر نخواهد داشت و از این رو برای جمع‌آوری دیگر زباله ها، فشار بیشتری وارد آن خواهد شد که همین موضوع می‌تواند علت صدای زیاد جاروبرقی بوش شود. با این وجود توصیه می‌شود کیسه جاروبرقی بوش را بررسی کنید و در صورت امکان آنرا به‌صورت کامل تخلیه نمایید تا این مشکل برای شما رخ ندهد. همچنین اگر از کیسه‌های دائمی استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود هر چند مدت یکبار اقدام به شستن آنها نمایید.

مرکز تخصصی جاروبرقی بوش

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در حوزه تعمیر لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیرات جاروبرقی بوش، آماده ارائه تمامی خدمات تعمیراتی و رفع صدای زیاد جاروبرقی بوش می‌باشد که می‌توانید به‌صورت حضوری یا غیرحضوری به شعب ما مراجعه کنید تا دستگاه شما به‌صورت رایگان عیب یابی شود و در اسرع وقت خدمات تعمیر انجام شود. همچنین اگر محدودیت زمانی دارید، می‌توانید از خدمات پیک رفت و برگشت رایگان ما جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه خود استفاده کنید.

تمامی خدمات تعمیر جاروبرقی بوش در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی و یک هفته تست رایگان می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214