skip to Main Content

صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک یکی از مشکلات رایج و متداولی می باشد که پس از گذشت چندین سال از خرید این دستگاه احتمالا برای دستگاه شما (در صورت استفاده نادرست) رخ خواهد داد. با این وجود در ابتدا ممکن است برای شما سوال شود که علت صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک چیست؟ در صورتی که با این خرابی روبرو شده اید، احتمالا صدای این دستگاه بقدری زیاد می شود که روشن کردن آن نیز حتی می تواند آزار دهنده واقع گردد. با این وجود در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک به دلایل اصلی صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک پرداخته ایم که عبارتند از:

1. وارد شدن ضربه سنگین به جاروبرقی پاناسونیک

در صورتی که در طی روزهای اخیر ضربه سهمگینی به جاروبرقی پاناسونیک وارد شده است، احتمالا این ضربه باعث جدا شدن قطعات از این دستگاه خواهد شد. بنابراین اگر به هر دلیلی ضربه شدیدی به این دستگاه وارد شده است، توصیه می کنیم به هیچ وجه اقدام به روشن کردن این دستگاه نکنید و اجازه دهید تا پروسه تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک شما توسط تکنسین های مجرب و متخصص صورت گیرد.

2. آسیب دیدن پروانه موتور جاروبرقی پاناسونیک

پروانه موتور جاروبرقی پاناسونیک یا همان فن موتور جاروبرقی پاناسونیک که وظیفه خارج کردن گرمای تولیدی موتور به بیرون از دستگاه را دارد، ممکن است در طول زمان آسیب ببیند. برای مثال اگر گرد و غبار بیش از حدی بر روی پروانه موتور جاروبرقی پاناسونیک بنشیند، مطمئنا در بازه زمانی کوتاه مدتی می تواند منجر به سوختن جاروبرقی پاناسونیک شما عزیزان شود.

آسیب دیدن پروانه موتور جاروبرقی پاناسونیک

از این رو اگر متوجه کار نکردن فن موتور جاروبرقی پاناسونیک شدید، این دستگاه را استفاده نکنید؛ چرا که می تواند منجر به خرابی گسترده در موتور جاروبرقی پاناسونیک شما گردد.

3. مسدودی لوله خرطومی جاروبرقی پاناسونیک

اگر توده های حجیم را با استفاده از جاروبرقی پاناسونیک جارو کرده باشید، مطمئن باشید که این توده های حجیم می توانند تحت شرایط مختلفی منجر به مسدودی در جاروبرقی پاناسونیک و همچنین صدای زیاد در جاروبرقی پاناسونیک شما عزیزان شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اتصالات جاروبرقی پاناسونیک اعم از لوله خرطومی، زانویی و… را مورد بررسی قرار دهید که آیا توده ای در این اتصالات گیر کرده است یا خیر؟! در صورتی که چنین مشکلی رخ داده باشد، باید با آب فشار قوی اقدام به تخلیه آن نمایید.

4. آسیب دیدن بلبرینگ جاروبرقی پاناسونیک

در صورتی که بلبرینگ جاروبرقی پاناسونیک شما آسیب دیده باشد، اولین علامت و نشانه ای که می تواند نشان دهنده خرابی این قطعه باشد این است که مکش جاروبرقی پاناسونیک شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و از طرفی نیز صدای قابل توجهی از جاروبرقی پاناسونیک شنیده خواهد شد. از این رو در صورتی که این دو نشانه از جاروبرقی پاناسونیک شما دیده شدند، باید اقدام به عیب یابی و تعمیر تخصصی این دستگاه در نمایندگی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک نمایید.

مقالات مرتبط: چگونه صدای زیاد جاروبرقی را کم کنیم؟

5. خرابی موتور جاروبرقی پاناسونیک

در راس تمام قطعاتی که می تواند به هر نحوی منجر به صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک شما شود، موتور این دستگاه است که خیلی ساده می تواند منجر به این خرابی شود! البته در صورتی که شما از جاروبرقی پاناسونیک بصورت غیر اصولی استفاده کنید، این قطعه از کار خواهد افتاد. لازم به ذکر می باشد که موتور از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده است و اگر قطعه ای در موتور به هر دلیلی خراب شده باشد، مطمئنا می تواند منجر به صدای زیادی در این دستگاه شود و در نتیجه باید اقدام به تعمیرات تخصصی موتور جاروبرقی پاناسونیک نمایید.

6. مرطوب بودن فیلتر جاروبرقی پاناسونیک

زمانیکه فیلتر جاروبرقی پاناسونیک به هر دلیلی مرطوب باشد و آنرا شما به این صورت بر روی جاروبرقی پاناسونیک نصب کنید، مطمئن باشید که یک خرابی در دستگاه شما ایجاد خواهد شد! اولین و مهم ترین خرابی که می تواند در صورت مرطوب بودن فیلتر جاروبرقی پاناسونیک رخ دهد این است که به دلیل بسته شدن جریان ورود و خروج هوا به دلیل مرطوب بودن فیلتر، فشار قابل توجهی به موتور جاروبرقی پاناسونیک شما وارد خواهد شد و از این رو موتور اسیب خواهد دید و در نتیجه با صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک روبرو خواهید شد.

7. کثیفی بیش از حد فیلتر جاروبرقی پاناسونیک

همانگونه که در قسمت بالا توضیح داده شد، اگر فیلتر جاروبرقی پاناسونیک شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد، می تواند باعث مسدودی جریان ورود و خروج هوا شود.

کثیفی بیش از حد فیلتر جاروبرقی پاناسونیک

برای مثال اگر شما چندین ماه است که اقدام به شستن فیلتر هوا نکرده اید، لازم به ذکر می باشد که این قطعه کثیف خواهد شد و می تواند منجر به آسیب گسترده گردد؛ چرا که احتمال سوختن موتور در صورت کثیفی فیلتر وجود دارد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما هر ماه یکبار حداقل اقدام به شستن فیلتر جاروبرقی پاناسونیک نمایید تا مانع ورود و خروج هوا نباشد.

8. پر شدن کیسه جاروبرقی پاناسونیک

اگر کیسه جاروبرقی پاناسونیک شما پر شده است، با توجه به اینکه به موتور فشار زیادی وارد خواهد کرد باید به اطلاع شما برسانیم که حتی می تواند منجر به صدای زیاد در جاروبرقی پاناسونیک شما عزیزان شود. از این رو توصیه ابتدایی که برای شما داریم این است حتما کیسه جاروبرقی پاناسونیک را پیش از روشن کردن این دستگاه تخلیه نمایید و اجازه ندهید منجر به خرابی بیشتر گردد. با این وجود اگر شما کیسه جاروبرقی پاناسونیک را تخلیه نمایید، مطمئن باشید که به خوبی می توانید از این دستگاه استفاده کنید و فشاری هم به دستگاه وارد نخواهد شد.

9. مسدودی برس جاروبرقی پاناسونیک

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک شما عزیزان شود، مسدودی برس جاروبرقی پاناسونیک می باشد که یک مشکل ساده و البته تاثیر گذار در جاروبرقی پاناسونیک می باشد. از این اگر میزان قابل توجهی مو و… به برس جاروبرقی پاناسونیک شما چسبیده است، باید اقدام به تخلیه آنها نمایید. برای تخلیه آنها نیز می توانید در ابتدا با استفاده از یک چاقو مناسب به آرامی اقدام به خارج کردن توده های چسبیده نمایید تا از این طریق مشکل مسدودی برس جاروبرقی پاناسونیک شما عزیزان بر طرف گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214