skip to Main Content

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن چیست؟ اگر توجه کرده باشید در صورتی که خشک کن ماشین لباسشویی بوش فعال می شود تا البسه شما در این دستگاه خشک شود، لرزش زیادی در این دستگاه ایجاد خواهد شد و در نتیجه استرس پیدا خواهید کرد. از این رو در صورتی که این مشکل برای دستگاه شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و دیگر همانند روزهای اول با صدای کم انجام نمی شود، باید به اطلاع شما برسانیم که این مشکل نشان دهنده خرابی در این دستگاه است. اما علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن چیست؟

برای ریشه یابی علت این خرابی توصیه می کنیم این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی بوش آریابهکار را به‌صورت کامل مطالعه نمایید. لازم به ذکر است که این یک مشکلی می باشد که صرفا باید توسط تکنسین مجرب و متخصص عیب یابی و تعمیر شود! به عبارتی اگر این مشکل ریشه یابی و تعمیر نشود، مطمئن باشید که مشکل رفع نخواهد شد؛ چرا که دلایل این خرابی کاملا فنی هستند. همراه ما باشید.

1. تراز نبودن ماشین لباسشویی بوش

یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد لرزش در ماشین های لباسشویی بوش، عدم تراز بودن آن ها است. متأسفانه این نکته حیاتی اغلب توسط کاربران هنگام نصب نادیده گرفته می شود که منجر به تجربه لرزش های بیش از حد می شود. مهم است که درک کنیم عدم تراز بودن، نه تنها باعث لرزش می شود بلکه می تواند آسیب های جدی به قطعات داخلی دستگاه وارد کند و حتی منجر به صدای زیاد حین کارکرد ماشین لباسشویی بوش گردد. بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از دستگاه، اطمینان حاصل شود که ماشین لباسشویی بوش به درستی و با دقت تراز شده است.

تراز نبودن ماشین لباسشویی بوش

عدم تراز کردن دقیق ماشین لباسشویی بوش می تواند فشار زیادی را به موتور وارد کند که این فشار می تواند به خرابی کامل دستگاه منجر شود. خوشبختانه رفع این مشکل به طور معمول نیازمند اقدامات پیچیده ای نیست و می توان در زمانی کوتاه، ماشین لباسشویی بوش را به درستی تراز نمود.

در صورت تجربه لرزش در لباسشویی بوش، توصیه می شود ابتدا به پایه های تنظیمی موجود زیر دستگاه دقت کنید. این پایه ها امکان تراز کردن ماشین را فراهم می آورند و به کاهش چشمگیر لرزش های دستگاه کمک می کنند. برای جلوگیری از لرزش، مهم است که این پایه ها استحکام کافی داشته باشند و به درستی تنظیم شوند؛ زیرا تنظیم نامناسب آن ها می تواند موجب لرزش ماشین لباسشویی بوش شود.

2. خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش

گاهی اوقات کارشناسان به خرابی بلبرینگ ها به عنوان دلیل لرزش ماشین لباسشویی بوش در طول فرآیند خشک کردن اشاره می کنند. بلبرینگ ها به عنوان یکی از اجزای حیاتی لباسشویی بوش شناخته می شوند. نکته قابل توجه این است که هزینه تعمیر یا تعویض بلبرینگ ها، در مقایسه با سایر بخش های ماشین، معمولا بیشتر است که این خود گواهی بر اهمیت بالای آن ها در عملکرد صحیح دستگاه دارد.

فرسودگی بلبرینگ ها می تواند در برخی مواقع به خرابی آن ها منجر شود. استفاده طولانی مدت از لباسشویی بوش یا وقوع آسیب های فیزیکی جدی می تواند به فرضیه خرابی بلبرینگ قوت ببخشد. در چنین شرایطی ممکن است با لرزش هایی در ماشین لباسشویی بوش مواجه شوید و گاهی اوقات، ممکن است دیگ دستگاه اصلا نچرخد.

3. عدم تقارن البسه درون ماشین لباسشویی بوش

در صورتی که البسه را درون ماشین لباسشویی بوش بصورت منظم پخش نکنید، فشار قابل توجهی به مخزن ماشین لباسشویی بوش و سایر قطعات این دستگاه وارد خواهد شد و به همین ترتیب یکی از خرابی هایی که برای دستگاه شما رخ خواهد داد این است که ماشین لباسشویی بوش شما دچار لرزش بیش از حدی خواهد گردید و در نهایت نمی توانید استفاده مناسب و مطلوبی ببرید. از این رو توصیه می کنیم البسه را در مخزن ماشین لباسشویی بوش بصورت کامل و دقیق پخش کنید تا چنین مشکلی رخ ندهد.

4. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

لرزش ماشین های لباسشویی بوش ال جی در زمان استفاده از خشک کن گاهی ناشی از آسیب دیدگی فنرها و کمک فنرها است. به طور معمول دیگ لباسشویی بوش توسط دو یا سه فنر در قسمت پایینی و مشابه آن در بالا به بدنه متصل می شود، به گونه ای که دیگ در حالتی شبه معلق باقی می ماند. در صورت خرابی این فنرها یا کمک فنرهای آن ها، ماشین لباسشویی بوش با لرزش مواجه می شود. عوامل مختلفی می توانند به خرابی فنرها منجر شوند، ولی اغلب مشکل از سایش و فرسودگی زیاد فنرها ناشی می شود.

5. خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

لرزش های ماشین لباسشویی بوش گاهی اوقات ممکن است ناشی از نقص در پمپ تخلیه باشد. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش که یکی از اجزای کلیدی ماشین لباسشویی بوش است، وظیفه دارد آب استفاده شده بعد از شستشو را دفع کند. این قطعه در مدل های مختلف لباسشویی های ساخت برندهای متفاوت، طراحی ها و ساختارهای گوناگونی دارد.

وقتی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش دچار خرابی می شود، نمی تواند آب را به درستی از داخل دیگ خارج کند و نتیجه آن باقی ماندن آب کثیف داخل دیگ و بروز مشکلاتی مانند عدم تعادل دیگ و در نتیجه لرزش لباسشویی بوش و عدم خشک شدن لباس ها است. برای رفع این مشکل، معمولا بهترین گزینه تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه می باشد.

مقالات مرتبط: طرز کار ماشین لباسشویی بوش قدیمی

6. فرسودگی و خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

ممکن است کمی غیرمنتظره باشد، اما خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش یکی از دلایل عمده لرزش آن به حساب می آید. با گذشت زمان طولانی، مثلا بعد از ده یا پانزده سال، این لاستیک انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و به تدریج سخت و خشک می شود.

با این وجود گرچه این قطعه تنها یک بخش لاستیکی به نظر می رسد، ولی نقش مهمی در حفظ ارتباط میان بدنه داخلی دستگاه و محیط بیرونی دارد. از این رو وقتی لاستیک دور درب دیگر منعطف نباشد، این امر می تواند بر عملکرد قطعات داخلی تأثیر گذاشته و منجر به لرزش ماشین لباسشویی بوش شود. خوشبختانه تعویض این لاستیک نه تنها هزینه بالایی ندارد بلکه در زمان کوتاهی نیز قابل انجام است.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214