skip to Main Content

نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی ممکن است به دلایل مختلفی پیش بیاید. در این مقاله از شرکت آریابهکار سعی داریم تا مهم ترین دلایل علت نچرخیدن بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم.

ماشین ظرفشویی قطعات ثابت و متحرک زیادی مانند بازو های آب پاش، قفسه ها، پمپ تخلیه و … دارد. با گذشت زمان و کارکرد دستگاه ممکن است بعضی از این قطعات مستهلک شده و کارایی خود را از دست بدهند. یکی از نشانه های اینکه بازوها آب پاش به درستی کار نمی کند را می توان از درست تمیز نشستن ظروف فهمید. این مشکل یا با حرکت ساده ای بر طرف می شود و یا نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا میکنید.

علت های که موجب نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی می شود

کثیف شدن فیلتر و پمپ ظرفشویی
  • کثیف شدن فیلتر و پمپ ظرفشویی

عامل اصلی که بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی را به حرکت در می آورد فشار آبی است که از سمت پمپ وارد این قطعه می شود. فیلتر در این مسیر از ورود آشغال ها و ناخااصی ها به داخل ظرفشویی جلوگیری می کند.

در صورتی که خرده غذاها موجب کثیف شدن فیلتر و یا اختلال در کاردکرد پمپ شود، آب با فشار مناسب به بازوها نمی رسد و در نتیجه موجب نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی می شود.

بهتر است خرده موادغذایی را از روی فیلتر و پمپ ظرفشویی از بین ببرید. اینگونه فشار آب مناسب برای به چرخش درآوردن بازو های آب پاش تامین شود.

بازو آب پاش ظرفشویی
  • باقی ماندن خرده مواد غذایی بر روی بازوها

از مهم ترین علت های نچرخیدن بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی وجود خرده مواد غذایی بر سر راه بازو ها می باشد. قفسه پایینی دستگاه را خارج کنید و سپس بازو آب پاش را با دست بچرخانید و بررسی کنید تا بصورت آزادانه چرخش داشته باشد.

در صورتی که بازو بصورت روان نچرخید، با پیچ گوشتی و یا مسواک موادی را که بر سر راه بازو قرار دارد را تمیز کنید.

  • لوله ها و اتصالات بازو های آب پاش

بررسی کنید تا تمام اتصالات بازوهای آب پاش محکم باشند. با توجه به اینکه بازو های آب پاش فشار لازم برای چرخیدن را مستقیم از پمپ می گیرند، ولی با این حال در بعضی مدل ها لوله های متصل به بازو ممکن است در زیر پنل قرار نداشته باشد و با قطعات متحرک برخورد داشته باشد و از به خوبی چرخیدن بازو جلوگیری کند.

پس به دقت اتصالات و مسیر لوله را چک کنید.

علامت خرابی و از کار افتادن بازوهای آب پاش در ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی از نشانه های اینکه بازوهای آب پاش به درستی کار نمی کنند، درست تمیز نشستن ظروف است.

علل خرابی بازوی آبپاش در ماشین ظرفشویی چیست؟

کثیف شدن فیلتر و پمپ ظرفشویی، باقی ماندن خرده مواد غذایی بر روی بازوها و محکم نبودن لوله ها و اتصالات بازو های آب پاش از علل خرابی بازوها در ماشین ظرفشویی است.

4.7/5 - (7 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214