skip to Main Content

بشقاب گردون صفحه ای است که شما ظروف غذای خود را برای گرم کردن بر روی آن قرار می دهید. نچرخیدن صفحه ماکروفر موجب می شود مواد غذایی به صورت یکنواخت گرم نشود. برای تعمیر ماکروفر که صفحه آن نمی چرخد راه حل هایی وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره می کنیم.

ماکروفر یکی از پر کاربرد ترین لوازم در آشپزخانه و به طور کلی یکی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی می باشد. به طوریکه وقتی حتی یک مشکل کوچک برای آن پیش می آید، ممکن است نظم همیشگی آشپزخانه ی ما را بر هم زند و پخت و پز را را برای ما مشکل سازد. یکی از این مشکلات نچرخیدن صفحه ماکروفر است.

تعمیر مایکروفر در نچرخیدن صفحه ماکروفر

علت نچرخیدن صفحه ماکروفر

۱- معیوب بودن موتور در نچرخیدن صفحه ماکروفر

استفاده از ظروف سنگین غذا بر روی صفجه گردان ماکروفر به موتور گرداننده فشار وارد می کند و موجب فرسودگی آن می شود. این مشکل در بیش تر مواقع با تعویض موتور بر طرف می شود و محتمل ترین دلیل برای نچرخیدن صفحه ماکروفر می باشد.

۲- مشکل از کوپلینگ موتور

وظیفه کوپلینگ موتور انتقال نیرو به صفحه گرداننده است. اگر کوپلینگ شکسته و یا دچار مشکل شده باشد نمیتواند نیرو با به خوبی به بشقاب انتقال دهد و موجب نچرخیدن صفحه ماکروفر می شود.

شما باید پایه ی چرخاننده را به منظور چک کردن کوپلینگ موتور برای هر نوع ایرادی به آرامی از موتور جدا کنید. اگر کوپلینگ آسیب دیده بود آسیب دیده باشد، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید.

علت نچرخیدن صفحه ماکروفر

۳-ریل صفحه ماکروفر

این قطعه دقیقا زیر بشقاب شیشه ای قرار گرفته است و کمک می کند که بشقاب در هنگام چرخش بر روی صفحه باقی بماند. این قطعه به کمک کوپلر کار چرخش صفحه گردان را انجام می دهد.

برای چک کردن این قسمت، بشقاب شیشه ای را بیرون آورید و هر نوع شکستگی، صدمه یا قرار گیری نادرست در زیر بشقاب را چک کنید. در صورت هر نوع مشکلی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

علت نچرخیدن صفحه ماکروفر

۴- مانعی در حرکت صفحه گردان

برخی مواقع ممکن است خرده غذا هایی زیر صفحه گردان بچسبد و موجب نچرخیدن صفحه ماکروفر شود، در این صورت، ممکن است نیاز باشد صفحه گردان را به خوبی تمیز کنید. بشقاب شیشه ای

و پایه ی چرخاننده ی آن را در بیاورید. هر دو را با آب گرم و صابون بشویید تا تمام ذرات چسبیده بر روی آن که مانع حرکت صفحه گردان می شود از بین بروند.

حال که رایج ترین دلایل احتمالی برای نچرخیدن بشقاب ماکروفر را می دانید، می توانید به راحتی مشکل را با توجه به علت آن حل کنید. برای داشتن بهترین کارآیی

از این قطعه باید مرتبا آن را تمیز و به خوبی از آن نگهداری کنید. اگر صفحه گردان ماکروفر شما نمیچرخد و یا نیاز به خدمات دیگر تعمیرات مایکروفر دارید، تعمیر کاران ماکروفر متخصص شرکت آریابهکار تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214