skip to Main Content

اگر ماشین لباسشویی دوو در هر مدلی دارید و با استفاده از این دستگاه متوجه شده اید که در این دستگاه آب باقی نمی ماند و فورا تخلیه می شود، مطمئنا نشان دهنده خرابی خاصی در این دستگاه است که باید توسط تکنسین های متخصص و با تجربه بصورت تخصصی مورد عیب یابی قرار گیرد. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که در ابتدا به آرامی دکمه Pause را در ماشین لباسشویی دوو بفشارید و سپس این دستگاه را بصورت کامل از برق بکشید تا تکنسین های نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو به محل شما اعزام شوند.

لازم به ذکر است که پس از تماس شما با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران و یا محل سکونت خود، تعمیرکاران متخصص در اسرع زمان به محل شما اعزام می شوند و پروسه تعمیرات این دستگاه را انجام می دهند. توجه داشته باشید که این یک خرابی عادی و ساده ای نیست که شما بتوانید آنرا با کمترین دانش تعمیراتی، تعمیر کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر دانش تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی دوو را ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیرات این خرابی در ماشین لباسشویی دوو نکنید.

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشوییاز آریابهکار نیز قصد داریم شما عزیزان را با دلایل اصلی و مهم نگه نداشتن آب در ماشین لباسشویی دوو آشنا سازیم که عبارتند از:

1. نصب نادرست و اشتباه ماشین لباسشویی دوو

اولین و مهم ترین عاملی که می تواند شروعی برای خرابی های متعدد در این دستگاه باشد، نصب نادرست و اشتباه ماشین لباسشویی دوو می باشد! به همین ترتیب اگر احساس می کنید که پروسه نصب ماشین لباسشویی دوو شما توسط افراد بی تجربه و کم تجربه صورت گرفته است، باید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو، هماهنگی های لازم را انجام دهید تا تکنسین تعمیرکار متخصص به محل شما اعزام شود تا در ابتدا نصب این دستگاه را بررسی کند و سپس اقدام به تعمیر این خرابی در دستگاه شما نماید.

2. خراب شدن برد ماشین لباسشویی دوو

در مواقعی که برد ماشین لباسشویی دوو شما عزیزان آسیب می بیند، علت اصلی این مشکل معمولاً به تخلیه نامناسب آب در ماشین لباسشویی دوو برمی گردد! از این رو برد الکترونیکی این دستگاه مسئول کنترل عملکرد تمامی اجزای آن است و اگر این قطعه اصلی ماشین لباسشویی دوو دچار مشکل شود، احتمال ارسال دستورات نادرست از آن به بخش های دیگر، باعث نقص عملکرد کلی دستگاه می شود.

به همین دلیل این دستگاه ممکن است قادر به اجرای صحیح فرآیند های آب گیری و تخلیه در زمان مشخص و به درستی نباشد و این دو عملیات به صورت همزمان انجام نشوند. لازم به ذکر است که با توجه به پیچیدگی این قطعه اساسی در ماشین لباسشویی دوو، توصیه می شود که برای عیب یابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو، بهترین راه حل این است که از خدمات تعمیرکاران ماشین لباسشویی دوو متخصص استفاده شود تا مشکل به بهترین شکل ممکن ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

3. آسیب دیدن شیر برقی ماشین لباسشویی دوو

شیر برقی یا شیر ورودی آب ماشین لباسشویی دوو، مسئول تنظیم آب در دستگاه می باشد و این قطعه توسط برد الکترونیکی و هیدرواستات ماشین لباسشویی دوو کنترل می شود. بنابراین هر گونه نقص یا مشکل در این قطعات که نام بردیم، می تواند منجر به اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی دوو شود.

از این رو برای تشخیص مشکل در شیر برقی لباسشویی دوو، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید. در صورتی که ورود آب به مخزن لباسشویی دوو همچنان ادامه دارد، این نشان دهنده خرابی این قطعه است و باید آن را تعویض کنید. اما اگر با این اقدام جریان آب قطع شود، ایراد احتمالاً مربوط به قطعات برد الکترونیکی و هیدرواستات ماشین لباسشویی دوو است و نیاز به بررسی دقیق تر دارد که باید توسط تکنسین های متخصص در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد.

4. آسیب دیدن هیدروستات ماشین لباسشویی دوو

هیدرواستات ماشین لباسشویی دوو، مسئول کنترل سطح آب در مخزن این دستگاه است. از این رو این قطعه در بخش پشتی کنترل پنل نصب شده و از طریق یک شلنگ به مخزن لباسشویی دوو متصل می شود و زمانی که سطح آب ورودی به مقدار تعیین شده می رسد، هیدرواستات دستور توقف به شیر برقی ارسال می کند. بنابراین در صورت وجود مشکل در این قطعه، ممکن است ماشین لباسشویی دوو به صورت مداوم تلاش کند آب را جذب کند.

اغلب این نقص ممکن است ناشی از نشتی آب در شلنگ یا اتصالات این قطعه باشد، یا به دلیل خرابی میکروسوئیچ مربوط به هیدرواستات رخ دهد. از این رو در ابتدا بهتر است شلنگ و تیوب اتصالی را بررسی کنید. در صورت وجود نشتی، می توانید شلنگ را با استفاده از شلنگ مناسب که از تعمیرگاه های مجاز قابل تهیه است، تعویض کنید. اما اگر مشکلی در این بخش مشاهده نشد، احتمالا مشکل از میکروسوئیچ هیدرواستات است که نیاز به تعویض دارد.

لازم به ذکر است که برای تهیه و خرید هیدروستات ماشین لباسشویی دوو می توانید از نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو اقدام نمایید و این قطعه کلیدی را تهیه کنید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که این اصل مهم را بخاطر بسپارید و به هیچ وجه این قطعه را از فروشگاه های نامعتبر خریداری نکنید.

مقالات مرتبط:معایب ماشین لباسشویی دوو از نظر تعمیرکاران دوو

5. خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

یکی از دلایل دیگر برای مشکلات مربوط به فرایند آبگیری و تخلیه در ماشین لباسشویی دوو، می توان به خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو اشاره کرد که خرابی پمپ ماشین لباسشویی دوو می تواند باعث خروج سریع آب در زمان آبگیری ماشین لباسشویی دوو شود. بنابراین واقعیت این است که وجود نقص در این قطعه که مسئول یکپارچه شدن عملکرد ماشین لباسشویی دوو است، می تواند منجر به عدم رسیدن میزان آب به حد نصاب تعیین شده و به عملکرد مناسب برای شستشوی لباس ها نشود.

همچنین گاهی اوقات گیر کردن لباس ها یا جمع شدن آشغال ممکن است باعث خرابی پمپ تخلیه شود و به وقوع این مشکل بیانجامد و در برخی موارد، خود پمپ ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214