skip to Main Content

برای آنکه رضایت صد درصدی نسبت به ماشین لباسشویی بوش داشته باشید، انتظار دارید که وقتی البسه مختلف را درون این دستگاه قرار می دهید، بصورت خشک شده و کاملا تمیز از این دستگاه خارج شوند. از این رو اگر ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان به هر دلیلی این پروسه را به خوبی انجام ندهد، هر چند هزینه چندانی برای آن انجام داده اید، بدون شک نشان دهنده خرابی این دستگاه می باشد. برای مثال علت کار نکردن خشک کن لباسشویی بوش چیست؟ چرا ماشین لباسشویی بوش نمی تواند لباس ها را خشک کند؟

این سوال یکی از سوالاتی می باشد که ممکن است برای شما عزیزان پس از گذشت چندین سال استفاده مداوم از این دستگاه برای شما ایجاد شود. لازم به ذکر می باشد که این خرابی از خرابی های متداول و عادی در ماشین لباسشویی بوش نیست و تنها در صورتی رخ می دهد که از این دستگاه استفاده نادرست و اشتباهی داشته باشید. از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی بوش قصد داریم شما عزیزان را با دلایل مهم کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی بوش آشنا سازیم تا بتوانید با این خرابی و مشکل بیشتر روبرو شوید.

توجه: این خرابی معمولا از مواردی می باشد که نیاز به ابزارهای تعمیراتی روز دنیا دارد تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

1. پر کردن ماشین لباسشویی بوش بیشتر از ظرفیت آن

گاهی اوقات افراد عادت دارند که مقدار زیادی لباس را هم‌زمان در ماشین لباسشویی بوش قرار دهند. این کار می‌تواند منجر به بیش از حد پر شدن دستگاه شود که به نوبه خود، مانع از عملکرد صحیح خشک‌کن می‌گردد. برای جلوگیری از این مشکل و آگاهی از مقدار مناسب لباس برای شستشو، به شدت توصیه می‌شود که دفترچه راهنمای لباسشویی خود را با دقت مطالعه کنید تا با حجم استاندارد و توصیه‌شده برای بارگذاری آشنا شوید.

کار نکردن خشک کن لباسشویی بوش به علت پر کردن بیشتر از ظرفیت آن

لازم به ذکر است که در این مواقع آب گیری ماشین لباسشویی بوش به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد و اما زمانیکه نوبت به خشک کن ماشین لباسشویی بوش میرسد، این دستگاه فورا متوقف می شود و با اینکه لباس های شما کاملا خیس هستند، درب دستگاه باز خواهد شد و باید در این مواقع اقدام به کاهش بار موجود در ماشین لباسشویی بوش نمایید و اجازه دهید تا پروسه خشک کن ماشین لباسشویی بوش برای دو دفعه صورت گیرد تا تمام البسه شما خشک شوند.

از این رو توصیه می کنیم صرفا و صرفا اقدام به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید تا مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

2. عدم تخلیه ماشین لباسشویی بوش

در صورتی که آب موجود درون ماشین لباسشویی بوش تخلیه نشود، به هیچ وجه اجازه فعال شدن خشک کن به دستگاه شما داده نمی شود و دستگاه شما تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا بتواند این آب موجود در دستگاه را از طریق پمپ تخلیه، به فاضلاب متصل به دستگاه تخلیه نماید. از این رو اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش شما خراب شده است و نمی تواند به بهترین شکل ممکن کار کند، توصیه می کنیم پروسه شستشوی البسه درون ماشین لباسشویی بوش را متوقف کنید و اجازه دهید تا عیب یابی لازم صورت گیرد.

3. خرابی المنت ماشین لباسشویی بوش

اما اگر تخلیه ماشین لباسشویی بوش به فاضلاب هم خراب نباشد و کاملا سالم باشد، در صورتی که المنت ماشین لباسشویی بوش شما خراب باشد و گرمای لازم برای خشک کردن البسه شما ایجاد نخواهد شد و در نتیجه با مشکلاتی در این زمینه روبرو خواهید شد که مهم ترین آن، عدم خشک کردن البسه در ماشین لباسشویی بوش می باشد. از این رو توصیه می کنیم این خرابی نیز توسط تکنسین مجرب و متخصص عیب یابی شود؛ چرا که معمولا المنت تعویض می شود و تکنسین های متخصص می توانند آنرا تعمیر کنند.

4. آسیب دیدن برد ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از عواملی که در خشک نکردن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش تاثیر دارد، خرابی برد ماشین لباسشویی بوش می باشد که در صورتی که این قطعه کلیدی آسیب دیده باشد، عملا امکان استفاده از این دستگاه وجود نخواهد داشت. از این رو در صورتی که برد ماشین لباسشویی بوش شما آسیب دیده است، بهتر است از طریق خدمات تخصصی در نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش اقدام به عیب یابی و تعمیر این قطعه کلیدی کنید تا نیازی به تعویض و خرید برد جدید برای ماشین لباسشویی بوش نداشته باشید.

5. تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی بوش

کار نکردن خشک کن لباسشویی بوش به علت تنظیمات نادرست

در صورتی که شما برنامه ای انتخاب کنید که در طی این برنامه به هیچ وجه پروسه خشک کن دخیل نباشد، بدون شک خشک کن دستگاه فعال نخواهد شد! از این رو در زمانیکه شما چنین برنامه هایی انتخاب نمایید، مطمئن باشید که نتیجه مطلوبی را کسب نخواهید کرد و این نشان دهنده خرابی خشک کن ماشین لباسشویی بوش نیست. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما و حتما برنامه مناسبی را برای شستشوی البسه خود انتخاب نمایید.

6. خرابی ترموستات ماشین لباسشویی بوش

لازم به ذکر می باشد که یکی دیگر از دلایل خرابی و کار نکردن ترموستات ماشین لباسشویی بوش می توان به موارد مختلفی اشاره کرد که خرابی این قطعه نیز می تواند مستقیما منجر به خرابی خشک کن ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان شود. با این وجود برای اطلاع از خرابی این قطعه توصیه می شود صرفا ترموستات ماشین لباسشویی بوش شما توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد و در صورتی که نیاز به تعمیرات تخصصی بود، این قطعه به بهترین شکل ممکن تعمیر شود.

مقالات مرتبط: معنی کلمات آلمانی ماشین لباسشویی بوش

7. آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی بوش

همچنین آخرین عاملی که می تواند مانع کار کردن خشک کن ماشین لباسشویی بوش شما عزیزان شود، خرابی موتور می باشد که این خرابی یک خرابی پایه و اساسی در این دستگاه می باشد که عملا می تواند منجر به خرابی گسترده در این دستگاه شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در صورت بروز خرابی خشک کن ماشین لباسشویی بوش اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه توسط تکنسین های مجرب نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214