skip to Main Content

برای آنکه ظروف در ماشین ظرفشویی به بهترین شکل ممکن شسته شوند و بتوانید ظروف را با بهترین کیفیت ممکن بشویید، باید ماشین ظرفشویی بصورت کامل سالم باشد. اما اگر جزئی ترین خرابی در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، مطمئن باشید که پروسه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی همانند سابق انجام نخواهد شد. یکی از این مشکلات که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، کم شدن فشار آب گرم ماشین ظرفشویی می باشد که در صورت رخ دادن این خرابی، عملا نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اگر جزئی ترین خرابی های ممکن را اگر در ماشین ظرفشویی مشاهده کردید، حتما پروسه تعمیرات را به همراه تکنسین های مجرب و متخصص از سر گیرید تا مشکل دستگاه شما با جزئی ترین هزینه تعمیراتی ممکن تعمیر شود و بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید. در ادامه این مقاله از تعمیر ظرفشویی نیز قصد داریم با دلایل و علل کم شدن فشار آب گرم ماشین ظرفشویی شما عزیزان را آشنا سازیم و در صورت بروز این خرابی باید توسط کارشناس مورد عیب یابی قرار گیرد.

خرابی المنت ماشین ظرفشویی

اگر آب گرم ماشین ظرفشویی شما مشکل دارد، ممکن است علت آن مربوط به سیستم المنت ظرفشویی باشد که برای تولید حرارت و گرم کردن آب استفاده می شود. بررسی و تعمیر این قطعه نیازمند مهارت ها و تخصص خاصی است و برای انجام آن بهتر است با نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس حاصل کنید تا با کارشناسانی که دارای تجربه و دانش لازم برای تشخیص و رفع مشکلات مربوط به سیستم المنت ظرفشویی هستند مشکل دستگاه شما رفع شود.

خرابی المنت ماشین ظرفشویی

لازم به ذکر است که تکنسین های مجرب و متخصص آریابهکار تمام خدمات عیب یابی و تعمیر المنت ماشین ظرفشویی را به شما ارائه می دهند تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و نیازی به تعویض المنت ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

ترموستات ماشین ظرفشویی، قطعه ای است که برای تنظیم دمای آب استفاده می شود. این قطعه مشابه یک دماسنج عمل می کند و وظیفه سنجش دمای آب را برای تنظیم دمای مناسب برای شستشوی ظروف دارد. اما در صورت خرابی ترموستات، دستگاه با مشکل تنظیم دمای آب مناسب مواجه خواهد شد. به این معنی که آب گرم تر از حد معمول یا سردتر از حد معمول خواهد بود.

برای تعمیر ترموستات، باید در نظر داشت که این قطعه قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی، باید آن را با یک قطعه نو و تازه جایگزین کنید. بنابراین، در صورتی که ترموستات ماشین ظرفشویی شما خراب شده است، بهتر است قطعه قبلی را با یک ترموستات جدید و سالم جایگزین کنید. این کار به شما کمک می کند تا دمای آب را به درستی تنظیم کنید و از دستگاه ظرفشویی با کارایی بهره برید.

کارشناسان ما در آریابهکار این خدمات را بصورت تخصصی به شما عزیزان ارائه خواهند کرد.

خرابی سنسور حرارتی ماشین ظرفشویی

سنسور حرارتی ماشین ظرفشویی مسئول تشخیص دمای آب دستگاه است. اگر سنسور حرارتی دارای مشکل باشد، دمای آب به درستی تشخیص داده نمی شود و این باعث می شود که آب در دستگاه به درستی گرم نشود. در نتیجه ممکن است دستگاه شما نتواند آب را به درستی گرم کند و عملکرد صحیح خود را انجام دهد. برای رفع این مشکل، نیاز به تعمیر یا تعویض سنسور حرارتی ماشین ظرفشویی است. از این رو بهتر است با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و به روش مناسب آن را رفع کند.

عدم انتخاب برنامه شستشوی مناسب

براساس برنامه انتخابی شما در ماشین ظرفشویی، میزان آب گرم که از پیش در این برنامه ها تنظیم شده است کم و زیاد خواهد شد و تصور کنید که شما چرب ترین ظروف ممکن را در ماشین ظرفشویی قرار داده اید و برنامه شستشوی ساده را انتخاب کرده اید. آیا پروسه شستشوی ظروف در این دستگاه به سادگی انجام خواهد شد؟ بدون شک خیر! به همین دلیل توصیه می کنیم برنامه مناسب بر اساس میزان چربی و کثیفی ظروف خود انتخاب نمایید تا به بهترین شکل ممکن پروسه شستشوی ظروف انجام شود.

برای آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نیز توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کنید تا با نحوه استفاده صحیح و اصولی ماشین ظرفشویی آشنا شوید.

خرابی پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی

پمپ حرارتی در فرایند گرم کردن آب در دستگاه ظرفشویی نقش حیاتی دارد. این پمپ مسئول ایجاد حرارت و گرم کردن آب بوده و همزمان با پاشیدن آب روی ظروف داخل دستگاه، شروع به کار می کند و حرارت مورد نیاز را به آب منتقل می کند. اما یکی از دلایلی که ممکن است آب در دستگاه گرم نشود، عیب و مشکل در پمپ حرارتی باشد. در صورتی که پمپ حرارتی دستگاه دچار خرابی یا اشکال شود، عملکرد صحیح خود را انجام نمی دهد و نتواند آب را به درستی گرم کند.

خرابی پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی

بنابراین، در صورتی که متوجه مشکل در گرم نشدن آب شده اید، بهتر است پمپ حرارتی دستگاه را بررسی و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم، تماس با تکنسین متخصص را بگیرید تا این مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

مقالات مرتبط:صدای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به چه خاطر است؟

سوختن ترموفیوز ماشین ظرفشویی

سیستم ترموفیوز یا فیوز حرارتی، نقش اساسی در تنظیم دمای آب در دستگاه ظرفشویی دارد. این قطعه عملکرد مشابه فیوز برق را دارد و به منظور تنظیم جریان حرارت استفاده می شود. در صورتی که این قطعه دارای مشکل شود، دمای آب مورد استفاده در دستگاه کاهش می یابد و به همین ترتیب، آب گرم برای استفاده در ظرفشویی فراهم نمی شود. از این رو ترموفیوز یک قطعه حیاتی در ماشین ظرفشویی است.

اگر با مشکل گرم نشدن آب در دستگاه ظرفشویی مواجه شده اید، بهتر است ترموفیوز یا فیوز حرارتی را بررسی کنید. در صورتی که متوجه مشکلی در عملکرد این قطعه شدید، بهتر است آن را تعویض کنید تا دمای آب به درستی تنظیم شود و آب گرم برای استفاده در دستگاه ظرفشویی تامین شود. در صورت نیاز، می توانید با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و راهنمایی لازم را در خصوص تعمیر یا تعویض ترموفیوز دریافت کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214