skip to Main Content

اگر ماکروفر شما دارای ده ها قابلیت منحصر بفرد و خاص باشد، اما غذا را گرم نکند، بدون شک دستگاهی بی فایده می باشد که برای خرید آن چندین میلیون تومان هزینه کرده اید. با این وجود گرم نکردن ماکروفر یک مشکل اساسی در این دستگاه است که باید توسط تکنسین مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مخصوص که تنها یکی از این ابزارها اهم متر است مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا از این طریق مشکل دستگاه شما شناسایی شود. از این رو علت گرم نکردن ماکروفر چیست؟

دلایل مختلف و متعددی وجود دارند که می توانند منجر به گرم نکردن ماکروفر شوند. به همین دلیل ما نمی توانیم صرفا یک عامل را مبنی بر این خرابی به شما عزیزان معرفی کنیم. از این رو در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران آریابهکار قصد داریم رایج ترین علل گرم نکردن ماکروفر را برای شما شرح دهیم که می توانند در این زمینه برای شما کاربردی باشند.

علت و دلایل گرم نکردن ماکروفر چیست؟

علت گرم نکردن ماکروفر کاملا فنی و تخصصی است و این گونه نیست که بخواهیم بگوییم با معرفی کردن عوامل ذیل شما می توانید خودتان در خانه با استفاده از ابزارهای تعمیراتی عادی و رایج اقدام به برطرف کردن آنها نمایید؛ تنها تکنسین های تعمیرکاری که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات این دستگاه را دارند، مجاز به عیب یابی و تعمیر مشکلات فنی ماکروفر هستند.

علت و دلایل گرم نکردن ماکروفر چیست

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران به همراه تیم تکنسین های مجرب و متخصص تمام خدمات عیب یابی و تعمیر ماکروفر شما در هر برند را بصورت تخصصی به همراه ماهر ترین تکنسین های تعمیرکار به همراه گارانتی 90 روزه به شما عزیزان ارائه می کند.

در خصوص گرم نکردن ماکروفر موارد و دلایل مختلفی دخیل می باشند که مهمترین دلایل این موضوع شامل موارد زیر می باشند:

  • گرم نکردن ماکروفر خراب شدن مگنترون ماکروفر
  • خرابی ترانس ماکروفر
  • خرابی دیود ماکروفر
  • خراب شدن برد ماکروفر

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، همانطور که گفتیم از مهترین دلایل گرم نکردن ماکروفر می باشند که در زمان بررسی دستگاه توسط تکنسین های تعمیرات، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. حال بیایید هریک از موارد گفته شده را به صورت مجزا تحلیل کنیم و علت گرم نکردن ماکروفر به سبب هریک از آنها را بررسی نماییم.

1. گرم نکردن ماکروفر به علت خراب شدن مگنترون ماکروفر

مهم ترین و اصلی ترین قطعه در ماکروفر که وظیفه تولید گرما و امواج گرم کننده را داراست، مگنترون ماکروفر می باشد که اصولا تمام عملیات و اکثر قطعاتی که در ماکروفر وجود دارند، صرفا جهت ایجاد توان لازم برای کارکرد مگنترون درج شده اند. به عبارتی مگنترون یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی در ماکروفر می باشد که دارای نقش تعیین کننده ای در این دستگاه است و اگر به هر دلیل این قطعه خراب شده باشد، مطمئن باشید که حتی ذره ای گرما توسط ماکروفر شما تولید نخواهد شد.

از این رو خرابی مگنترون به معنای این نیست که شما باید هزینه قابل توجهی برای خرید و تعویض مگنترون ماکروفر در نظر داشته باشید؛ چرا که ما در آریابهکار به اتفاق تکنسین های تعمیرکار تمام خدمات عیب یابی و تعمیر مگنترون ماکروفر را به همراه ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد تعمیر قرار می دهیم تا این قطعه کلیدی همانند روز اول برای شما عزیزان کار کند و نیازی به تعویض آن نداشته باشید.

به همین ترتیب ما در مجموعه آریابهکار آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی در زمینه تعمیر مگنترون هستیم تا بتوانیم مشکل شما را از این طریق برطرف کنیم. جهت ثبت درخواست خود می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید تا این خدمات در اسرع زمان برای شما انجام شوند.

2. گرم نکردن ماکروفر به علت خرابی ترانس ماکروفر

ترانس ماکروفر پل ورودی جریان برق به ماکروفر می باشد که این قطعه در ابتدا جریان برق ورودی به ماکروفر را دریافت می کند و سپس جریان برق وارد شده را برای مگنترون ماکروفر تبدیل خواهد نمود تا از این طریق مگنترون شروع به کار کند. از این رو اگر ترانس ماکروفر شما بنابر دلایلی اعم از استفاده نادرست و اشتباه، نوسان برق و… دچار خرابی شده باشد، مطمئن باشید که این دستگاه دیگر حتی روشن نیز نخواهد شد. به همین ترتیب خرابی ترانس می تواند منجر به گرم نکردن ماکروفر شما نیز شود.

گرم نکردن ماکروفر به علت خرابی ترانس ماکروفر

یکی از ابزارهایی که با استفاده از آن می توان اقدام به عیب یابی ماکروفر نمود، اهم متر ماکروفر می باشد که نیاز به دانش ابتدایی دارد. از این رو اگر دانش سطحی در خصوص نحوه استفاده از اهم متر دارید، می توانید ترانس ماکروفر را با استفاده از این ابزار مورد عیب یابی قرار دهید و سپس تعمیرات لازم را براساس خرابی رخ داده اعمال نمایید.

3. گرم نکردن ماکروفر به علت خرابی دیود ماکروفر

دیود ماکروفر به قطعه ای گفته می شود که دقیقا در قسمت پشتی مگنترون قرار دارد. این قطعه جریان وروی از ترانس را با اعمال تغییرات در سطح ولتاژ، به مگنترون ماکروفر ارسال می کند تا از این طریق مگنترون بتواند عملکرد خود را آغاز کند. لازم به ذکر است که دیود دارای این وظیفه است که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کند. از این رو دیود ماکروفر دارای وظیفه قابل توجهی در این دستگاه است که نباید آنرا ساده بگیرید!

از این رو اگر دیود ماکروفر شما در هر مدل و برندی خراب شده باشد، طبیعتا ولتاژ مناسب و کافی به مگنترون نخواهد رسید و در نتیجه مگنترون از کار خواهد افتاد و گرمایی توسط این قطعه در جهت گرم کردن مواد غذایی تولید نخواهد شد. به همین ترتیب باید این قطعه مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا از این طریق مشکل آن ریشه یابی گردد. با این وجود ما در مجموعه آریابهکار تمام خدمات عیب یابی دیود ماکروفر را انجام می دهیم تا این مشکل را برای همیشه برطرف کنیم.

4. گرم نکردن ماکروفر به علت خراب شدن برد ماکروفر

اگر برد ماکروفر شما عزیزان به هر دلیلی از کار افتاده باشد و یا اگر دچار مشکل بسیار جزئی شده باشد، به هیچ وجه نمی توانید اقدام به روشن کردن ماکروفر نمایید و اما اگر حتی موفق به روشن کردن ماکروفر شدید، هیچ گرمایی توسط مگنترون تولید نخواهد شد. از این رو برد یک قطعه حیاتی در ماکروفر می باشد که اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، به هیچ وجه نمی توانید دیگر همانند سابق از ماکروفر خود استفاده کنید و نیاز به عیب یابی و تعمیر برد ماکروفر خواهد داشت.

گرم نکردن ماکروفر به علت خراب شدن برد ماکروفر

لازم به ذکر است که تعمیر برد ماکروفر در هر مدل برندی توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص آریابهکار بصورت تخصصی انجام می شود و شما می توانید با خیالی آسوده تعمیر برد ماکروفر خود را به ما بسپارید تا بصورت تخصصی مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد. توجه داشته باشید که تعمیر برد ماکروفر با گارانتی 90 روزه در آریابهکار انجام می شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214