skip to Main Content

مایکروفرها به عنوان یکی از رایج ترین ابزارهای زندگی در قرن 21م، از اهمیت بالایی برخوردار هستند که معمولا در اکثر مواقع از این دستگاه صرفا برای گرم کردن غذا استفاده می‌شود. اما استفاده از مایکروفرها مستلزم رعایت یکسری نکات کاربردی هستند که با مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر پاناسونیک می‌توانید متوجه این موضوع بسیار مهم شوید. با این وجود در صورت استفاده نادرست از مایکروفر ممکن است دچار خرابی شود که در این مواقع پیش از تعمیر آن باید اقدام به عیب یابی ماکروفر نمایید.

توجه: تمام پروسه عیب یابی ماکروفر در مجموعه آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان توسط تکنسین‌های مجرب و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما عزیزان انجام می‌شود.

1. علت نچریخیدن سینی مایکروفر چیست؟

اولین و رایج ترین مشکلی که ما قصد داریم در این گزارش آنرا مورد بررسی قرار دهیم، مشکل نچرخیدن سینی مایکروویو می‌باشد که یک مشکل رایج است و می‌تواند پس از گذشت چند سال رخ دهد. اما به چه علت ممکن است این خرابی رخ دهد؟ دلایلی که می‌توانند منجر به این خرابی شوند، به نسبت زیاد هستند و صرفا نمی‌توان یک علت را برای این خرابی مشخص نمود! با این وجود این خرابی قابل تعمیر و رفع است و نیازی به خرید مایکروفر جدید ندارید! در ادامه مهم ترین دلایل این خرابی را بررسی کرده ایم:

 1. کثیف بودن غلتک‌های سینی.
 2. خرابی غلتک‌های زیر سینی.
 3. خرابی کوپلینگ مایکروفر.
 4. خراب شدن موتور گردان.
 5. خرابی شفت مایکروفر.
 6. خرابی برد مایکروویو.

نکته: معمولا این خرابی مبنی بر عوامل بالا رخ می‌دهد که بجز موارد 4 و 6، بقیه موارد در خانه توسط شما عزیزان با کمترین هزینه قابل تعمیر و رفع می‌باشد. اما جهت عیب یابی ماکروفر به‌صورت اصولی می‌توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه کنید.

نچرخیدن سینی مایکروفر

2. چرا مایکروفر روشن نمی‌شود؟

مشکل روشن نشدن مایکروویو، یک مشکل اصلی و کلیدی برای مایکروفر شما محسوب می‌شود که اگر این مشکل به هر دلیلی برای دستگاه شما رخ دهد، بدین معناست که به هیچ وجه نمی‌توانید از این دستگاه استفاده کنید؛ چرا که هیچ گرمایی از این دستگاه جهت گرم کردن مواد غذایی موجود درون دستگاه ایجاد نخواهد شد. با این وجود عملا دستگاه شما یک ابزار معیوب و بلا استفاده خواهد بود که با انجام ترفندهای مختلف نمی‌توانید تغییر و تحولی برای این ابزار ایجاد کنید.

در ادامه با دلایل کلیدی و بسیار مهم روشن نشدن مایکروفر آشنا خواهید شد:

 1. سوختن دیود مایکروویو.
 2. خرابی برد.
 3. سوختن فیوز سرامیکی.
 4. خرابی فیوز حرارتی.
 5. خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر.
 6. سوختن ترانس.
 7. عدم اتصال صحیح دستگاه به برق.
 8. سوختن مگنترون.

توجه: مشکل روشن نشدن مایکروفر از آن دسته خرابی‌ها می‌باشد که حتما و حتما باید عیب یابی ماکروفر توسط تکنسین مجرب انجام شود تا مشکل به‌صورت اساسی عیب یابی شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی

3. علت بلند شدن دود از مایکروفر چیست؟

تصور کنید که در حال استفاده از مایکروفر هستید که به‌صورت ناگهانی متوجه بلند شدن دود از مایکروویو می‌شوید! این مشکل بدون شک یک مشکل بسیار مهم می‌باشد که حتما و حتما باید توسط تکنسین تعمیرات در طی یک پروسه عیب یابی ماکروفر، مورد بازبینی و عیب یابی قرار بگیرد تا این مشکل کاملا اصولی و دقیق شناسایی شود. با این وجود توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما در اسرع وقت مایکروفر را از برق بکشید و سپس درب دستگاه را باز کنید تا دود به بیرون منتقل شود.

اما به چه علت‌هایی ممکن است با مشکل بلند شدن دود از مایکروفر روبرو شوید؟ در ادامه با این علل آشنا خواهید شد:

 1. اتصالی قطعات مایکروویو.
 2. سوختن قطعات کلیدی مایکروویو.
 3. چسبیدن چربی و ذرات غذا به المنت.
 4. پخت طولانی مدت غذا.
 5. پخت غذاهای بسیار چرب در دستگاه.
 6. کثیفی محیط داخلی مایکروفر.
 7. استفاده از ظروف نامناسب.

نکته: رایج ترین علت بلند شدن دود از مایکروفر، وجود قطعات روغن درون محیط داخلی مایکروفر می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر ویرپول

4. علت صدای زیاد مایکروویو چیست؟

طبیعتا هنگامیکه مایکروفر را روشن می‌کنید، صدایی به گوش شما خواهد رسید که این صدا کاملا عادی و طبیعی است و گویای کار کردن مایکروفر شما می‌باشد. اما به مرور پس از گذشت چندین سال از خرید مایکروویو این صدای عادی تغییر خواهد کرد و می‌تواند به مراتب افزایش پیدا کند و در انتها با روشن کردن مایکروفر، متوجه صدای بیش از حدی خواهید شد که می‌تواند آزار دهنده واقع شود. با این وجود این صدای زیاد مایکروفر ناشی از چیست؟ در ادامه این دلایل را به‌صورت کامل نام برده ایم:

 1. خرابی موتور گردان.
 2. عدم چفت شدن سینی به کوپلینگ.
 3. خرابی کوپلینگ.
 4. شکستن شفت.
 5. خرابی دیود.
 6. خرابی مگنترون.
 7. کثیفی چرخ‌های زیر سینی.
 8. خرابی ریل زیر سینی.
 9. خرابی فن مایکروفر.

علت صدای زیاد مایکروویو چیست؟

5. چرا مایکروفر خاموش می‌شود؟

خاموش شدن ناگهانی مایکروفر به عنوان یکی از مشکلاتی می‌باشد که تاکنون به تعداد دفعات زیادی به مجموعه ما گزارش شده است. خب طبیعتا زمانیکه این خرابی رخ می‌دهد، هم غذای شما گرم نخواهد شد و هم اینکه فشار قابل توجهی به قطعاتی همانند مگنترون، فیوزها و ترانس دستگاه وارد خواهد شد که این فشار قابل توجه می‌تواند تبعاتی هم به همراه داشته باشد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که در صورت امکان در این مواقع از مایکروویو استفاده نکنید!

در اسرع وقت دستگاه را به شعب ما منتقل کنید تا پروسه عیب یابی ماکروفر به‌صورت دقیق و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا صورت گیرد تا مشکل به‌صورت اساسی شناسایی شود. اما چرا مایکروفر شما به‌صورت ناگهانی خاموش می‌شود؟ در ادامه علل رایج این مشکل را بررسی کرده ایم:

 1. استفاده طولانی مدت از مایکروفر.
 2. خرابی پنل مایکروویو.
 3. نوسان برق.
 4. گرم کردن غذاهای حاوی آب زیاد.
 5. خرابی ترانس.
 6. سوختن فن مایکروفر.
 7. مسدودی هواکش.
 8. خرابی ترموستات.
 9. خرابی برد.
 10. عدم استفاده از محافظ برق.
 11. خراببی فیوز.
 12. خرابی میکروسوئیچ.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو اسنوا

6. علت کار نکردن فن مایکروفر چیست؟

عملکرد فن در مایکروفر یک عملکرد بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد چرا که تمام گرمای تولید شده درون ماکروفر از طریق این قطعه به بیرون منتقل می‌شود تا این گرما منجر به از بین رفتن و وارد شدن فشار زیادی به قطعات مایکروفر نشود. بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که گرمای تولیدی درون مایکروفر نباید در یک موقعیت محبوس شود و حتما باید از طریق فن به بیرون از دستگاه منتقل شود. اما تصور کنید که این گرما به بیرون منتقل نشود! قطعا مشکلات متعددی برای دستگاه شما ایجاد خواهد شد.

با این وجود توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که خرابی فن مایکروفر را جدی بگیرید و در صورت متوجه شدن خرابی این قطعه، به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از خدمات عیب یابی ماکروفر ما در مجموعه آریابهکار استفاده کنید تا این مشکل شناسایی و برطرف شود. در ادامه نیز قصد داریم تا عوامل و دلایلی که منجر به بروز این خرابی می‌شوند را بررسی کنیم:

 1. مسدودی فیلتر چربی مایکروفر.
 2. خرابی موتور فن مایکروفر.
 3. خرابی موتور مایکروویو.
 4. مسدودی فیلتر زغال چوب.
 5. کثیفی فن مایکروفر.

توجه: خرابی فن مایکروفر یک مشکل اساسی و کاملا فنی می‌باشد که رخ دادن آن می‌تواند شروعی بر خرابی‌های دیگر باشد.

7. گرم نشدن غذا در مایکروفر

یکی از مهم ترین قابلیت‌های تمام مایکروویوهای موجود در جهان، گرم کردن غذای شما می‌باشد؛ بدین معنا که شما بدون نیاز به اجاق گاز و هر وسیله سنتی می‌توانید صرفا در طی یک الی دو دقیقه اقدام به گرم کردن غذای خود نمایید! با این وجود اگر همین قابلیت که محوری ترین و اصلی ترین قابلیت مایکروویو است و دچار خرابی شود، خب طبیعتا مشکل اساسی برای دستگاه شما پیش خواهد آمد و نمی‌توانید از این دستگاه استفاده کنید.

با این وجود این توصیه‌ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه از مایکروفر استفاده نکنید و در اسرع وقت آنرا به شعب شرق و غرب آریابهکار منتقل کنید تا خدمات عیب یابی ماکروفر برای آن صورت گیرد. همچنین در ادامه به دلایلی که می‌توانند منجر به گرم نشدن غذا در مایکروفر شوند پرداخته ایم:

 1. سوختن مگنترون.
 2. خرابی خازن.
 3. خرابی ترموستات.
 4. نوسان برق.
 5. خرابی برد.
 6. خراب شدن میکروسوئیچ درب.
 7. اتصالی قطعات داخلی.
 8. خرابی پنل.
 9. مشکل ترانس مایکروفر.
 10. شکستن زبانه درب.
 11. خرابی فیوز سرامیکی.

گرم کردن مواد غذایی در ماکروفر

توجه: مشکل گرم نشدن غذا در مایکروفر معمولا به دلیل مشکلات فنی رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین مجرب شناسایی و تعمیر شود.

8. باز و بسته نشدن درب مایکروفر

یکی دیگر از مشکلات رایج در مایکروفرها مشکل باز و بسته نشدن درب مایکروفر می‌باشد که این مشکل معمولا یک مشکل اساسی و بسیار مهمی است چرا که اگر درب مایکروفر به هر دلیلی بسته و باز نشود، نمی‌توانید از آن استفاده کنید! با این وجود چرا مایکروفر شما می‌تواند دچار مشکل باز و بسته نشدن درب شود؟ در ادامه دلایل مهمی که باعث بروز این خرابی می‌شوند را مطرح کرده ایم:

 1. خرابی میکروسوئیچ درب.
 2. خرابی قفل درب مایکروویو.
 3. خرابی اهرم قفل درب.
 4. شکستن کلید فنر درب.
 5. خرابی دستگیره متحرک.
 6. خرابی قلاب درب.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر میدیا

9. جرقه زدن مایکروویو

رایج ترین مشکلی که می‌تواند برای شما در حین استفاده از مایکروفر رخ دهد، مشکل جرقه زدن مایکروفر می‌باشد که یک مشکل اساسی و بسیار مهم است و اگر به تعداد دفعات زیادی رخ داد، می‌تواند خیلی ساده منجر به خرابی گسترده مایکروفر شما شود! با این وجود توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که این مشکل را جدی بگیرید. اما جرقه زدن مایکروفر معمولا با صدای زیاد و جرقه‌های متعددی ظاهر می‌شود که می‌تواند یک چالش برای شما باشد.

در اسرع وقت بدون درنگ مایکروفر را خاموش کنید و سپس اقدام به ریشه یابی این مشکل نمائید تا در صورت داشتن دانش فنی تعمیرات، این مشکل را رفع کنید؛ در غیر اینصورت می‌توانید بصورت حضوری یا غیرحضوری از خدمات مجموعه آریابهکار استفاده کنید. معمولا دلایلی که می‌توانند منجر به بروز این خرابی شوند عبارتند از:

 1. استفاده از ظرف فلزی.
 2. خرابی کاور میکا.
 3. خرابی المنت مایکروفر.
 4. سوختن فیلتر اشعه.
 5. خرابی دیود.
 6. خرابی مگنترون.
 7. خرابی جوجه گردان.
 8. کثیف بودن چرخ‌های ریل زیر سینی.
 9. کثیفی محیط داخلی مایکروویو.
 10. اتصال داخلی.
 11. خرابی ترانس.

نکته: معمولا مشکل جرقه زدن مایکروویو از طریق راهکارهای خانگی قابل رفع و تعمیر است و نیازی به تعمیرکار مایکروفر ندارید.

10. روشن نشدن چراغ مایکروفر

مشکل روشن نشدن چراغ مایکروویو یکی دیگر از مشکلاتی است که احتمالا پس از گذشت چندین سال با آن روبرو خواهید شد! علت بروز این خرابی هم می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد که رایج ترین علت آن نیز اتمام طول عمر مفید لامپ دتسگاه می‌باشد! با این وجود اگر با مشکل روشن نشدن لامپ مایکروویو روبرو شده اید و راهکاری برای آن پیدا نکرده اید، در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با این مشکل بیشتر و بیشتر آشنا سازیم:

 1. سوختن چراغ.
 2. خرابی برد.
 3. خرابی سوکت لامپ مایکروفر.
 4. خرابی ترانس.
 5. عدم اتصال مایکروفر به برق.

علت روشن نشدن چراغ ماکروفر

نکته: اگر دانش فنی تعمیرات جهت تعویض لامپ مایکروفر ندارید، می‌توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا این پروسه توسط تکنسین‌های مجموعه انجام شود.

11. علت کار نکردن دکمه‌های مایکروفر چیست؟

برای استفاده از قابلیت‌های به کار گرفته شده درون مایکروفر تنها یک راهکار وجود دارد و آن هم استفاده از دکمه‌های مایکروویو می‌باشد. اما تصور کنید که تمام قطعات کلیدی و گران قیمت مایکروفر شما سالم هستند و صرفا دکمه‌های آن خراب شده اند! با این وجود شما نمی‌توانید از مایکروفر تاز زمانیکه دکمه‌های رفع مشکل شوند، استفاده کنید! در ادامه این بخش از گزارش آریابهکار قصد داریم تا دلایل کار نکردن دکمه‌های مایکروفر را مورد بررسی قرار دهیم که این موارد عبارتند از:

 1. لمس دکمه‌ها با دستان خیس.
 2. خرابی برد الکترونیک.
 3. وارد شدن ضربه به پنل.
 4. اتمام طول عمر مفید.
 5. گیر کردن دکمه ها.
 6. شکستن پین دکمه ها.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو سامسونگ

12. یکسره شدن مایکروفر

پیش از آنکه در این خصوص تعاریفی را بیان کنیم، ابتدا اجازه دهید تا به پاسخ سوال شما برسیم! منظور از یکسره شدن مایکروفر چیست؟ یکسره شدن مایکروفر یکی از مشکلات نادری می‌باشد که می‌تواند برای دستگاه شما رخ دهد و رخ دادن این مشکل نیز می‌تواند تبعاتی را به همراه داشته باشد. بدین معنا که دکمه‌های مایکروفر هیچ کاربردی ندارند و صرفا با وصل کردن دستگاه به برق، دستگاه بصورت خودکار روشن و با کشیدن آن از پریز برق نیز خاموش می‌شود.

این مشکل همانگونه که گفته شد خیلی کم پیش می‌آید که معمولا به دلیل اتمام طول عمر مفید مایکروفر پیش می‌آید! با این وجود توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که در این مواقع به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه کنید تا پروسه عیب یابی ماکروفر توسط تکنسین‌های حاضر در مجموعه انجام شوند.

13. داغ شدن بیش از حد بدنه مایکروفر

یکی دیگر از مشکلات فنی مایکروفرها که اکثرا پس از گذشت چندین سال استفاده از مایکروویو رخ می‌دهد، داغ شدن بیش از حد بدنه مایکروفر می‌باشد که ناشی از خرابی قطعات به وجود می‌آید! زمانیکه بدنه هر دستگاه به میزان قابل توجهی داغ شود، طبیعتا گویای یک خرابی می‌باشد که حتما و حتما باید مورد بازبینی و عیب یابی ماکروفر قرار گیرد تا این مشکل بصورت دقیق شناسایی و رفع گردد. اما چرا این مشکل رخ می‌دهد؟ در ادامه دلایل رایج این مشکل را مطرح کرده ایم:

 1. خرابی فن مایکروفر.
 2. خرابی سنسور حرارتی.
 3. خرابی مگنترون.
 4. پخت طولانی مدت غذا.
 5. استفاده از ظرف نامناسب.
 6. خرابی برد.
 7. محبوس بودن مایکروفر.
 8. استفاده طولانی مدت.

دلایل داغ شدن بدنه مایکروفر

توجه: مشکل داغ شدن بیش از حد بدنه مایکروفر یک مشکل بسیار اساسی و مهم می‌باشد که اگر به آن توجه نکنید، ممکن است هزینه زیادی را صرف تعمیر و یا خرید مایکروفر جدید متحمل شوید!

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الکترولوکس

14. روشن نشدن گریل مایکروفر

یکی دیگر از خرابی‌هایی که در لیست ما قرار دارد، روشن نشدن گریل مایکروفر می‌باشد که تاکنون چندین بار گزارش این خرابی از سمت کاربران دریافت شده است! با این وجود بخش گریل مایکروویو، به عنوان یک بخش کلیدی می‌باشد که خرابی آن می‌تواند عملکرد دستگاه را مختل سازد و نتوانید همانند سابق از آن استفاده کنید. از این رو چرا گریل مایکروویو روشن نمی‌شود؟ در ادامه دلایلی که می‌توانند منجر به این خرابی شوند را آورده ایم تا سریعتر به پاسخ سوال خود برسید. این موارد عبارتند از:

 1. خرابی المنت مایکروفر.
 2. خرابی ترموستات.
 3. خراب شدن برد.
 4. استفاده نادرست.
 5. وارد کردن فشار زیاد.

توجه: مشکل روشن نشدن گریل مایکروفر یک مشکل کاملا فنی می‌باشد و در صورتی که دانش تعمیرات ندارید، به شعب شرق و غرب آریابهکار منتقل کنید تا خدمات عیب یابی ماکروفر برای آن انجام و سپس تعمیر شود.

15. علت خراب شدن کوپلینگ مایکروفر چیست؟

کوپلینگ یک قطعه پلاستیکی و نسبتا مستحکمی می‌باشد که براساس طراحی در نظر گرفته شده برای این قطعه، سینی به آن چفت می‌شود و سپس با روشن کردن مایکروویو و فعال شدن موتور گردان، متوجه چرخش سینی خواهید شد. با این وجود کوپلینگ مایکروفریک قطعه کارآمد و رابط میان موتور گردان و سینی می‌باشد که نتیجه وجود این قطعه نیز گرم شدن یکنواخت غذای شما عزیزان در مایکروفر می‌باشد. اما گاهی اوقات ممکن است کوپلینگ مایکروفر دچار خرابی شود! به چه علت؟

 1. قرار دادن ظروف سنگین و حجیم بر روی سینی.
 2. استفاده پشت سرهم از مایکروفر.
 3. عدم قرار دادن صحیح سینی.

توجه: کوپلینگ مایکروفر قابل تعمیر نیست و در صورت بروز هر گونه خرابی برای این قطعه باید اقدام به تعویض آن نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات برد ماکروفر در تهران

عیب یابی ماکروفر سامسونگ در تهران

تمامی مشکلاتی که در قسمت بالا در خصوص مایکروفرها گفته شدند، متقابلا در صورت عدم رعایت نکات ابتدایی استفاده از مایکروفر برای مایکروفر سامسونگ شما رخ خواهند داد و در این مواقع توصیه می‌کنیم آرامش خودتان را حفظ کنید و سپس دستگاه را به آرامی از برق بکشید و با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند و در صورت امکان تعمیر خرابی مایکروفر شما، به شعب ما مراجعه کنید و یا از پیک رفت و برگشت رایگان ما استفاده کنید.

 • عیب یابی ماکروفر سامسونگ در مجموعه آریابهکار بصورت کاملا رایگان توسط تکنسین مجرب و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می‌شود.
 • استفاده از قطعات وارداتی و کاملا برند سامسونگ جهت تعویض قطعات.

تعمیر ماکروفر سامسونگ در شرق تهران

عیب یابی ماکروفر پاناسونیک در تهران

تمامی برندهای مایکروفر موجود در کشور عزیزمان توسط تکنسین‌های حاضر در شعب شرق و غرب آریابهکار عیب یابی می‌شوند و هیچ محدودیت برندی برای مجموعه ما وجود ندارد. با این وجود اگر مایکروفر پاناسونیک دارید می‌توانید به شعب ما مراجعه کنید تا مشکل بصورت دقیق و قطعه به قطعه مورد عیب یابی و بازبینی تکنسین‌های مجرب قرار گیرد.

منبع: glotechrepairs

سوالات متداول

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر چیست؟

دلایلی همچون خرابی برد، وارد شدن ضربه، اتمام طول عمر مفید و گیر کردن دکمه ها می توانند باعث کار نکردن دکمه های ماکروفر شوند.

چرا برد الکترونیک مایکروفر خراب می شود؟

معمولا استفاده نادرست و وارد کردن فشار بیش از حد می تواند باعث سوختن و خرابی برد مایکروفر شود.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214