skip to Main Content

اگر چای ساز فلر شما به هر دلیلی خراب شده است و مایل به تعمیر آن هستید، باید بیش از هر اقدامی جهت تعمیرات چای ساز فلر، آنرا عیب یابی کنید تا نیازی به تعویض قطعات چای ساز فلر نداشته باشید. اما عیب یابی چای ساز فلر دقیقا چیست؟ به پروسه‌ای کاملا تخصصی گفته می‌شود که تکنسین‌های مجرب با استفاده از ابزارهای تعمیراتی، تمام قطعات چای ساز را مورد بازبینی قرار می‌دهند تا با کمترین هزینه ممکن و صرف تعمیر قطعات چای ساز فلر، مشکل شما را رفع کنند و نیازی به خرید چای ساز جدید نداشته باشید.

با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم شما را با عیب یابی چای ساز فلر آشنا سازیم تا با کمترین دانش تعمیرات بتوانید علت اصلی خراب شدن چای ساز فلر را بررسی کنید و حتی شاید نیازی به تعمیر چای ساز نداشته باشید.

برد چای ساز فلر

برد چای ساز فلر از جمله قطعات کارآمد می‌باشد که به عنوان مغز دستگاه شناخته می‌شود و وظیفه انتقال و فرماندهی دستورات شما به دیگر اجزای دستگاه را برعهده دارد. با این وجود در صورت بروز هر گونه خرابی در برد، باید منتظر خرابی‌هایی باشید که این خرابی‌ها به‌صورت مستقیم در عملکرد دستگاه شما تاثیر خواهد گذاشت. با این وجود باید عیب یابی چای ساز فلر توسط تکنسین انجام شود و در صورت خرابی برد، تمام عملکرد چای ساز مختل خواهد شد و باید توسط تکنسین تعمیراتی، عیب یابی چای ساز فلر انجام شود.

تعمیر و تعویض برد چای ساز فلر

همچنین بخوانید: تعمیر چای ساز بکو

علت خراب شدن برد چای ساز فلر

اما چه عواملی باعث خرابی برد چای ساز می‌شوند؟ دلایل کلیدی در این زمینه وجود دارند که در ادامه به‌صورت مختصر به آنها و راهکارهای ممکن برای رفع خرابی برد اشاره کرده ایم:

 1. نوسانات شدید برقی: معمولا در کلانشهرها رخ می‌دهد و یک اتفاق رایج می‌باشد که اگر از محافظ برق استاندارد استفاده کنید، آسیبی به برد و سایر قطعات چای ساز وارد نخواهد شد.
 2. ورود ولتاژ زیاد: این مورد به دلیل نوسان برق رخ می‌دهد که اگر از محافظ برق استاندارد استفاده کنید، ولتاژ ورودی کنترل خواهد شد.
 3. وارد شدن رطوبت: به هیچ وجه نباید دستگاه در حالتی که روشن است، در کنار بخار قرار گیرد.
 4. عدم استفاده از محافظ برق استاندارد: توصیه می‌کنیم صرفا محافظ برق استاندارد و برند را در این خصوص خریداری کنید و از محافظ‌های برق فیک به هیچ وجه استفاده نکنید چرا که می‌توانند باعث خرابی بیشتر شوند.

سنسور چای ساز فلر

در واقع سنسور چای ساز فلر وظیفه دارد تا در هنگامی که دمای آب درون چای ساز به میزان معین رسید، دستور خاموش شدن چای ساز را صادر کند. لازم به ذکر است محل قرار گیری این قطعا دقیقا در قسمت زیرین دستگاه است که در صورت خرابی آن فقط و فقط باید توسط متخصصین این حوزه تعمیر یا تعویض شود. اما اگر این قطعه بنابر هر دلیلی معیوب شده باشد، این دستور در زمان معین صادر نخواهد شد و در نتیجه جوشیدن آب ادامه پیدا می‌کند تا جایی که تمامی آب موجود در دستگاه به صورت کامل تبخیر شود.

با این وجود برای اطلاع از نیم سوز شدن یا سوختن کامل این قطعه، اجازه دهید تا عیب یابی چای ساز فلر توسط تکنسین‌های تعمیرات چای ساز انجام شود. معمولا در صورت خراب شدن سنسور چای ساز، خدمات تعمیر و تعویض آن توسط تکنسین‌های تعمیراتی ما انجام می‌شود.

تعمیر چای ساز فلر در تهران

همچنین بخوانید: تعمیر چای ساز گوسونیک

علت خراب شدن سنسور چای ساز فلر

دلایلی که می‌توانند به سادگی باعث خراب شدن سنسور چای ساز فلر شما شوند، عبارتند از:

 1. فرسودگی.
 2. آسیب فیزیکی.
 3. قرار گرفتن در معرض گرما.
 4. مشکلات سیم کشی.
 5. استفاده طولانی مدت.
 6. نوسان برق.

تعویض سنسور چای ساز فلر

ترموستات چای ساز فلر

در ابتدا لازم به ذکر است که ترموستات چای ساز فلر به منظور جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دما در چای ساز طراحی شده است و اگر این قطعه آسیب دیده باشد، حرارت داخلی چای ساز به اشتباه تشخیص داده خواهد شد که همین موضوع سبب روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی چای ساز می‌شود. با این حال ترموستات اغلب به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی از چای ساز دچار مشکل می‌شود.

با این وجود توصیه می‌شود از چای ساز به‌صورت کاملا منطقی استفاده کنید و در مواقعی که مایل هستید چندین دفعه پشت سر هم از آن استفاه کنید، استراحت کافی را به چای ساز بدهید تا نه تنها ترموستات، بلکه به سایر قطعات دستگاه شما آسیب وارد نشود. برای اطلاع از خرابی ترموستات نیز توصیه می‌کنیم اجازه دهید تا فرایند عیب یابی چای ساز فلر توسط تکنسین‌های مجرب صورت گیرد.

همچنین بخوانید: تعمیر چای ساز بوش

کلیدهای کفی چای ساز فلر

برحسب مدل چای ساز فلری که خریداری کرده اید، به احتمال زیاد دکمه‌های چای ساز یا به‌صورت فیزیکی یا به‌صورت لمسی خواهد بود. اما کلیدهایی که بر روی چای ساز قرار دارند، بسیار حساس می‌باشند و باید به آرامی آنها را در حین استفاده بفشارید؛ چرا که بسیار حساس هستند و با یک ضربه متوسط امکان دارد کارایی خود را از دست بدهد. با این وجود اگر تمام قطعات چای ساز فلر سالم باشند و صرفا کلیدهای کفی چای ساز فلر آسیب دیده باشند، با مشکل روشن نشدن چای ساز فلر روبرو خواهید شد.

از این رو توصیه می‌شود در اسرع وقت جهت عیب یابی چای ساز فلر به مرکز تعمیر چای ساز فلر در تهران یا سایر استان‌های کشور مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک توسط تکنسین‌ها مورد بازبینی قرار گیرد و اگر مشکلی در این خصوص وجود داشت، با استفاده از قطعات برند فلر تعویض شوند.

دکمه های چای ساز فلر

نکات استفاده از کلیدهای چای ساز فلر

برای جلوگیری از آسیب دیدن کلیدهای چای ساز فلر، باید یکسری نکات مهم و کاردبری را رعایت کنید که در دفترچه چای ساز فلر به‌صورت کامل آورده شده است. با این وجود در ادامه این بخش قصد داریم تا یکسری نکات کلیدی را در این زمینه ذکر کنیم که رعایت کردن آنها می‌تواند باعث افزایش طول عمر کلیدهای چای ساز فلر شما شوند. این نکات عبارتند از:

 • به هیچ عنوان با دستان خیس دکمه‌های چای ساز را لمس نکنید
 • از فشردن دکمه‌ها با اجسام تیز به صورت جد بپرهیزید.
 • از فشردن سفت و سخت دکمه‌‌ها به‌ صورت جد خودداری کنید.
 • آب و رطوبت به هیچ وجه نباید وارد دکمه‌های چای ساز شود.
 • پیش از تعمیر/تعویض کلیدها، عیب یابی چای ساز فلر باید توسط تکنسین‌های مجرب انجام شود.

همچنین بخوانید: تعمیر چای ساز تفال

روشن نشدن چای ساز فلر

یکی از رایج ترین مشکلات و خرابی‌هایی که ممکن است برای چای ساز فلر و تمامی چای سازها رخ دهد، مشکل روشن نشدن چای ساز پس از گذشت یک بازه زمانی از خرید می‌باشد! اما اگر به هر دلیلی چای ساز شما روشن نشود، قطعا نشان دهنده خرابی وسیع و عدم امکان استفاده از چای ساز می‌باشد که باید توسط تکنسین‌های تعمیراتی در ابتدا عیب یابی چای ساز فلر صورت گیرد تا این مشکل به‌صورت دقیق شناسایی و با کمترین هزینه تعمیر چای ساز فلر رفع شود.

با این وجود اگر با این مشکل برخورده اید و نمی‌توانید آنرا به‌صورت جزئی ریشه یابی کنید، باید بگوییم که این یک مشکل اساسی است که گاهی اوقات صرفا نیاز یه تعویض قطعاتی اعم از برد خواهد داشت و گاهی اوقات هم شما خیلی ساده تنها با یک یا دو تکنیک ساده می‌توانید این مشکل را رفع کنید. با این وجود باید این مشکل را در اسرع وقت رفع کنید.

بازبینی چای ساز فلر

علت روشن نشدن چای ساز فلر

طور کل، روشن نشدن چای ساز فلر می‌تواند ناشی از دلایل متعددی باشد که باید توسط تکنسین‌های تعمیراتی اقدام به بازبینی و عیب یابی چای ساز فلر شود تا مشکل ریشه یابی گردد. اما ما در ادامه نکاتی را جهت ریشه یابی این مشکل ذکر کرده ایم که از طریق این نکات می‌توانید مشکل پیش آمده را در صورت امکان رفع و یا ریشه یابی کنید. این نکات عبارتند از:

 • مشکل پریز برق.
 • خرابی دو شاخه برق چای ساز فلر.
 • از کار افتادن کلیدهای چای ساز فلر.
 • سوختن برد چای ساز فلر.
 • سوختن المنت چای ساز فلر.
 • اتصالی کفی چای ساز فلر.

نشتی آب چای ساز فلر

نشتی آب چای ساز فلر از معدود مشکلاتی است که امکان دارد برای دارندگان این محصول اتفاق بیافتد. با این حال این مشکل غالبا به دلیل استفاده نادرست و عدم نگهداری اصولی از چای ساز فلر رخ می‌هد. لازم به ذکر است این مشکل به هیچ عنوان قابل تعمیر نبوده و در صورت نشتی چای ساز فلر می‌بایست به صورت کامل کتری یا قوری را تعویض نمایید. از این رو بهتر است در حفظ و نگهداری چای ساز فلر، دقت کافی را به خرج دهید تا نیازی به تعویض قوری و کتری چای ساز فلر نداشته باشید.

با این وجود اگر کتری یا قوری چای ساز فلر شما آسیب دیده و مایل به تعویض آن هستید، با شماره مرکزی 02145437 مجموعه آریابهکار تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم صورت گیرد و نیازی به خرید چای ساز جدید نداشته باشید.

توجه: تمام قوری‌ها و کتری‌هایی که در مجموعه ما بفروش می‌رسند، تماما وارداتی برند فلر می‌باشند.

المنت چای ساز فلر

تمام کارکرد چای ساز فلر (پروسه جوشاندن آب)، بستگی به یک قطعه کلیدی دارد و آن هم المنت می‌باشد! بدین معنا که تمام قطعات چای ساز فلر جهت فعالیت المنت کار می‌کنند و اگر المنت دستگاه آسیب ببیند، به هیچ وجه آب موجود در کتری جوش نخواهد آمد. از این رو المنت یک قطعه اصلی می‌باشد که تمام حرارت تولیدی در چای ساز فلر براساس فعالیت این قطعه است؛ در غیر اینصورت عملکرد بخصوصی را جهت جوشاندن آب شاهد نخواهید بود.

اما طبق عیب یابی چای ساز فلر توسط تکنسین‌های مجموعه ما، اگر امکان تعمیر المنت وجود داشته باشد، قطعا خدمات تعمیر انجام خواهد شد. اما المنت بیشتر یکی از قطعات حساسی می‌باشد که به دلیل حساسیتی که دارد، تحت آسیبی که به آن وارد می‌شود، به‌صورت کامل از کار خواهد افتاد و در اکثر مواقع خدمات تعویض المنت چای ساز فلر صورت می‌گیرد. از این رو امکان تعمیر یا تعویض المنت بستگی به عیب یابی و پاسخ نهایی تکنسین‌های مجرب ما دارد.

تعویض المنت چای ساز فلر

همچنین بخوانید: تعمیر چای ساز بیم

تعمیرگاه تخصصی چای ساز فلر

ما در مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات لوازم برقی خانگی، علی الخصوص تعمیر چای ساز فلر، آماده ارائه تمام خدمات تعمیر چای ساز شما با قطعا کاملا وارداتی برند فلر و همچنین ابزارهای تعمیراتی بروز دنیا هستیم. اما پروسه کاری ما بدین گونه می‌باشد که در ابتدا در حضوری شما عیب یابی چای ساز فلر انجام می‌شود تا مشکل پیش آمده شناسایی شود. لازم به ذکر است که عیب یابی چای ساز فلر در مجموعه آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

نمایندگی تعمیر چای ساز فلر

همچنین تمام خدمات ممکن برای چای ساز فلر در مجموعه ما بدون هر گونه محدودیتی انجام می‌شوند و جهت اطلاع از خدمات ما می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج بر روی سایت با تیم پشتیبانی تماس حاصل نمایید. در ادامه نیز قصد داریم به برخی از خدمات مجموعه در خصوص چای ساز فلر اشاره کنیم که عبارتند از:

 • تعمیر و تعویض المنت چای ساز فلر.
 • تعمیر و تعویض سنسور چای ساز فلر.
 • تعویض کتری چای ساز فلر.
 • تعمیر و تعویض برد چای ساز فلر.
 • تعویض قوری چای ساز فلر.
 • تعویض ترموستات چای ساز فلر.
 • تعمیر و تعویض کلیدهای چای ساز فلر.

با این وجود جهت تعمیر و تعویض قطعات چای ساز فلر می‌توانید به‌صورت حضوری به یکی از شعب ما در شرق و غرب تهران مراجعه کنید که در ادامه آدرس شعب را درج نموده ایم:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

مقالات مرتبط: تعویض شیشه چای ساز فلر

سوالات متداول عیب یابی چای ساز فلر

علیرغم تمام توضیحات کاملی که در این گزارش داده شد، در ادامه نیز قصد داریم تا به برخی از سوالات شما در خصوص عیب یابی چای ساز فلر و تعمیر در آریابهکار بپردازیم:

هزینه عیب یابی چای ساز فلر چقدر است؟

هزینه عیب یابی چای ساز فلر در آریابهکار، رایگان می باشد و بدون پرداخت هر گونه هزینه دستگاه شما به‌صورت رایگان توسط تکنسین های مجرب مجموعه و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی می شود.

قوری و کتری چای ساز فلر قابل تعمیر هستند؟

خیر. اگر قوری و کتری چای ساز فلر شما آسیب دیده است، باید اقدام به خرید قوری و کتری جدید از نمایندگی تعمیر چای ساز فلر نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214