skip to Main Content

امروزه جاروبرقی جزء ضروری ترین و پرمصرف ترین وسیله هر خانه ای هست. قدرت نداشتن جارو برقی واقعا یک مشکل است که در سرویس و تعمیر جاروبرقی مورد بررسی قرار می گیرد.

علت های قدرت نداشتن جاروبرقی

گاهی افراد در اثر بی تجربگی نمی دانند دلیل این موضوع چیست. فکر می کنند وقتی دستگاه به این موضوع برخورد کند باید به کل قید دستگاه را زد. وقتی جاروبرقی قدرت یا مکش ندارد می تواند از عوامل زیر باشد:

1 – کیسه پر است

در صورتی که مشاهده کردید جاروبرقی مکش ندارد کیسه ای که در جاروبرقی قرار می گیرد را چک نمایید در صورتی که دیدید کیسه باد کرده است نشانه پربودن کیسه است.

قدرت نداشتن جاروبرقی

2 – لوله خرطومی گرفتگی دارد

گاهی به دلیل آشغال ها و پرز موهایی که روی زمین جمع شده، به مرور زمان باعث گرفتگی پارویی، خرطومی، تلسکوپی شود.

قدرت نداشتن جاروبرقی

یک چوب نازک یا وسیله ای که مثل موچین یا قیچی که استفاده بهداشتی ندارند، این پرز و موها و آشغال های سخت را از مسیر باز کنید.

3 – تنظیمات اشتباه است (میزان ولوم مکش جاروبرقی)

گاهی دلیل مکش گرفتگی لوله، خرطومی، پارویی ، تلسکوپی یا پربودن کیسه نمی باشد گاهی می شود به دلیل عدم نبودن حواس یا بازیگوشی کودکان با ولوم جاروبرقی منجر به نداشتن قدرت جاروبرقی نیز میشود.

4 – عدم هوابندی جاروبرقی

در صورتی که کیسه جاروبرقی پر نمیباشد پارویی و خرطومی، تلسکوپی گرفتگی ندارد یعنی اینکه می تواند مشکل دستگاه این باشد که جاروبرقی هوابندی نشده است.

وقتی این مشکل را حس می کنید بهتر است اولین جایی که قرار است تست کنید اتصال لوله خرطومی به محفظه جاروبرقی می باشد . امکان دارد آن را به درستی در محل اتصال قرار نداده باشید و بعد از اینکه آن را چک کردید کیسه جاروبرقی که در محل قرار دادید را چک نمایید در صورتی که درست قرار نگیرند این موضوع تأثیر مستقیم به موتور جاروبرقی دارد.

مطالب

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214