skip to Main Content

بدون شک هر یک از ما زمانیکه قصد خرید پکیج دیواری و یا هر وسیله دیگری داریم، سعی می کنیم تا فاکتورهای مختلف را در نظر بگیریم تا بتوانیم بهترین خرید را برای خودمان به ارمغان بیاوریم و در غیر اینصورت نیز عملا با خرابی هایی در دستگاه خریداری شده روبرو خواهید شد که تعمیرات آن می تواند زمان زیادی از شما بگیرید. با این وجود برای خرید پکیج دیواری باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟ مشخصات پکیج دیواری خوب کدام اند؟ این سؤال یک سؤال کلی می باشد که باید توضیحات لازم و کافی به شما صورت گیرد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که پیش از خرید پکیج دیواری حتما مواردی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات پکیج نام برده ایم و توضیح داده ایم را مطالعه کنید و آنها را در حین خرید پکیج دیواری به عنوان چک لیست بررسی کنید. همراه ما باشید.

1. کیفیت بالای قطعات به کار رفته

کیفیت بالای قطعات به کار رفته

بدون شک برای اینکه پکیج دیواری خریداری شده شما برای چندین سال بخواهد کار کند، نیاز به این دارد که قطعات آن از کیفیت لازم و کافی برخوردار باشند. به عبارتی اگر شما از یک شرکت مجاز و معتبر اقدام به خرید پکیج دیواری کنید، بدون شک قطعاتی که در آن به کار رفته اند از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود و شما می توانید از این طریق بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. به همین ترتیب سعی کنید پکیج دیواری ای را خریداری کنید که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

اما از کجا بفهمیم؟ برای اطلاع از این موضوع توصیه می شود که حتما به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید و نظر خریداران را مطالعه نمایید. بدون شک با مطالعه این نظرات می توانید از کیفیت قطعات به کار رفته در این دستگاه مطمئن شوید و دیگر اشتباه دیگران را انجام ندهید.

2. ظرفیت و توان مناسب

پکیج های دیواری با ظرفیت های متفاوتی طراحی شده اند و انتخاب پکیج با ظرفیت نامناسب می تواند منجر به مشکلاتی در تأمین آب گرم شود. از این رو موارد حیاتی مانند مساحت محل مورد نظر، نوع سیستم گرمایش مرکزی، فاصله از پکیج تا دورترین رادیاتور و تعداد سرویس های بهداشتی، نقش کلیدی در انتخاب صحیح پکیج دیواری دارند. برای اطمینان از انتخاب درست، استانداردهای مختص به متراژ خاصی نیز وجود دارد که بر اساس آن ها، ظرفیت مناسب پکیج تعیین می گردد.

علاوه بر این در مناطقی که به دلیل ارتفاع بالا از سطح دریا با کاهش چگالی هوا روبرو هستیم، ضروری است که ضریب تصحیح ارتفاع را در انتخاب ظرفیت پکیج در نظر بگیریم. این تصحیح به دلیل تأثیر چگالی هوا بر کارایی پکیج است و می تواند بر ظرفیت مورد نیاز تأثیر بگذارد. از این رو این یک نکته مهم است که باید آنرا رعایت کنید. به عبارتی اگر شما بهترین پکیج دیواری را نیز خریداری کرده باشید و اما در انتخاب ظرفیت و توان آن دقت لازم را نداشته باشید، مطمئن باشید که با مشکلاتی در این زمینه روبرو خواهید شد.

با این وجود در انتخاب ظرفیت حتما سوال های لازم و کافی را از شخص فروشنده انجام دهید تا گزینه مناسب و ایده آلی را انتخاب و خریداری کنید.

3. داشتن صفحه نمایش

در صورتی که پکیج دیواری شما عزیزان صفحه نمایش داشته باشد، اگر به هر دلیلی با هر گونه خرابی روبرو شد می تواند این خرابی را در قالب ارور در صفحه نمایش دستگاه به شما نمایش دهد. با این وجود اگر پکیج دیواری شما صفحه نمایش داشته باشد، می توانید در صورت بروز هر گونه ارور به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کنید و بررسی کنید که مشکل از کجاست؟! از این رو بهتر است این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

4. خدمات پس از فروش

یکی دیگر از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید، خدمات پس از فروش دستگاه خریداری شده است. برای مثال تصور کنید که شما گران ترین پکیج دیواری خارجی و یا داخلی را خریداری کرده اید و پس از گذشت 3 روز از نصب آن متوجه خرابی این دستگاه شده اید. در این مواقع باید با استفاده از خدمات پس از فروش برند مدنظر اقدام به تعمیرات خرابی رخ داده بصورت رایگان کنید. اما اگر دستگاه شما خدمات پس از فروش نداشته باشد راهکار چیست؟ بدون شک تنها راهکار پیش روی شما همان تعمیر آزاد دستگاه است.

به همین ترتیب توصیه می شود که در خصوص خدمات پس از فروش دستگاه مطمئن شوید و نیازی به پرداخت هزینه های نامتعارف نداشته باشید.

5. برند سازنده دستگاه

برند سازنده دستگاه

بدون شک برندی که مایل به خرید پکیج دیواری از آن هستید، یکی دیگر از گزینه هایی می باشد که باید در حین خرید به آن توجه کنید! اما چرا؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر یک برند از آوازه بالایی در این زمینه برخوردار باشد، محصولات با کیفیتی را تولید و روانه بازار می کند و اما اگر برندی که شما قصد خرید پکیج دیواری از آن دارید، یک برند متفرقه و ناشناخته باشد دیگر آزمون و خطا بر عهده شما است. از این رو توصیه ای که داریم این است که برند سازنده دستگاه را نیز در حین خرید در نظر داشته باشید.

مقالات مرتبط:بهترین پکیج دیواری چه مارکی است؟

6. داشتن فن

پکیج دیواری که به محفظه احتراق بسته مجهز شده است، توانایی هدایت دود و گازهای ناشی از فرایند احتراق را به بیرون از محیط از طریق دودکش دارد. این دودکش با ساختار دوجداره طراحی شده و به صورت مستقیم بر روی پکیج نصب می گردد. عملکرد این دودکش به گونه ای است که هنگامی که هوای مورد نیاز دستگاه را به درون می کشد، به طور همزمان گازهای سمی حاصل از احتراق را به خارج می راند.

پکیج های دیواری مجهز به فن هیچ محدودیتی برای مکان نصب ندارند و امکان نصب آن ها در فضاهایی نظیر بالکن یا حیاط وجود دارد. ویژگی محفظه احتراق بسته، مقاومت بیشتری در برابر وزش باد و طوفان فراهم می آورد؛ به طوری که این شرایط جوی نمی توانند بر شعله اثر گذاشته و باعث خاموشی یا اختلال در عملکرد سیستم شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214